CCC powróci do planów IPO eobuwie.pl, gdy EBITDA spółki przekroczy 50 mln euro

Omawiane walory:

CCC ponownie przeanalizuje plany przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej spółki eobuwie.pl, gdy jej EBITDA przekroczy poziom 50 mln euro, zapowiedziało CCC.

ccc, eobuwie, debiut

Fot. CCC

W prezentacji spółki na temat strategii na lata 2020-2022 kwestia IPO eobuwie.pl widnieje jako zawieszona, ale przydatna w uporządkowaniu strategii. Decyzję w sprawie dalszych kroków CCC podejmie dopiero po przekroczeniu przez eobuwie.pl poziomu 50 mln euro EBITDA.

Opcja nabycia 25 proc. spółki eobuwie.pl zapada w 2022 roku (na bazie wyników za 2021).

CCC chce być przygotowane:

 • do przedłużenia opcji o kolejne 3 lata, do 2024 – preferowany scenariusz,
 • lub do wykupu (finansowanie dłużne i/lub kapitał).

Decyzja zostanie wypracowana między akcjonariuszami eobuwie.pl przed końcem 2021 r.

W marcu 2019 r. CCC ogłosiło, że debiut na giełdzie eobuwie.pl – ze względu na pogorszenie koniunktury – został zawieszony, ale nie wykluczało, że nastąpi on za ok. 2 lata.

W październiku 2018 r. CCC podało, że eobuwie.pl rozpoczęło wstępne działania przygotowawcze do przeprowadzenia IPO. Wówczas podano, że IPO jest rozważane w celu pozyskania przez eobuwie.pl środków na finansowanie dalszego rozwoju działalności.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • EuroRating obniżył rating kredytowy CCC do B+, perspektywa negatywna

  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce CCC S.A. do B+ z BB, podtrzymując negatywną perspektywę ratingu.

 • CCC wstrzymuje spłatę 20 mln zł na rzecz firm faktoringowych

  CCC złoży wnioski o wyrażenie zgody na odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego wymagalnego na 23 marca oraz zadłużenia, które stanie się wymagalne w okresie od 23 marca - 22 czerwca 2020 r. W związku z powyższym spółka podjęła decyzję o wstrzymaniu spłaty wymagalnych zobowiązań finansowych w kwocie 20 mln zł, których termin wymagalności przypadał na 23 marca na rzecz dostawców usług faktoringowych.

 • Wiosna zawitała na GPW, potężne wzrosty CCC i Libetu

  Pierwszy dzień (astronomicznej) wiosny przynosi wzrosty na światowych giełdach. Nastroje wspierane są przez nadzieje, że działania banków centralnych i rządów ochronią przed głęboką recesją, a epidemię koronawirusa uda się powstrzymać.

 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.

 • Koronawirus zagraża dywidendom. Spółki z WIG20 już w tym roku przykręcą kurek z gotówką

  W tym roku z powodu pandemii koronawirusa firmy będą ostrożniej dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Wśród giełdowych tuzów w najlepszym wypadku dywidendę wypłaci 11 spółek. Do podziału może trafić nieco ponad 13 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR