Cięcia kadrowe w Pekao. W tym roku pracę straci 1.200 osób

Omawiane walory:

Bank Pekao przeprowadzi restrukturyzację zatrudnienia, w ramach której pracę straci 1.200 osób. Kolejnym 1.350 pracownikom firma zaproponuje zmianę warunków zatrudnienia. Cały proces ma potrwać do końca października 2020 r.

(Fot. Bank Pekao)

Jeszcze w tym roku Bank Pekao zwolni 1.200 osób, czyli ok. 7,4 proc. wszystkich pracowników. To kontynuacja rozpoczętej w 2019 roku restrukturyzacji zatrudnienia. W ubiegłym roku w okresie od kwietnia do października pracę straciło 900 osób, a kolejnym 600 pracownikom zmieniono warunki zatrudnienia.

– Zmniejszenie zatrudnienia to przede wszystkim konsekwencja obecnych trendów w sektorze bankowym zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nowoczesne banki kładą duży nacisk na rozwój technologii i rozwiązań IT, ze względu na fakt, że klienci oczekują coraz szerszych możliwości obsługi przez internet i telefon, a z placówek korzystają znacząco rzadziej niż jeszcze kilka lat temu – argumentuje bank.

>> Odkryta opcja niemiecka – omówienie sytuacji finansowej i rynkowej Banku Pekao za III kw. 2019 roku

W związku z planowanymi zwolnieniami bank rozpoczął konsultacje z związkami zawodowymi. Ponadto bank powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Po zakończeniu konsultacji Pekao wyda kolejny komunikat, który będzie zawierał informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia, która w całości obciąży wynik banku.

Bank Pekao to drugi największy bank komercyjny w Polsce, który posiada ponad 800 placówek i zatrudnia łącznie ponad 16,2 tys. osób. W czwartek kurs akcji spółki rośnie o do 103 zł

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pekao, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • KNF nakazała przeniesienie środków pieniężnych z Pekao IB do BM Pekao

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wydała decyzję nakazującą przeniesienie instrumentów finansowych i środków pieniężnych oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków z PEKAO Investment Banking do Biura Maklerskiego PEKAO, w związku z planowaną transakcją nabycia przez bank zorganizowanej części PEKAO IB.

 • KNF bije w giełdowe banki, w grze PKO BP i PZU

  Indeks WIG20 zaczął dzień od spadków, ale szybko odrobił straty. Pomogły banki, które odpowiadały za przecenę na otwarciu. Niestety, to może być tylko łabędzi śpiew inwestorów, bo katalog czyhających dziś ryzyk jest naprawdę obszerny.

 • Nici z dywidend banków i PZU. Szef KNF chce, aby spółki zrezygnowały z wypłaty ok. 10 mld zł

  Akcjonariusze takich spółek jak PKO BP, PEKAO czy PZU mogą czuć się rozczarowani. Szef Komisji Nadzoru Finansowego zalecił bankom i ubezpieczycielom, aby ci zatrzymali cały zysk wypracowany w poprzednich latach.

 • Co banki proponują kredytobiorcom w okresie pandemii koronawirusa [LISTA]

  Zdecydowana większość dużych banków komercyjnych już przedstawiła "pakiety antykryzysowe". W praktyce sprowadzają się one do płatnej prolongaty kredytu, z tą różnicą, że mają być one przyznawane łatwiej, a za samo rozpatrzenie wniosku nie będzie pobierana opłata, jak to miało miejsce dotychczas. Każdy pakiet jest inny i nie zawsze się opłaca, dlatego przed decyzją o udaniu się na ewentualne wakacje kredytowe warto uważnie wczytać się warunki.

 • Giełda dostała cios w czuły punkt, mocne spadki na PKO BP i Agorze

  Rynki akcji rozpoczęły czwarty tydzień marca od spadków. Dziś podaż uderzyła w najczulszy punkt warszawskiej giełdy, czyli sektor bankowy. PKO BP ostrzegł, że cięcie stóp procentowych przez RPP będzie miało negatywny wpływ na wyniki. Dobra wiadomość jest taka, że póki co nie ma paniki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR