StockWatch.pl

Bloober Team rozpoczął przegląd opcji strategicznych

Omawiane walory:

Zarząd Bloober Team podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, wspierających dalszy rozwój działalności.

(Fot. materiały prasowe)

– Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest wzrost jej wartości poprzez zbudowanie wiodącej pozycji rynkowej na świecie w zakresie produkcji gier z gatunku horroru psychologicznego. Na obecnym etapie przeglądu będą rozważane różne opcje strategiczne, m.in. pozyskanie dla emitenta międzynarodowego partnera finansowego lub dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również brak powyższych działań – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zarząd spółki zaznacza jednocześnie, że dotychczas nie podjął żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości.

– Niemniej jednak, w ocenie zarządu spółki, podjęcie działań mających na celu ewentualny wybór konkretnej opcji strategicznej może stanowić dla inwestorów istotną informację niezależnie od wyniku analiz oraz finalnego skutku potencjalnego procesu. Zarząd emitenta będzie przekazywał do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu przeglądu opcji strategicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – podsumowano w materiale.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Bloober Team wyda Blair Witch w wersji pudełkowej w 2019 r.

  BLOOBER Team NA - amerykańska spółka zależna BLOOBER Team - podpisał umowę licencyjno-dystrybucyjną ze spółką Koch Media GmbH na wydanie Blair Witch w wersji pudełkowej. Gra będzie dostępna w sklepach na terenie Ameryki Północnej i Środkowej, Australii, Nowej Zelandii oraz państw EMEA z wyłączeniem Rosji. Tytuł trafi na komputery osobiste oraz konsole jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Koch Media przeprowadzi również kampanię marketingową związaną z dystrybucją gry Blair Witch.

 • WIG20 nieśmiało kontynuuje wzrosty, w grze Famur i Bloober Team

  Po piątkowej euforii emocje nieco opadły. Dzisiejsze niewielkie wahania warszawskich indeksów można tłumaczyć przerwą w handlu na Wall Street. Ciekawiej jest natomiast na spółkach, zwłaszcza tych mniejszych. W centrum uwagi jest m.in. sektor gamingowy z BLOOBER Team i Ten Square Games na czele.

 • Bloober Team straszy przeceną po premierze Blair Witch

  Krakowskie studio chwali się, że najnowsza gra bazująca na motywach horroru wyprodukowanego przez Lionsgate odnotowała najlepsze otwarcie w historii spółki i liczy na szybki zwrot z inwestycji. To nie uspokoiło jednak inwestorów. W poniedziałek akcje BLOOBER Team tanieją o kilkanaście procent. 

 • Kurs akcji Bloober Team wystrzelił tuż przed premierą Blair Witch

  Akcjonariusze krakowskiego studia odliczają minuty do premiery najnowszej gry i liczą zyski. Na godzinę przed debiutem Blair Witch notowania BLOOBERa rosną o ponad 12 proc.

 • Silne odbicie giełdowych blue chipów, kapitalizacja CD Projektu urosła do 25 mld zł

  Końcówka tygodnia przynosi długo wyczekiwane odbicie. Na jego czele stoi dziś CD Projekt, którego akcje - po rewelacyjnych wynikach za II kwartał - drożeją o blisko 4,5 proc., a kapitalizacja jest o włos od przekroczenia 25 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR