X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Pekao

 • 07 listopada 2018

  Po wyborach w USA giełdy mocno w górę, zielono m.in. na Pekao i CCC

  Wyniki wtorkowych wyborów do USA poprawiły nastroje na globalnych rynkach akcji. Skorzystały na tym mocno przede wszystkim warszawskie blue chipy, wsparte wynikami Pekao. W przeciwnym kierunku podążył tylko sWIG80, wyznaczając nowe 5-letnie minima.

 • Bank Pekao chce dywidendy za 2018 r. nominalnie nie niższej niż za 2017 r.

  Zarząd Banku Pekao zamierza zarekomendować wypłatę dywidendy z zysku za 2018 r. co najmniej w takiej samej kwocie w ujęciu nominalnym, jak za ubiegły rok, poinformował prezes Michał Krupiński.

 • 16 października 2018

  S&P zaktualizował ratingi dla mBanku i Pekao

  S&P Global Ratings podał ratingi i perspektywy dla mBanku i Pekao. Długoterminowy rating pozostał bez zmian dla obu banków. W przypadku ratingu restrukturyzacyjnego zarówno rating mBanku, jak i Pekao został podwyższony.

 • 12 października 2018

  Szczyt wyników sektora bankowego jeszcze przed nami, DM mBanku wskazuje 5 faworytów

  Zdaniem analityków DM mBanku przecena polskiego sektora bankowego była równie głęboka jak banków europejskich, ale wyższa niż banków w USA. Jednocześnie szczyt wyników jest jeszcze przed nami, a ostatnie dynamiczne spadki mogą być okazją do akumulowania wybranych akcji.

 • 11 października 2018

  PEKAO – analiza techniczna

 • 27 września 2018

  Włoska przecena na GPW, banki i KGHM na czerwono

  Niepewność związana z włoskim budżetem, a także wczorajsza reakcja Wall Street na Fed, ciągną w dół europejskie giełdy. W tym parkiet w Warszawie, gdzie WIG20 ugina się pod ciężarem banków i KGHM. Na szerokim rynku pozytywnie wyróżnia się Gino Rossi.

 • 24 września 2018

  Bank Pekao nie ogląda się na Brexit i w Londynie otwiera swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo

  Bank Pekao idzie pod prąd i mimo trwających negocjacji w sprawie Brexitu otwiera w Londynie swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo.

 • 19 września 2018

  Bank Pekao rusza z projektem integracji działalności maklerskiej w ramach grupy

  Integracja zakłada, że Dom Maklerski Pekao, stanowiący wyodrębnioną jednostkę banku, połączy działalność maklerską prowadzoną obecnie przez Centralny Dom Maklerski Pekao, Pekao Investment Banking (w wybranym obszarze obsługi klienta instytucjonalnego) oraz Dom Inwestycyjny Xelion (w obszarze prowadzenia rachunków maklerskich dla klienta detalicznego).

 • 20 sierpnia 2018

  Bank Pekao pracuje nad ofertą dla Polonii

  Bank Pekao prowadzi prace nad ofertą dla Polaków mieszkających za granicą i szuka innowacyjnych rozwiązań na rynku europejskim, poinformował prezes Pekao Michał Krupiński. 

 • 17 sierpnia 2018

  KGHM po wynikach ciągnie WIG20 w dół, w tle temat Turcji

  Poprawa nastrojów na Wall Street i lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne KGHM to za mało, aby giełda w Warszawie rosła. Inwestorzy mogą obawiać się powrotu tematu Turcji. Szczególnie, że jest się czego obawiać.

 • 09 sierpnia 2018

  PEKAO – analiza techniczna na życzenie

 • 08 sierpnia 2018

  Nici z wielkiej fuzji Pekao i Alior Banku

  Bank Pekao nie doszedł do porozumienia co do warunków połączenia z Alior Bankiem i odstąpił od dalszych negocjacji. Pekao pozostaje otwarty na opcje wzrostu nieorganicznego, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy i są zgodne z realizowaną obecnie strategią.

 • Inwestorzy świętują fiasko fuzji Pekao i Alior Banku, zielono także na PZU

  Połączenia Pekao SA i Alior Banku nie będzie. Inwestorzy przyjęli to z wielkim zadowoleniem. Akcje obu banków mocno rosną. Drożeją też walory PZU, głównego akcjonariusza obu spółek.

 • 03 sierpnia 2018

  Analiza 5 banków w ciekawej sytuacji technicznej

  Sektor bankowy złapał wiatr w żagle. W ciągu trzech tygodni branżowy indeks WIG-Banki odbił się od tegorocznego dołka i zyskał ponad 10 proc. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na kontynuację lipcowego zrywu na kursach akcji pięciu znanych banków. 

 • 02 sierpnia 2018

  Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • 30 lipca 2018

  Brak podwyżek stóp procentowych nie przeszkodzi bankom w poprawie zysków w II kw. 2018 r.

  Analitycy Haitong Banku prognozują, że zysk netto ośmiu analizowanych przez nich banków wzrośnie o 6 proc. r/r i 28 proc. kw/kw w II kw. 2018 r. Prognozują, że łączne przychody wzrosną o 6 proc. r/r, głównie za sprawą poprawy przychodów odsetkowych netto – wzrost o 8 proc. r/r i o 3 proc. kw/kw.

 • 26 lipca 2018

  UOKiK: 7 banków nieprawidłowo informowało klientów o zmianach opłat

  Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, Pekao i Plus Bank nieprawidłowo informowały o zmianach opłat, poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Po decyzjach UOKiK banki rozliczą się z konsumentami z podwyżek lub udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. W toku pozostaje 7 postępowań.

 • 11 lipca 2018

  Haitong Bank ściął wyceny akcji ośmiu banków

  Biuro w raporcie z 10 lipca zaktualizowało rekomendacje dla ośmiu czołowych reprezentantów sektora bankowego. Faworytami Haitong Banku są obecnie PKO BP, Pekao, Alior, BZ WBK i Handlowy.

 • 05 lipca 2018

  WIG20 ugina się pod ciężarem dywidendy Pekao. CD Projekt znów bije rekordy

  Czwartkowa sesja jest pierwszą, na której akcje Pekao notowane są bez dywidendy. Odcięcie - z racji cenowego charakteru indeksu - spycha WIG20 na południe. Poza tym jednak nastroje na GPW są relatywnie dobre.

 • Kuczyński: Zabawa w podciągnie indeksów (na GPW)

  Środa była dniem indeksów PMI. W Chinach w nocy już taki indeks dla sektora usług został opublikowany. Był wyższy od oczekiwań. W Europie indeksy PMI dla sektorów usług też były lepsze od oczekiwań. To były jednak tylko weryfikacje już opublikowanych danych, więc ich wpływ na nastroje był znikomy.

 • 02 lipca 2018

  16 spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Tylko w lipcu prawo do zysku rozdysponuje ponad 50 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, kto ma w planach najwyższe stopy dywidend, sięgające nawet kilkunastu procent.

 • 29 czerwca 2018

  Reuters: Bank Pekao i Alior Bank połączą się

  Bank Pekao prawdopodobnie będzie dążył do fuzji z mniejszym konkurentem - Alior Bankiem, ale informacja ta nie zostanie opublikowana przed końcem czerwca, poinformowały Reuters dwa źródła zbliżone do sprawy. 

 • 21 czerwca 2018

  Pekao w lipcu podzieli i wypłaci ponad 2 mld zł dywidendy

  Bank Pekao z zysku za rok 2017 na dywidendę przeznaczył 2,07 mld zł. Stawka na akcję wynosi 7,90 zł, co przy obecnym kursie daje stopę w okolicach 7 proc.

 • 18 czerwca 2018

  Komplet czerwieni na głównych indeksach GPW. Tanieje PKO BP i Idea Bank

  Warszawska giełda jest słaba. Doskonale pokazuje to układ sił na wykresach poszczególnych indeksów. Wystarczy byle impuls, niewielka iskra, żeby rynek posypał się jak przysłowiowy domek z kart. To mogą być trudne wakacje dla inwestorów.

 • 07 czerwca 2018

  Analiza techniczna 4 czerwcowych lokomotyw indeksu blue chipów

  WIG20 rośnie już piątą sesję z rzędu. Jego sytuacja techniczna jest najlepsza ze wszystkich warszawskich indeksów i niewykluczone, że w najbliższych dniach powróci powyżej 2.300 pkt. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla czterech lokomotyw czerwcowych wzrostów.

 • 21 maja 2018

  Vestor DM wciąż zaleca kupno akcji Pekao

  Vestor DM w majowej rekomendacji wycenił jeden walor Pekao na 148 zł. Cena docelowa biura jest niższa od poprzedniej, ale wciąż dużo wyższa od rynkowej.

 • 07 maja 2018

  PEKAO – analiza techniczna

 • Mizerne odreagowanie piątkowej przeceny, w grze Pekao i 11 bit studios

  GPW próbuje odrabiać straty z piątku. Inwestorzy czekają na wyniki spółek za I kwartał br., a także na decyzję prezydenta Trumpa ws. Iranu. Dziś w centrum uwagi są akcje Pekao, CD Projektu, 11 bit studios, Baltony i Próchnika. 

 • 27 marca 2018

  16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • 21 marca 2018

  Raport: Banki wypłacą blisko 5 mld zł dywidend w 2018 r.

  Niemal co drugi bank notowany na GPW podzieli się zyskiem z inwestorami. Według naszych szacunków wartość tegorocznych dywidend będzie większa niż przed rokiem o 40 proc. i wyniesie 4,9 mld zł. Sprawdziliśmy, na jakie stawki i stopy dywidend mogą liczyć akcjonariusze poszczególnych banków.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku