CD Projekt: Nad Cyberpunkiem 2077 pracuje już ponad 400 osób

Omawiane walory:

Sebastian Stępień, dyrektor kreatywny w CD Projekt RED i jeden z twórców fabuły Cyberpunka 2077, przeszedł do Blizzard Entertainment. Studio zapewnia, że ta zmiana nie wpłynie na tempo prac nad grą. Zespół pracujący nad kluczowym projektem liczy już ponad 400 osób.

(Fot. CD Projekt)

To był bardzo udany tydzień dla akcjonariuszy CD Projektu. W ciągu zaledwie pięciu dni akcje producenta gier podrożały o ponad 9 proc., a kapitalizacja grupy znów wynosi ponad 18 mld zł. Duża w tym zasługa najnowszej rekomendacji banku Morgan Stanley, który wycenił jeden walor warszawskiego studia na 240 zł, a całą grupę na blisko 24 mld zł. Jeśli scenariusz amerykańskich analityków zrealizuje się, notowania CD Projektu czekają nowe rekordy. Dotychczas najwyższa cena, jaką płacono za akcje spółki, to 222,40 zł z sierpnia ub.r.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zespół CD Projektu też ma powody do zadowolenia. Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli dotychczas największy hit studia, po blisko 4 latach od premiery ustalił kolejny światowy rekord. Jak informuje serwis Graczpospolita.pl, według graczy, Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najlepszą grą na PC (9.4/10), na PlayStation 4 (9.2/10), na Xboksie One (9.2/10) i tym samym jest najwyżej ocenianą grą w historii na wszystkich platformach (dane z Metacritic). W tyle zostały hity wyprodukowane przez takich gigantów jak Rockstar, Sony, Nintendo czy Valve. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

Przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu jest z kolei informacja o roszadach kadrowych w studiu. W styczniu Sebastian Stępień, dyrektor kreatywny w CD Projekt RED przeszedł do Blizzard Entertainment, gdzie najprawdopodobniej będzie współtworzył uniwersum Diablo. Od 2016 roku Sebastian Stępień odpowiadał za narrację i setting Cyberpunka 2077. Studio zapewnia, że jego odejście nie odbije się tempie prac nad nadchodzącą produkcją.

– Jego odejście nie wpływa w żaden sposób na tempo prac nad naszym najnowszym tytułem. Zespół pracujący nad Cyberpunkiem 2077 liczy już ponad 400 osób. – poinformowała redakcję StockWatch.pl Karolina Gnaś z działu relacji inwestorskich CD Projektu.

To potężna siła. Jeszcze w sierpniu ub.r. zespół szacowany był na 300-350 osób rozsianych po studiach w Warszawie i Krakowie. W międzyczasie spółka powiększyła się o oddział we Wrocławiu utworzony z przejętego studia Strange New Things. Na koniec warto przypomnieć, że do stworzenia jednej z najlepszych gier na świecie „Redom” wystarczył zespół 250 osób. Dokładnie tyle osób pracowało w szczytowym momencie nad trzecią częścią Wiedźmina.

Cyberpunk 2077 to największy projekt w historii CD Projektu. Gra szykowana jest w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Data premiery pozostaje owiana tajemnicą. Jednak większość ekspertów spodziewa się, że tytuł trafi do sprzedaży dopiero w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

  Zostań w domu i weź udział czatach inwestorskich. W kwietniu StockWatch.pl zorganizuje kilkanaście spotkań online z przedstawicielami spółek gamingowych, startupami i nie tylko. Już teraz zapraszamy na czaty z takimi spółkami jak CD Projekt, PlayWay, BoomBit czy Starward Industries. Kolejne terminy i spółki już wkrótce!

 • CD Projekt największą spółką na warszawskiej giełdzie

  Koronabessa przyniosła historyczne przetasowania wśród największych spółek na GPW. Tym razem zmiana nastąpiła w fotelu lidera. Po wielu miesiącach absolutnej dominacji, PKO BP spadł na drugie miejsce. Palmę pierwszeństwa po największym polskim banku przejął producent gier wideo.

 • CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z koronawirusem

  Producent gier o przygodach Wiedźmina dołączył do grona firm wspierających walkę z koronawirusem. CD Projekt, akcjonariusze i zarząd za pośrednictwem WOŚP sfinansują zakup sprzętu medycznego za 4 mln zł.

 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.

 • Koronawirus zagraża dywidendom. Spółki z WIG20 już w tym roku przykręcą kurek z gotówką

  W tym roku z powodu pandemii koronawirusa firmy będą ostrożniej dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Wśród giełdowych tuzów w najlepszym wypadku dywidendę wypłaci 11 spółek. Do podziału może trafić nieco ponad 13 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR