Bank Millennium: Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest brak dywidendy za br.

Omawiane walory:

Bank Millennium ocenia, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest brak wypłaty dywidendy z zysku za 2020 rok, poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

millennium,bank,dywidenda, akcje,

(Fot. Millennium/mat. prasowe)

– Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest to, nie będziemy płacili dywidendy za bieżący rok, ale to nie jest ostateczny scenariusz i nie jest to ostateczna decyzja – powiedział Bicho podczas wideokonferencji.

– W dalszym ciągu nie podjęliśmy decyzji i jeszcze nie wiemy, jakie będą nowe, czy zaktualizowane rekomendacje ze strony KNF. Mamy również w tym roku niższy zysk netto – i to znacznie niższy niż w zeszłym roku, głównie z powodu kryzysu i dodatkowych rezerw na sprawy frankowe – dodał wiceprezes.

W marcu br. akcjonariusze Banku Millennium zdecydowali w trakcie walnego zgromadzenia o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok.

W I-III kw. 2020 r. bank miał 131,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 533,76 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Millennium, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CD Projekt i Allegro windują WIG20, w tle wyniki kwartalne banków

  Rekordowo drogie akcje Allegro i zawracający ze wsparcia CD Projekt ciągną w górę indeks WIG20. Rynek żyje dziś wynikami kwartalnymi banków, nowym rekordem zakażeń koronawirusem w Polsce i taniejącymi akcjami małych spółek. To nie wróży sukcesu.

 • UOKiK ukarał kolejne banki za nieprecyzyjne zapisy w aneksach do umów o kredyt walutowy

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. W związku z tym na trzy banki nałożono kary finansowe w wysokości: 26,6 mln zł dla BNP Paribas Bank Polska, 10,5 mln zł dla Banku MILLENNIUM oraz 23,6 mln zł dla Santander Bank Polska, zakazano również stosowania zakwestionowanych klauzul.

 • Banki pchają WIG20 na skraj przepaści, w grze PKO BP i Inter Cars We wtorek wszystkie warszawskie indeksy świecą na czerwono. Na dodatek GPW jest jednym z najsłabszych parkietów w Europie. I nic nie wskazuje na to, żeby w drugiej połowie notowań nastroje się poprawiły. Wśród inwestorów rosną obawy, że po szalonym wakacyjnym rajdzie Wall Street jest o krok od przesilenia.
 • Bank Millennium planuje skup do 6 mln akcji własnych za maksymalnie 30 mln zł

  Bank MILLENNIUM planuje skup do 6 mln akcji własnych po cenie nie wyższej niż 16 zł za sztukę w celu wykonania zobowiązań wynikających z przydzielenia akcji pracownikom lub członkom zarządu Banku MILLENNIUM lub grupy. Maksymalna kwota przeznaczona na program wynosi nie więcej niż 30 mln zł. Skup akcji rusza od 24 lipca.

 • Agata Chrzanowska staje na czele banku hipotecznego Millennium

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na utworzenie MILLENNIUM Bank Hipoteczny. Nowym bankiem pokieruje Agata Chrzanowska. W zarządzie zasiądą także Adam Berent i Artur Kulesza.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR