Bloober Team prowadzi rozmowy z dwoma globalnymi inwestorami finansowymi

Omawiane walory:

Bloober Team zakończył przegląd opcji strategicznych i w najbliższym czasie będzie rozważać propozycje wyłącznie od inwestorów branżowych, którzy będą w stanie zapewnić spółce jej pełną niezależność i długoletnią autonomię.

(Fot. materiały prasowe)

– Nasz zespół ludzki i nasza długoterminowa strategia stały się więc główną motywacją do dokonania przeglądu opcji strategicznych. […] Przez ten okres czasu prowadziliśmy rozmowy z wieloma potencjalnymi partnerami m.in. funduszami VC, funduszami PE, zagranicznymi bankami inwestycyjnymi czy inwestorami branżowymi. Przy wszystkich tych rozważaniach kluczowe dla nas było jednak to, aby spółka pozostała niezależna i posiadała pełną autonomię działań. Ten właśnie element stał się powodem, dlaczego zdecydowaliśmy się zrezygnować z procedowaniem ofert od inwestorów finansowych, którzy w procesach due-diligence ocenili spółkę pozytywnie i byli skłonni ze swej strony do wielu ustępstw, by móc stać się częścią naszych przyszłych planów – czytamy w liście prezesa Piotra Babieno do akcjonariuszy.

>> Statements of Fear – omówienie sprawozdania finansowego Bloobera po I kw. 2019 r.

Studio poinformowało, że najbardziej zaawansowane rozmowy spółka prowadziła i wciąż prowadzi z dwoma globalnymi inwestorami finansowymi. Po udanym pokazie Blair Witch na targach E3 Expo grupa zainteresowanych inwestorów branżowych istotnie się poszerzyła, a rozmowy z nimi są obiecujące.

– W związku z powyższym postanowiliśmy, że w najbliższym czasie będziemy rozważać propozycje wyłącznie od inwestorów branżowych, którzy będą w stanie zapewnić spółce jej pełną niezależność i długoletnią autonomię. Nie określamy żadnego terminu na podjęcie tej decyzji – spółka nie wymaga na tym etapie dokapitalizowania, a decyzja na związanie się z inwestorem branżowym musi być dobrze przemyślana i opracowana – czytamy dalej.

W najbliższym czasie można się spodziewać działań w obrębie grupy finansowej Bloober Team niezwiązanych z główną spółką.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CD Projekt, KGHM i Dino Polska ciągną WIG20 w górę

  Dobre nastroje na światowych giełdach, rekordowe notowania CD Projektu i rosnący kurs akcji KGHM-u w ślad za drożejącą miedzią, zapewniają wzrosty indeksowi WIG20. Wszystko wskazuje na to, że do końca dnia układ sił nie ulegnie zmianie.

 • Bloober Team ukończył prace nad grą Layers of Fear w wersji VR

  BLOOBER Team ukończył prace nad realizacją gry Layers of Fear VR w wersji beta. Gra zostanie wydana na platformach: Oculus Rift, Oculus Quest i PC VR.

 • Bloober Team wyda Blair Witch w wersji pudełkowej w 2019 r.

  BLOOBER Team NA - amerykańska spółka zależna BLOOBER Team - podpisał umowę licencyjno-dystrybucyjną ze spółką Koch Media GmbH na wydanie Blair Witch w wersji pudełkowej. Gra będzie dostępna w sklepach na terenie Ameryki Północnej i Środkowej, Australii, Nowej Zelandii oraz państw EMEA z wyłączeniem Rosji. Tytuł trafi na komputery osobiste oraz konsole jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Koch Media przeprowadzi również kampanię marketingową związaną z dystrybucją gry Blair Witch.

 • WIG20 nieśmiało kontynuuje wzrosty, w grze Famur i Bloober Team

  Po piątkowej euforii emocje nieco opadły. Dzisiejsze niewielkie wahania warszawskich indeksów można tłumaczyć przerwą w handlu na Wall Street. Ciekawiej jest natomiast na spółkach, zwłaszcza tych mniejszych. W centrum uwagi jest m.in. sektor gamingowy z BLOOBER Team i Ten Square Games na czele.

 • Bloober Team straszy przeceną po premierze Blair Witch

  Krakowskie studio chwali się, że najnowsza gra bazująca na motywach horroru wyprodukowanego przez Lionsgate odnotowała najlepsze otwarcie w historii spółki i liczy na szybki zwrot z inwestycji. To nie uspokoiło jednak inwestorów. W poniedziałek akcje BLOOBER Team tanieją o kilkanaście procent. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR