Bloober Team chwali się wzrostem zainteresowania po targach E3

Omawiane walory:

Zdaniem prezesa Bloober Team Piotra Babieno, po prezentacji gry Blair Witch na targach E3 zainteresowanie tytułem jest nawet kilkunastokrotnie większe niż to, które deweloper uzyskał przy premierze Layers of Fear 2. Ponadto zapowiedź Blair Witch pobudziła zainteresowanie partnerów biznesowych dla projektu Medium. Prezes odniósł się również do prowadzonego w spółce przeglądu opcji strategicznych.

Fot. facebook/BlooberTeam

– Blair Witch jest jedyną grą, o której nikt nie wiedział przed prezentacją na E3. Microsoft nam zaufał z tym tytułem. Patrząc na liczbę odwiedzin i reakcji na pokaz Blair Witch, był to dla nas idealny moment, żeby zapowiedzieć tę grę. (…) Rynek nie ma do końca świadomości, że jesteśmy samodzielnym wydawcą tej gry. Mamy bardzo kompetentną ekipę w dziale wydawniczym. Wishlist w 24 godz. po zapowiedzi jest wyraźnie większa niż Layers of Fear 2 w czasie premiery. Oceniam, że Blair Witch generuje teraz nawet kilkunastokrotnie większe zainteresowanie od poprzedniego naszego tytułu – powiedział ISBnews Piotr Babieno podczas konferencji Gaming na Giełdzie.

Premiera „Blair Witch” na PC i XBox zaplanowana jest na 30 sierpnia. Prezes dodał, że Bloober Team ma nadzieję „dowieść bardzo dobrą grę i utrzymać wygenerowany impet marketingowy do premiery”. Ponadto sukces prezentacji na E3 przyczynił się do większego zainteresowania drugim projektem studia zatytułowanym Medium.

– Premierę gry Medium planujemy w przyszłym roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni po zaprezentowaniu Blair Witch, ponieważ m.in. liczba potencjalnych partnerów dla Medium bardzo urosła. Prezentacja Blair Witch dała nam w tym względzie bardzo dużo – powiedział ISBnews Babieno.

Odnosząc się do przeglądu opcji strategicznych prezes zapewnił, że spółka zaprezentuje jego wyniki do końca czerwca.

– Do końca czerwca pokażemy efekty przeglądu opcji strategicznych i wtedy więcej powiemy o potencjalnym rozwoju i potencjalnej zmianie struktury grupy. (…) Do 2022 pracujemy nad kolejnymi, obok Blair Witch i Medium, projektami. Za wcześnie na szczegóły, ponieważ – jak z Blair Witch – chcemy zachować tajemnicę do momentu wielkiego ujawnienia – dodał prezes.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Bloober Team ma umowę na dystrybucję gry Blair Witch w Chinach BLOOBER Team NA - amerykańska spółka zależna BLOOBER Team - zawarła umowę licencyjno-dystrybucyjną ze spółką Chongqing Singmaan Technology, na dystrybucję gry "Blair Witch" w wersji cyfrowej w Azji. W piątek kurs spółki walczy o nowe historyczne maksimum.
  • Bloober Team i Satus powołały fundusz inwestujący w gry ze wsparciem NCBR

    BLOOBER Team wspólnie ze Satus powołały fundusz inwestujący w gry - Satus Games, który jest wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Bridge Alfa. Wsparcie NCBR dla funduszu wyniesie 40 mln zł, a kolejne 10 mln zł dołożą inwestorzy prywatni.

  • Orlen i PZU lokomotywami indeksu WIG20, w tle dane z rynku pracy w USA

    Inwestorzy odstawili na bok wszelkie rozterki związane z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa, dalej żyjąc nadziejami na przyszłe szybkie wyjście z recesji, skupiając się jednocześnie na spółkach technologicznych, dla których pandemia otworzyła wrota do dalszego wzrostu. Nawet dzisiejsze tragiczne dane z amerykańskiego rynku pracy prawdopodobnie nie pozbawią ich dobrych humorów.

  • Kurs akcji Bloober Team bije rekordy po prezentacji Microsoftu W piątek za jedną akcję krakowskiego producenta gier płacono rekordowe 139 zł. Mocny wzrost notowań to efekt czwartkowej prezentacji, na której gigant z Redmond ujawnił 13 pierwszych gier na najnowszą konsolę Xbox.
  • Bloober ma umowę z Microsoftem na wydanie The Medium na nowego Xboxa BLOOBER Team zawarł umowę z Microsoft Corporation, której przedmiotem jest wydanie nowej, produkowanej przez spółkę gry The Medium na platformach PC oraz Xbox Series X, w specjalnym programie.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR