Bloober Team i Forever Entertainment tworzą wspólną spółkę

Omawiane walory: ,

Przedstawiciele Bloober Team i Forever Entertainment podpisali akt zawiązania spółki Fearful Entertainment, która ma specjalizować się w produkcji gier z gatunku horror na platformy Nintendo.

bloober,team,forever, entertainment, spółka, gaming, horror, remake,

(Fot. materiały prasowe)

– Kapitał zakładowy Fearful Entertainment wynosi 100 tys. zł i dzieli się na 1 000 000 akcji o wartości po 0,1 zł każda. Akcje w kapitale zakładowym zostały objęte w 45 proc. przez emitenta oraz w 45 proc. przez partnera. Pozostałe 10 proc. akcji zostało objętych przez inwestorów indywidualnych – czytamy w komunikacie.

Spółka Fearful Entertainment będzie specjalizować się w produkcji gier z gatunku horror na platformy Nintendo.

– Dzięki połączeniu kompetencji Forever Entertainment ‚remake’ i Bloober Team ‚specjalista od horrorów’ we wspólnej spółce możliwe będzie pozyskiwanie najbardziej znanych IP z gatunku horrorów oraz tworzenie ich remaków – czytamy także.

– Pomimo ciągłego wzrostu popularności, gry z gatunku horror nie są proporcjonalnie reprezentowane na poszczególnych platformach. Mamy też świadomość, że wśród lawiny nowych gier na Switcha niezwykle ciężko się wyróżnić. To czego oczekują fani Nintendo to gry ekskluzywne na ich platformie. Zawsze chcieliśmy zrobić taki horror na Switcha, ale zawsze brakowało nam mocy przerobowych. Ze Zbyszkiem znamy się od ponad 20 lat więc kiedy siedliśmy razem po latach narodził się pomysł na współpracę. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

– Powołanie spółki, która zajmowałaby się produkcją nietypowych tytułów zaprojektowanych wyłącznie na konsole Nintendo, to w naszym odczuciu racjonalna i dobrze umotywowana decyzja. W ciągu ostatnich lat staliśmy się światowej klasy ekspertami od tej platformy, ale również remaków. Mamy odpowiednie zaplecze produkcyjne podczas gdy Bloober wnosi swoją wiedzę w produkcji gier typu horror. To połączenie sprawi, że Fearful Entertainment będzie zupełnie nowym przedsięwzięciem dającym olbrzymi potencjał – mówi Zbigniew Dębicki, prezes Forever Entertainment.

Forever Entertainment to notowany na NewConnect producent i wydawca gier komputerowych.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BLOOBER, foreveren)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR