StockWatch.pl

Bloober Team prowadzi rozmowy z dwoma globalnymi inwestorami finansowymi

Omawiane walory:

Bloober Team zakończył przegląd opcji strategicznych i w najbliższym czasie będzie rozważać propozycje wyłącznie od inwestorów branżowych, którzy będą w stanie zapewnić spółce jej pełną niezależność i długoletnią autonomię.

(Fot. materiały prasowe)

– Nasz zespół ludzki i nasza długoterminowa strategia stały się więc główną motywacją do dokonania przeglądu opcji strategicznych. […] Przez ten okres czasu prowadziliśmy rozmowy z wieloma potencjalnymi partnerami m.in. funduszami VC, funduszami PE, zagranicznymi bankami inwestycyjnymi czy inwestorami branżowymi. Przy wszystkich tych rozważaniach kluczowe dla nas było jednak to, aby spółka pozostała niezależna i posiadała pełną autonomię działań. Ten właśnie element stał się powodem, dlaczego zdecydowaliśmy się zrezygnować z procedowaniem ofert od inwestorów finansowych, którzy w procesach due-diligence ocenili spółkę pozytywnie i byli skłonni ze swej strony do wielu ustępstw, by móc stać się częścią naszych przyszłych planów – czytamy w liście prezesa Piotra Babieno do akcjonariuszy.

>> Statements of Fear – omówienie sprawozdania finansowego Bloobera po I kw. 2019 r.

Studio poinformowało, że najbardziej zaawansowane rozmowy spółka prowadziła i wciąż prowadzi z dwoma globalnymi inwestorami finansowymi. Po udanym pokazie Blair Witch na targach E3 Expo grupa zainteresowanych inwestorów branżowych istotnie się poszerzyła, a rozmowy z nimi są obiecujące.

– W związku z powyższym postanowiliśmy, że w najbliższym czasie będziemy rozważać propozycje wyłącznie od inwestorów branżowych, którzy będą w stanie zapewnić spółce jej pełną niezależność i długoletnią autonomię. Nie określamy żadnego terminu na podjęcie tej decyzji – spółka nie wymaga na tym etapie dokapitalizowania, a decyzja na związanie się z inwestorem branżowym musi być dobrze przemyślana i opracowana – czytamy dalej.

W najbliższym czasie można się spodziewać działań w obrębie grupy finansowej Bloober Team niezwiązanych z główną spółką.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Polskie gry na gamescom 2019 [ZDJĘCIA]

  W Kolonii trwa okrągła 10. edycja targów elektronicznej rozrywki gamescom. Redakcja StockWatch.pl odwiedziła polskie stoiska z najciekawszymi grami.

 • 14 najciekawszych polskich akcentów na targach gamescom

  Na największych targach gier w Europie zobaczymy ponad 40 oficjalnych stoisk z polskimi grami. Dziesiątki kolejnych firm do Kolonii jedzie na zakulisowe spotkania biznesowe. Wśród nich spora grupa spółek związanych z GPW. StockWatch.pl przygotował zestawienie 14 najciekawszych polskich akcentów na tegorocznym gamescomie.

 • Bloober Team otrzyma dofinansowanie z MCP na aktywność w Japonii i Rosji

  BLOOBER Team zawarł z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości umowę w przedmiocie dofinansowania wartego 151.869 zł projektu pt. "Wzrost konkurencyjności spółki BLOOBER Team poprzez aktywność na rynku japońskim i rosyjskim" kwotą do 74.980 zł.

 • Bloober Team chwali się wzrostem zainteresowania po targach E3

  Zdaniem prezesa BLOOBER Team Piotra Babieno, po prezentacji gry Blair Witch na targach E3 zainteresowanie tytułem jest nawet kilkunastokrotnie większe niż to, które deweloper uzyskał przy premierze Layers of Fear 2. Ponadto zapowiedź Blair Witch pobudziła zainteresowanie partnerów biznesowych dla projektu Medium. Prezes odniósł się również do prowadzonego w spółce przeglądu opcji strategicznych.

 • Dzień spółek gamingowych

  Nagły zwrot akcji w negocjacjach na linii USA-Meksyk skutecznie „rozbroił” napięcie panujące na rynkach kapitałowych. W piątkowy wieczór, prezydent D. Trump ogłosił, że decyzja o wprowadzeniu taryf celnych na towary importowane z Meksyku zostaje odroczona na czas nieokreślony.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com