CCC ma porozumienie z bankami w sprawie dalszego finansowania

Omawiane walory:

Operator sieci sklepów ma porozumienie z bankami w sprawie finansowania działalności z możliwością negocjowania docelowych zmian warunków do czasu wpływu środków pieniężnych z planowanej emisji akcji. W środę rano kurs akcji CCC rośnie o kilka procent.

ccc,banki, porozumienie, finansowanie

Fot. CCC

Zarząd CCC zawarł ze wszystkimi bankami oraz instytucjami finansującymi działalność firmy oraz niektórych podmiotów z grupy jednobrzmiące porozumienia.

Zgodnie z porozumieniem, banki i instytucje finansowe przymkną oko na naruszenia umów kredytowych, o których spółka informowała niedawno oraz zawieszą na 3 miesiące obowiązek wyrównania bieżących i nowopowstałych sald (ujemnych), do wysokości wcześniej przyznanych limitów. Odroczono też obowiązek zapłaty odsetek bieżących do 30 czerwca 2020 r. a także nie będą naliczane odsetki podwyższone, odsetki za opóźnienie oraz odsetki karne. Banki zgodziły się również na wydłużenie do 30 czerwca okresu obowiązywania limitu na gwarancje bankowe o wartości 65 mln zł, którego termin zapadalności przypadał na 31 marca.

Strony potwierdziły rozpoczęcie rozmów dotyczących zmian warunków finansowania, m.in. wydłużenie terminu zapadalności zobowiązań krótkoterminowych do czerwca 2021 r. oraz utrzymanie dostępnych limitów przewidzianych w umowach finansowych (faktoringowych, gwarancyjnych).

– Porozumienia zabezpieczają utrzymanie stabilności sytuacji finansowej emitenta z intencją negocjowania docelowych zmian warunków finansowania do czasu wpływu środków pieniężnych z planowanej emisji akcji emitenta – podsumowano w materiale.

Spółka informowała 13 marca, że rozważa podwyższenie kapitału w drodze emisji akcji serii I i J na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zaplanowanym na 17 kwietnia. W ocenie zarządu pozyskanie przez spółkę wpływów z nowej emisji w oczekiwanej kwocie ok. 400-500 mln zł powinno utrzymać adekwatną sytuację płynnościową, przy założeniu przyśpieszenia wzrostu sprzedaży e-commerce, wykorzystania programów pomocowych zapowiadanych przez organy publiczne, odnośnych uzgodnień z instytucjami finansującymi oraz współpracy z kluczowymi kontrahentami spółki.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Zielony piątek na giełdach, w grze KGHM i 11 bit studios

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, lepsze od oczekiwań dane makroekonomiczne z Chin i wyższy od prognoz wzrost gospodarczy w Polsce, to wszystko napędza piątkowe wzrosty cen akcji na GPW.

 • Rynki akcji w odwrocie, Neuca i Ronson rosną po wynikach Strach przed nową falą zachorowań na COVID19, tarcia na linii USA-Chiny i szef Fed wykluczający ujemne stopy procentowe - to trzy główne powody przeceny na otwarciu czwartkowej sesji na GPW. Byki jednak nie stoją jeszcze na przegranej pozycji.
 • Topnieje polska reprezentacja w indeksie MSCI Standard

  Wraz z końcem maja aż trzy polskie spółki pożegnają się z miejscem w indeksie MSCI Standard. Roszady obejmą też MSCI Small Cap, gdzie dwie kontrolowane przez Skarb Państwa spółki zostaną zastąpione przez Bank Handlowy i Ten Square Games.

 • GPW goni Europę, w centrum uwagi CCC, Global Cosmed i XTB Niespodziewany wzrost chińskiego eksportu, przyćmił fatalne dane z Europy, dając kolejną nadzieję na szybki powrót normalności po zakończeniu pandemii i wspierając nastroje na europejskich parkietach. Niestety, rano GPW negatywnie wyróżniała się na tle Europy. Jest jednak szansa, że w kolejnych godzinach warszawskie indeksy nadrobią dystans.
 • EuroRating zmienił perspektywę ratingu kredytowego CCC z negatywnej na stabilną

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce CCC z negatywnej na stabilną. Sam rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie B+. Korekta ma związek z przeprowadzoną emisją nowych akcji, zawartym porozumieniem z wierzycielami oraz z ponownym otwarciem galerii handlowych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR