CD Projekt: Nad Cyberpunkiem 2077 pracuje już ponad 400 osób

Omawiane walory:

Sebastian Stępień, dyrektor kreatywny w CD Projekt RED i jeden z twórców fabuły Cyberpunka 2077, przeszedł do Blizzard Entertainment. Studio zapewnia, że ta zmiana nie wpłynie na tempo prac nad grą. Zespół pracujący nad kluczowym projektem liczy już ponad 400 osób.

(Fot. CD Projekt)

To był bardzo udany tydzień dla akcjonariuszy CD Projektu. W ciągu zaledwie pięciu dni akcje producenta gier podrożały o ponad 9 proc., a kapitalizacja grupy znów wynosi ponad 18 mld zł. Duża w tym zasługa najnowszej rekomendacji banku Morgan Stanley, który wycenił jeden walor warszawskiego studia na 240 zł, a całą grupę na blisko 24 mld zł. Jeśli scenariusz amerykańskich analityków zrealizuje się, notowania CD Projektu czekają nowe rekordy. Dotychczas najwyższa cena, jaką płacono za akcje spółki, to 222,40 zł z sierpnia ub.r.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zespół CD Projektu też ma powody do zadowolenia. Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli dotychczas największy hit studia, po blisko 4 latach od premiery ustalił kolejny światowy rekord. Jak informuje serwis Graczpospolita.pl, według graczy, Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najlepszą grą na PC (9.4/10), na PlayStation 4 (9.2/10), na Xboksie One (9.2/10) i tym samym jest najwyżej ocenianą grą w historii na wszystkich platformach (dane z Metacritic). W tyle zostały hity wyprodukowane przez takich gigantów jak Rockstar, Sony, Nintendo czy Valve. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

Przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu jest z kolei informacja o roszadach kadrowych w studiu. W styczniu Sebastian Stępień, dyrektor kreatywny w CD Projekt RED przeszedł do Blizzard Entertainment, gdzie najprawdopodobniej będzie współtworzył uniwersum Diablo. Od 2016 roku Sebastian Stępień odpowiadał za narrację i setting Cyberpunka 2077. Studio zapewnia, że jego odejście nie odbije się tempie prac nad nadchodzącą produkcją.

– Jego odejście nie wpływa w żaden sposób na tempo prac nad naszym najnowszym tytułem. Zespół pracujący nad Cyberpunkiem 2077 liczy już ponad 400 osób. – poinformowała redakcję StockWatch.pl Karolina Gnaś z działu relacji inwestorskich CD Projektu.

To potężna siła. Jeszcze w sierpniu ub.r. zespół szacowany był na 300-350 osób rozsianych po studiach w Warszawie i Krakowie. W międzyczasie spółka powiększyła się o oddział we Wrocławiu utworzony z przejętego studia Strange New Things. Na koniec warto przypomnieć, że do stworzenia jednej z najlepszych gier na świecie „Redom” wystarczył zespół 250 osób. Dokładnie tyle osób pracowało w szczytowym momencie nad trzecią częścią Wiedźmina.

Cyberpunk 2077 to największy projekt w historii CD Projektu. Gra szykowana jest w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Data premiery pozostaje owiana tajemnicą. Jednak większość ekspertów spodziewa się, że tytuł trafi do sprzedaży dopiero w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Gorąco na CD Projekcie i JSW, spokojnie na indeksach

  Akcje CD Projektu nadal pozostają najbardziej gorącą spółką na GPW, co stoi w kontrze do niewielkich zmian indeksów i ogólnego spokoju na innych europejskich giełdach. Po publikacji szacunkowych danych gorąco jest też m.in. na JSW i Mercatorze.

 • CD Projekt zatapia WIG20, tracą też inne spółki gamingowe

  Piątkowa sesja w Warszawie ma tylko jednego bohatera i to niestety negatywnego. Jest nim CD Projekt. Informacja o przesunięciu premiery gry Cyberpunk2077 wywołała tąpnięcie kursu spółki. Przy okazji tracą inne spółki gamingowe. Dobrą wiadomością jest to, że CD Projekt prawdopodobnie najgorsze ma już za sobą.

 • Premiera „Cyberpunk 2077” przełożona na 17 września 2020 r. Kurs akcji CD Projekt zanurkował

  W czwartek po sesji spółka poinformowała o przesunięciu premiery gry "Cyberpunk 2077" z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku. Na otwarciu piątkowej sesji kurs spółki spadał o blisko 12 proc. 

 • Mocny początek roku na GPW, chiński wzrost JSW

  GPW z animuszem wkroczyła w rok 2020. Szczególnie duże spółki. Kursy akcji w górę ciągnie nie tylko noworoczny optymizm, ale też luzowanie polityki pieniężnej w Chinach i oczekiwanie na podpisanie umowy handlowej między Chinami a USA.

 • To był słaby rok dla GPW, CD Projekt jedną z nielicznych gwiazd

  To był słaby rok dla GPW. Nie pierwszy i niestety nie ostatni. Szczególnie dla największych spółek. Podczas gdy indeksy na Wall Street, pomimo obaw związanych z wojami handlowymi i spadkiem zysków spółek, systematycznie poprawiały swoje rekordy, WIG20 prawdopodobnie zamknie rok spadkiem o 5 proc., a WIG nieco powyżej zera. Na szczęście były takie spółki jak CD Projekt, które dały inwestorom sporo zarobić.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR