Boryszew miał 144,5 mln zł zysku netto z dz. kont., 378,5 mln zł EBITDA w 2018 r.

Omawiane walory:

Boryszew odnotował 144,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r. wobec 201,6 mln zł zysku rok wcześniej.

(Fot. spółka)

Zysk z działalności kontynuowanej i zaniechanej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 71,35 mln zł wobec 173,01 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 229,6 mln zł wobec 335,45 mln zł zysku w roku poprzednim. Wynik EBITDA sięgnął 378,5 mln zł wobec 469,2 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 6.099,56 mln zł w 2018 r. wobec 6.290,34 mln zł rok wcześniej.

– Przychody ze sprzedaży w 2018 roku spadły o 3,0 proc. do poziomu 6.099,6 mln zł. Spadek przychodów był głównie efektem spadku wolumenów ze sprzedaży, spadku sprzedaży w Segmencie Motoryzacja (efekt wdrożenia procedur WLTP, co spowodowało mniejsze zakupy części przez producentów samochodów) – czytamy w raporcie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Spadki wolumenów sprzedaży wystąpiły w większości podmiotów grupy kapitałowej za wyjątkiem podmiotów Baterpol (Impexmetal) ze wzrostem o 9,0 tys. ton (23,2 proc.), Zakład Aluminium Konin (Impexmetal) ze wzrostem o 3,0 tys. ton (3,1 proc.), Hutmen i Boryszew Oddział ERG Sochaczew.

– Wzrost wolumenów sprzedaży w Baterpol był przede wszystkim związany ze zmianą sytuacji na rynku złomu akumulatorowego – wzmożona podaż umożliwiła zintensyfikowane zakupy surowca i tym samym wpływała na zwiększoną sprzedaż zakładu. W Zakładzie Aluminium Konin głównie dzięki zwiększonej sprzedaży wyrobów wysoko przetworzonych. W Hutmen było to powiązane ze wzrostem sprzedaży w asortymencie drutów, prętów, profili i rur z miedzi – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 44,72 mln zł wobec 84,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT boryszew, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR