Bank Millennium planuje skup do 6 mln akcji własnych za maksymalnie 30 mln zł

Omawiane walory:

Bank Millennium planuje skup do 6 mln akcji własnych po cenie nie wyższej niż 16 zł za sztukę w celu wykonania zobowiązań wynikających z przydzielenia akcji pracownikom lub członkom zarządu Banku Millennium lub grupy. Maksymalna kwota przeznaczona na program wynosi nie więcej niż 30 mln zł. Skup akcji rusza od 24 lipca.

millennium,bank,skup, akcje,

(Fot. Millennium/mat. prasowe)

– W ramach programu bank może nabyć nie więcej niż 6.000.000 akcji, stanowiących nie więcej niż około 0,5 proc. kapitału zakładowego spółki zgodnie z uchwałą WZ (maksymalna liczba akcji do nabycia w programie), przy czym łączna wartość nominalna akcji własnych nabytych w ramach programu wraz z pozostałymi akcjami własnymi banku nie może przekroczyć 3 proc. kapitału zakładowego banku – czytamy w komunikacie.

Program rozpocznie się 23 lipca 2020 r. i trwał będzie do 31 grudnia 2025 r., chyba że zarząd odstąpi od realizacji Programu lub zostanie wyczerpany kapitał rezerwowy w kwocie 30.000.000 zł.

Akcje będą nabywane za pośrednictwem Millennium Domu Maklerskiego.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Bank ustalił, że cena nabycia każdej z akcji nie może być niższa niż 90 proc. średniej ceny rynkowej akcji banku oraz nie może być wyższa niż 16 zł, oraz wyższa niż cena ostatniej niezależnej transakcji lub najwyższej bieżącej niezależnej oferty nabycia w systemie obrotu.

– Program będzie realizowany w transzach odpowiadających liczbie akcji przyznanych w danym okresie pracownikom lub członkom zarządu banku lub grupy Banku Millennium. W ramach pierwszej transzy realizowanej od 24 lipca 2020 r. bank zamierza nabyć 1.004.906 akcji własnych banku – czytamy dalej.

Bank podał, że środki przeznaczone na nabywanie akcji pochodzić będą z kapitału rezerwowego.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Millennium, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • UOKiK ukarał kolejne banki za nieprecyzyjne zapisy w aneksach do umów o kredyt walutowy

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego. W związku z tym na trzy banki nałożono kary finansowe w wysokości: 26,6 mln zł dla BNP Paribas Bank Polska, 10,5 mln zł dla Banku MILLENNIUM oraz 23,6 mln zł dla Santander Bank Polska, zakazano również stosowania zakwestionowanych klauzul.

 • Banki pchają WIG20 na skraj przepaści, w grze PKO BP i Inter Cars We wtorek wszystkie warszawskie indeksy świecą na czerwono. Na dodatek GPW jest jednym z najsłabszych parkietów w Europie. I nic nie wskazuje na to, żeby w drugiej połowie notowań nastroje się poprawiły. Wśród inwestorów rosną obawy, że po szalonym wakacyjnym rajdzie Wall Street jest o krok od przesilenia.
 • Agata Chrzanowska staje na czele banku hipotecznego Millennium

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na utworzenie MILLENNIUM Bank Hipoteczny. Nowym bankiem pokieruje Agata Chrzanowska. W zarządzie zasiądą także Adam Berent i Artur Kulesza.

 • Topnieje polska reprezentacja w indeksie MSCI Standard

  Wraz z końcem maja aż trzy polskie spółki pożegnają się z miejscem w indeksie MSCI Standard. Roszady obejmą też MSCI Small Cap, gdzie dwie kontrolowane przez Skarb Państwa spółki zostaną zastąpione przez Bank Handlowy i Ten Square Games.

 • Odwrót po dobrym początku, w grze DataWalk, Quercus i Millennium

  Przed południem nastroje na warszawskiej giełdzie były mocno mieszane, przez co losy całej sesji pozostawały zagadką. Słabiej radziły sobie duże spółki, a znacznie lepiej te małe i średnie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR