CD Projekt w II kwartale zarobił 73 mln zł i pokonał prognozy maklerów

Omawiane walory:

Wyniki producenta gier o przygodach Wiedźmina są niższe niż przed rokiem, ale za to dużo lepsze od prognoz rynkowych ekspertów. Przy okazji CD Projekt podsumował, że w całym I półroczu na produkcję Cyberpunk 2077 i Gwinta wydał 33 mln zł.

W tym roku CD Projekt świętuje 10 urodziny serii gier o przygodach Wiedźmina

W II kwartale CD Projekt miał 73,3 mln zł, czyli o 28 proc. mniej niż przed rokiem. Wynik jest o 40 proc. lepszy od oczekiwań rynkowych ekspertów przepytanych przez PAP. Konsensus dla zysku netto zakładał nieco ponad 52 mln zł. Analogiczna sytuacja wystąpiła na poziomie zysku operacyjnego – wynik 89,4 mln zł był niższy w ujęciu r/r o 28 proc. i lepszy od oczekiwań o 42 proc. Przychody skurczyły się r/r o 1/3 do 155 mln zł i były wyższe od konsensusu o 1/5 (128 mln zł).

W całym I półroczu przychody ze sprzedaży spadły r/r o 20 proc. do 254,82 mln zł. Z kolei zyski na poziomie operacyjnym i netto skurczyły się r/r o ok. 12 proc. i wyniosły odpowiednio 143,24 mln zł i 118,64 mln zł. >> Sprawozdanie finansowe CD Projektu znajdziesz tutaj

– W tym roku świętujemy 10 lat naszej serii wiedźmińskiej, a Wiedźmin 3, po raz kolejny, znalazł się na pierwszym miejscu listy 100 najlepszych gier komputerowych według magazynu PC Gamer. Przez dekadę zbudowaliśmy silną markę i stworzyliśmy świetne gry, czego efektem są m.in. opublikowane przez nas wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku – powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD Projekt ds. finansowych.

Motorem napędowym wyników CD Projektu w I półroczu 2017 r. była sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i jej dodatków (w tym w Edycji Gry Roku). Drugim najważniejszym produktem był GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana. W maju spółka udostępniła karciankę w ramach tak zwanych publicznych beta testów, co jak podkreślają twórcy, przełożyło się na skokowy wzrost przychodów generowanych w ramach projektu. Na chwilę obecną GWINT wciąż pozostaje w fazie testów. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom CD Projektu

– Największy udział w sprzedaży Grupy CD PROJEKT miały przychody wygenerowane przez segment CD PROJEKT RED w kwocie 184,83 mln zł. Składają się na nie Przychody ze sprzedaży produktów w kwocie 179,67 mln zł wynikające głównie z uzyskanych tantiem dotyczących gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami – Krew i Wino oraz Serca z Kamienia a także przychody uzyskane w ramach projektu GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana znajdującego się od dnia 24 maja 2017 r. w fazie publicznych beta testów. Ponadto segment CD PROJEKT RED uzyskał Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów w łącznej kwocie 2,91 mln zł odpowiadające głównie sprzedaży fizycznych elementów pudełkowych gier studia. – czytamy w sprawozdaniu.

Przychody z segmentu CD PROJEKT RED ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w latach 2011-2017 w ujęciu półrocznym (w mln zł)

Gwint był też motorem napędowym segmentu cyfrowej dystrybucji – GOG.com – gdzie grupa w I półroczu wykazała 96,16 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o blisko 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.

– Wzrost rentowności brutto na sprzedaży zarówno CD Projekt RED jak i GOG.com przełożył się na wzrost rentowności brutto sprzedaży Grupy (udział zysku brutto na sprzedaży w przychodach ze sprzedaży grupy kapitałowej CD Projekt) z poziomu 76,5 proc. w pierwszym półroczu 2016 r. do poziomu 85,1 proc. w pierwszym półroczu 2017 r. – czytamy w raporcie.

CD Projekt poinformował też, że w I półroczu 2017 r. wydatki grupy na produkcję nowych gier, w tym Cyberpunk 2077 i GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, wyniosły 33 mln zł. Skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec czerwca br. wyniosło 97 mln zł. W ub.r. CD Projekt wydał blisko 56 mln zł na prowadzone projekty, w tym Gwint i Cyberpunk.

W środę na zamknięciu sesji akcje CD Projektu potaniały o 2,14 proc. do 82 zł. Akcjonariusze, którzy trzymają walory spółki od początku roku, wciąż są na dużym plusie. Od stycznia notowania producenta gier urosły o 60 proc.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR