CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu eobuwie.pl, decyzja w I kwartale

Omawiane walory:

Grupa CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie.pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego. Spółka liczy na podjęcie odnośnych decyzji i uzgodnienie warunków transakcji w I kw. 2021 r.

ccc,eobuwie, akcje,

CCC nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu eobuwie.pl, decyzja w I kwartale (Fot. CCC)

– Grupa kontynuuje, komunikowane już uprzednio, prace i analizy dotyczące zapewnienia na poziomie eobuwie.pl odpowiedniego kapitału dla wykorzystania szans rynkowych w segmencie e-commerce. Jednym z rozwiązań jest pozyskanie dla eobuwie.pl nowego inwestora mniejszościowego, który zasiliłby spółkę nowym kapitałem w wysokości ok. 0,5 mld zł. W ramach takiej transakcji nie jest wykluczone zbycie przez CCC niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie.pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego, który pozwoli na utrzymanie pełnej konsolidacji wyników eobuwie.pl – czytamy w komunikacie.

CCC podkreśla, że na obecnym etapie żadne wiążące decyzje w zakresie struktury czy wartości transakcji nie zostały podjęte.

– Grupa szacuje, iż prowadzone prace i analizy pozwolą jej na podjęcie odnośnych decyzji i uzgodnienie warunków transakcji w I kw. 2021 r. – dodano.

CCC podało też w komunikacie, że w IV kw. 2020 r. eobuwie.pl odnotowało 76 mln zł zysku EBITDA wobec 23 mln zł zysku rok wcześniej; marża EBITDA wyniosła odpowiednio: 10,5 proc. wobec 5,2 proc.

Zysk EBIT eobuwie.pl w tym okresie wzrósł odpowiednio do 52 mln zł z 16 mln zł rok wcześniej, a przychody zwiększyły się o 61 proc. r/r do 721 mln zł.

Marża brutto ze sprzedaży eobuwie.pl wyniosła 44,5 proc. w IV kw. 2020 r. wobec 43,5 proc. rok wcześniej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc)

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Po świętach inwestorzy głodni wzrostów, mocny KGHM, PGE i BoomBit

  Po świętach inwestorzy być może wrócili przejedzeni, ale wciąż głodni wzrostów na warszawskiej giełdzie. Apetyt na zyski zaostrzyły im wczorajsze rekordy na Wall Street, dobre informacje ze spółek, a także nadzieje na przyspieszenie szczepień i przyszłe otwieranie gospodarki.

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt, JSW i Action

  Ostatnia przed Świętami Wielkanocnymi sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem wzrostów. W centrum uwagi znajduje się m.in. odreagowujący CD Projekt, ale też CCC, JSW, PGNiG, Action i Bioton.

 • CCC ma umowy sprzedaży 20 proc. eobuwie.pl na rzecz Cyfrowego Polsatu i A&R Inv.

  CCC Shoes & Bags zawarło z Cyfrowym Polsatem oraz z A&R Investments Limited - jednym z akcjonariuszy InPostu - dwie warunkowe przedwstępne umowy sprzedaży akcji eobuwie.pl, określające warunki sprzedaży na rzecz każdego z inwestorów pakietów po 10 proc. akcji za cenę 500 mln zł każdy. Jednocześnie, Grupa CCC zawarła umowę z MKK3 - wehikułem inwestycyjnym założyciela spółki - która przewiduje sprzedaż w najbliższych dwóch kwartałach na rzecz CCC pakietu 20 proc. akcji eobuwie.pl.

 • Fed zafundował wzrosty na giełdach, w grze Famur, Asbis i JSW

  Fed dał giełdom nowy impuls do wzrostów. Korzysta na tym również GPW. Santander rośnie pod dywidendę, a LPP i CCC odreagowują wczorajszą "lockdownową" przecenę.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR