Bloober Team w tydzień sprzedało 50 tys. egzemplarzy Layers of Fear 2

Omawiane walory:

Akcjonariusze krakowskiego studia doczekali się odbicia i pierwszych danych sprzedażowych najnowszej gry Layers of Fear 2. We wtorek akcje Bloobera podrożały o blisko 13 proc. 

Layers of Fear 2. Fot. Bloober Team

We wtorek po sesji Bloober Team ogłosił, że w tydzień od premiery Layers of Fear 2 rozeszło się w nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Gra sprzedawana jest w cenie 29,99 euro/USD (107,99 zł), co oznacza, że przychód z tytułu na ten moment wynosi nieco ponad 5,3 mln zł. Do kasy spółki trafi oczywiście tylko ułamek tej kwoty, bo oprócz prowizji sklepów (np. Steam 30 proc.) jest jeszcze wynagrodzenie wydawcy (Gun Media). Przypomnijmy, że na mocy umowy z amerykańskim partnerem Bloober jeszcze na etapie produkcji otrzymywał wynagrodzenie typu advance po spełnieniu ustalonych kamieni milowych. Oprócz tego spółka będzie otrzymywać wynagrodzenie w postaci tantiem, które będą wypłacane już od pierwszej sprzedanej kopii.

Niedawno prezes Bloobera pozytywnie ocenił debiut Layers of Fear 2. Podczas panelu na konferencji WallStreet w Karpaczu stwierdził, że to była bardzo udana premiera, jak na tak niszową produkcję.

– W naszym odczuciu to była bardzo udana premiera, zważywszy na gatunek, który tworzymy. Porównując ją do naszych poprzednich premier wydaje nam się, że będzie lepiej niż z naszymi wcześniejszymi tytułami. Przede wszystkim udało nam się stworzyć brand w postaci Layers of Fear, który jest już w jakiś sposób rozpoznawalny na światowej mapie horrorów – powiedział podczas konferencji w Karpaczu Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Inwestorzy od początku najwyraźniej liczyli na dużo więcej. Gra nie podbiła list bestsellerów, a na dodatek szybko spadła nawet poza pierwszą setkę. Obecnie tytuł znajduje się w okolicach 250. miejsca na Steam Global Top Sellers. Chłodne przyjęcie wśród inwestorów przełożyło się na wyprzedaż akcji Bloobera. Jeszcze 27 maja, czyli dzień przed debiutem za jedną akcję studia płacono nawet 54,70 zł. W tym tygodniu w dołku jeden walor Bloobera wyceniano na 32,80 zł, co było najniższą wartością od października ubiegłego roku. Najnowsze dane na temat sprzedaży mogą nieco poprawić nastroje akcjonariuszom. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Bloober Team

Layers of Fear 2 to kontynuacja gry z 2016 roku, w której gracze wcielali się w niezrównoważonego psychicznie malarza. Pierwsza część spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Obecnie średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 72/100 dla recenzentów i 75/100 dla graczy. Z kolei w serwisie Steam gra zebrała ponad 7 tys. ocen, z czego aż 91 proc. jest pozytywnych. W drugiej części gracze kierują filmowcem, który kręci swoje najnowsze dzieło podczas rejsu statkiem. W serwisie Metacritic średnia ocen recenzentów LoF2 wynosi 72/100, natomiast średnia ocen graczy to 73/100 na PC-tach. Na konsolach wynik jest trochę niższy zarówno dla recenzentów, jak i graczy (PlayStation 4: 70/100 dla recenzentów, 66/100 dla graczy; X-Box One: 64/100 dla recenzentów, 71/100 dla graczy).

Źródło: Steam

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r. We wtorek na zamknięciu sesji jeden walor Bloobera kosztował 37,60 zł, czyli 12,9 proc. więcej niż dzień wcześniej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Bloober Team ma umowę na dystrybucję gry Blair Witch w Chinach BLOOBER Team NA - amerykańska spółka zależna BLOOBER Team - zawarła umowę licencyjno-dystrybucyjną ze spółką Chongqing Singmaan Technology, na dystrybucję gry "Blair Witch" w wersji cyfrowej w Azji. W piątek kurs spółki walczy o nowe historyczne maksimum.
  • Bloober Team i Satus powołały fundusz inwestujący w gry ze wsparciem NCBR

    BLOOBER Team wspólnie ze Satus powołały fundusz inwestujący w gry - Satus Games, który jest wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Bridge Alfa. Wsparcie NCBR dla funduszu wyniesie 40 mln zł, a kolejne 10 mln zł dołożą inwestorzy prywatni.

  • Orlen i PZU lokomotywami indeksu WIG20, w tle dane z rynku pracy w USA

    Inwestorzy odstawili na bok wszelkie rozterki związane z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa, dalej żyjąc nadziejami na przyszłe szybkie wyjście z recesji, skupiając się jednocześnie na spółkach technologicznych, dla których pandemia otworzyła wrota do dalszego wzrostu. Nawet dzisiejsze tragiczne dane z amerykańskiego rynku pracy prawdopodobnie nie pozbawią ich dobrych humorów.

  • Kurs akcji Bloober Team bije rekordy po prezentacji Microsoftu W piątek za jedną akcję krakowskiego producenta gier płacono rekordowe 139 zł. Mocny wzrost notowań to efekt czwartkowej prezentacji, na której gigant z Redmond ujawnił 13 pierwszych gier na najnowszą konsolę Xbox.
  • Bloober ma umowę z Microsoftem na wydanie The Medium na nowego Xboxa BLOOBER Team zawarł umowę z Microsoft Corporation, której przedmiotem jest wydanie nowej, produkowanej przez spółkę gry The Medium na platformach PC oraz Xbox Series X, w specjalnym programie.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR