CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu eobuwie.pl, decyzja w I kwartale

Omawiane walory:

Grupa CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie.pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego. Spółka liczy na podjęcie odnośnych decyzji i uzgodnienie warunków transakcji w I kw. 2021 r.

ccc,eobuwie, akcje,

CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu eobuwie.pl, decyzja w I kwartale (Fot. CCC)

– Grupa kontynuuje, komunikowane już uprzednio, prace i analizy dotyczące zapewnienia na poziomie eobuwie.pl odpowiedniego kapitału dla wykorzystania szans rynkowych w segmencie e-commerce. Jednym z rozwiązań jest pozyskanie dla eobuwie.pl nowego inwestora mniejszościowego, który zasiliłby spółkę nowym kapitałem w wysokości ok. 0,5 mld zł. W ramach takiej transakcji nie jest wykluczone zbycie przez CCC niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie.pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego, który pozwoli na utrzymanie pełnej konsolidacji wyników eobuwie.pl – czytamy w komunikacie.

CCC podkreśla, że na obecnym etapie żadne wiążące decyzje w zakresie struktury czy wartości transakcji nie zostały podjęte.

– Grupa szacuje, iż prowadzone prace i analizy pozwolą jej na podjęcie odnośnych decyzji i uzgodnienie warunków transakcji w I kw. 2021 r. – dodano.

CCC podało też w komunikacie, że w IV kw. 2020 r. eobuwie.pl odnotowało 76 mln zł zysku EBITDA wobec 23 mln zł zysku rok wcześniej; marża EBITDA wyniosła odpowiednio: 10,5 proc. wobec 5,2 proc.

Zysk EBIT eobuwie.pl w tym okresie wzrósł odpowiednio do 52 mln zł z 16 mln zł rok wcześniej, a przychody zwiększyły się o 61 proc. r/r do 721 mln zł.

Marża brutto ze sprzedaży eobuwie.pl wyniosła 44,5 proc. w IV kw. 2020 r. wobec 43,5 proc. rok wcześniej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc)

 • Przecena na GPW nabiera tempa, w grze PGNiG, Ten Square Games i banki

  PGNiG, CCC, Ten Square Games i AmRest to niektóre z notowanych w Warszawie spółek, które w środowe przedpołudnie znalazły się w centrum uwagi inwestorów. W tle pozostają natomiast banki. Niesłusznie, bo to one prawdopodobnie dziś rozstrzygną o losach sesji.

 • Indeksom zabrakło paliwa do wzrostów, w grze CD Projekt i CCC

  Indeks WIG20 plany wejścia na 2.100 pkt. musi odłożyć na później. Póki co brakuje impulsów do wzrostów, więc inwestorzy wolą zachować ostrożność. Niewykluczone, że zrodzi się z tego korekta, ale główny trend wciąż pozostaje wzrostowy.

 • CCC miało wstępnie 117 mln zł EBITDA w IV kwartale 2020 r.

  CCC odnotowało 117 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w IV kw. 2020 r. wobec 278 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej, podała spółka, prezentujące wstępne dane. Przychody w tym okresie wzrosły o 2 proc. r/r do 1,62 mld zł.

 • Sielanka na GPW. Dino bije rekordy, zielono m.in. CCC i Polimeksie

  Wtorkowa, przedostatnia w 2020 roku sesja na GPW, rozpoczęła się od wzrostów. I to najlepsze podsumowanie tego mijającego roku, który pomimo wszystkich pandemicznych zakrętów, był dość udanym dla większości spółek. Szczególnie tych mniejszych. Dla części z nich nawet wybitnie udany. Najsłabiej, obok firm w bezpośredni sposób dotkniętych lockdownami, wypadły duże banki i spółki paliwowe.

 • WIG20 wraca powyżej 2.000 pkt., w grze CD Projekt, CCC i PZU

  Temat dywidendy podzielił duże spółki na mocno rosnące PZU i taniejące banki. Na szczęście rodzimy ubezpieczycieli nie jest osamotniony. Mocne CCC, odbijający CD Projekt i rekordowo drogie Dino Polska wyciągnęły WIG20 powyżej 2.000 pkt.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR