Bloober Team straszy przeceną po premierze Blair Witch

Omawiane walory:

Krakowskie studio chwali się, że najnowsza gra bazująca na motywach horroru wyprodukowanego przez Lionsgate odnotowała najlepsze otwarcie w historii spółki i liczy na szybki zwrot z inwestycji. To nie uspokoiło jednak inwestorów. W poniedziałek akcje Bloober Team tanieją o kilkanaście procent. 

Bloober, Team, wishlist, Blair, Witch

(Fot. mat. prasowe)

Przełom sierpnia i września to prawdziwy rollercoaster na akcjach Bloober Team. Jeszcze w piątek – tuż przed premierą Blair Witch – kurs akcji rósł o ponad 12 proc. Świetnego wyniku nie udało się jednak dowieźć do końca sesji. Na ostatniej prostej pojawiła się silna podaż i notowania zakończyły sesję na kilkuprocentowym minusie. W poniedziałek rano zleceń sprzedaży akcji było na tyle dużo, że pierwsze transakcje udało się przeprowadzić dopiero 20 min. po starcie sesji (TKO wskazywał nawet na 22,5-proc. przecenę). Kwadrans przed 10:00 przecena wynosi 17 proc.

Nerwowa reakcja inwestorów to efekt negatywnych ocen punktujących niedoskonałości gry. Opinie i oceny są mocno podzielone. Z nieco pond 900 recenzji na platformie Steam tylko 67 proc. z nich jest pozytywnych. A to i tak wynik znacznie lepszy niż w dniu premiery, gdzie średnia brzmiała „w większości negatywne” (obecnie „mieszane”). Znacznie przychylniejszym okiem na grę spojrzeli recenzenci IGN (88/100) oraz God is a Geek (najwyższa aktualnie nota 90/100). Z kolei Game Informer, czyli jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów w świecie gier, ocenił Blair Witch na 70/100. Obecnie średnia ocen gry w serwisie Metacritic to 73/100. Z kolei na Xbox Store pojawiło się 960 recenzji. Ocena gry na tej platformie to 3,5/5.

– Za marketing daje 5, za samą grę 3,5 i za gotowość techniczną 2. Przy takim marketingu wypuszczenie niedorobionej gry to strzał w kolano. Gra znajdzie swoich fanów, ale ograniczenie narzucane przez Bloobera (horror) i sam świat Blair Witch sprawiają, że o duży sukces byłoby tutaj trudno. Opinie się poprawiają, to fakt, ale niesmak pozostaje – komentuje Paweł Bieniek, szef działu analiz StockWatch.pl >> Czytaj więcej

Twórcy Blair Witch podkreślają, że gra odnotowała najlepsze otwarcie w historii spółki i liczą na szybki zwrot z inwestycji. Studio zapewnia, że to nie koniec działań marketingowych na ten rok. Mamy jeszcze kilka niespodzianek, o których poinformujemy wkrótce – dodają.

– Myślę, że pierwszy tydzień sprzedaży da nam pełną świadomość na temat trendu. Liczymy jednak na bardzo szybki zwrot poniesionych kosztów produkcji i marketingu. Wierzymy, że zaplanowane działania sprzedażowe będą dla nas podstawą do całkowicie nowych poziomów przychodowych – skomentował prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Blair Witch zadebiutował 30 sierpnia w wersji na komputery osobiste oraz konsolę Xbox One. W poniedziałek tytuł zajmuje 25. pozycję na liście światowych bestsellerów Steam, z ceną obniżoną o 10 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CD Projekt, KGHM i Dino Polska ciągną WIG20 w górę

  Dobre nastroje na światowych giełdach, rekordowe notowania CD Projektu i rosnący kurs akcji KGHM-u w ślad za drożejącą miedzią, zapewniają wzrosty indeksowi WIG20. Wszystko wskazuje na to, że do końca dnia układ sił nie ulegnie zmianie.

 • Bloober Team ukończył prace nad grą Layers of Fear w wersji VR

  BLOOBER Team ukończył prace nad realizacją gry Layers of Fear VR w wersji beta. Gra zostanie wydana na platformach: Oculus Rift, Oculus Quest i PC VR.

 • Bloober Team wyda Blair Witch w wersji pudełkowej w 2019 r.

  BLOOBER Team NA - amerykańska spółka zależna BLOOBER Team - podpisał umowę licencyjno-dystrybucyjną ze spółką Koch Media GmbH na wydanie Blair Witch w wersji pudełkowej. Gra będzie dostępna w sklepach na terenie Ameryki Północnej i Środkowej, Australii, Nowej Zelandii oraz państw EMEA z wyłączeniem Rosji. Tytuł trafi na komputery osobiste oraz konsole jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Koch Media przeprowadzi również kampanię marketingową związaną z dystrybucją gry Blair Witch.

 • WIG20 nieśmiało kontynuuje wzrosty, w grze Famur i Bloober Team

  Po piątkowej euforii emocje nieco opadły. Dzisiejsze niewielkie wahania warszawskich indeksów można tłumaczyć przerwą w handlu na Wall Street. Ciekawiej jest natomiast na spółkach, zwłaszcza tych mniejszych. W centrum uwagi jest m.in. sektor gamingowy z BLOOBER Team i Ten Square Games na czele.

 • Kurs akcji Bloober Team wystrzelił tuż przed premierą Blair Witch

  Akcjonariusze krakowskiego studia odliczają minuty do premiery najnowszej gry i liczą zyski. Na godzinę przed debiutem Blair Witch notowania BLOOBERa rosną o ponad 12 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR