Biomed-Lublin ma umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii

Omawiane walory:

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek podpisał umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii im. K. Kaczkowskiego w Warszawie dotyczącą współpracy w zakresie działalności badawczo-rozwojowej.

Biomed,Lublin,koronawirus

(Fot. Biomed Lublin/fb)

Współpraca miałaby dotyczyć w szczególności wypracowanie strategii służącej wprowadzeniu na rynek produktu z osocza ludzkiego, zawierającego immunoglobuliny ludzkie, który posiadałby wskazanie w leczeniu i profilaktyce COVID-19, lub generyczne – jak immunoglobulina ludzka 10 proc. lub 15 proc., dla którego po rejestracji można by rozszerzać wskazania, w zależności od sytuacji epidemicznej.

– Realizując umowę emitent współpracować przede wszystkim będzie z funkcjonującym w ramach struktur Instytutu nowoczesnym Ośrodkiem Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach, którego misją jest identyfikacja szczególnie niebezpiecznych patogenów, które mogą stanowić broń biologiczną i który dzięki nowatorskim badaniom w dziedzinie toksykologii, radiobiologii, mikrobiologii i higieny środków spożywczych wniósł znaczny wkład w postęp nauk medycznych, biologicznych i weterynaryjnych – czytamy w komunikacie.

Szczegółowe zasady współpracy przy realizacji zadań emitenta oraz Instytutu określać będzie umowa wykonawcza do umowy ramowej.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czerwona końcówka mocnego listopada na GPW, na fali CD Projekt i Orlen

  Banki i KGHM ciągną w dół GPW, a CD Projekt i PKN Orlen rosną o ponad 6 proc. Poniedziałkowa przecena to nic innego jak zwykła realizacja zysków na zakończenie świetnego miesiąca. I nawet nie ma pewności, że dzisiejsza sesja zakończy się spadkami indeksów.

 • Tąpnięcie na kursie Biomedu-Lublin po rezygnacji prezesa

  Biomed-Lublin otrzymał dziś oświadczenie prezesa Marcina Piróga, o rezygnacji z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o rezygnacji, podała spółka. Obowiązki prezesa zarządu przejmie wiceprezes Piotr Fic. Kurs akcji biotechu zareagował spadkiem o blisko 18 proc.

 • Kurs akcji KGHM-u najwyżej od 7 lat, po wynikach gorąco na Allegro i CD Projekcie

  W czwartek Allegro tanieje, a CD Projekt drożeje po publikacji wyników kwartalnych. W centrum uwagi jest także KGHM, którego akcje są najdroższe od 7 lat. I tylko na indeksach, które wprawdzie świecą na czerwono, jest względny spokój, tak jakby dziś świętowali nie Amerykanie, ale Polacy.

 • Biomed-Lublin: Złożono wniosek o rozpoczęcie badań klin. dot. immunoglobuliny

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie złożył wniosek do prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o rozpoczęcie niekomercyjnych badań klinicznych realizowanych w ramach projektu pn. "Badania nad wytworzeniem swoistej immunoglobuliny ludzkiej z osocza dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2 i jej zastosowaniem terapeutycznym u pacjentów z COVID 19".

 • WIG20 zbiera siły do wspinaczki na 2.000 pkt., w grze banki, CD Projekt i Biomed-Lublin

  Warszawska giełda nadrabia zaległości wywołane krótką przerwą w handlu. W czwartek wzrostowy rajd kontynuują przede wszystkim banki, ale dobrze spisują się też takie spółki jak Biomed-Lublin czy Mercator.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR