Co dalej z kursami akcji JW Construction i Robyg – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Branża deweloperów mieszkaniowych ma za sobą rok hossy. Z pomocą eksperta od analizy technicznej z DM BOŚ sprawdziliśmy, jak świetne wyniki sprzedażowe przekładają się na możliwości wzrostu notowań akcji dwóch znanych przedstawicieli sektora.

WIG-Deweloperzy słabo rozpoczął nowy rok. W styczniu subindeks stracił ponad 3 proc., niemniej spadek jest blisko dwa razy mniejszy niż w wypadku szerokiego rynku. Akcje deweloperów dobrze radziły sobie też w zeszłym roku. To zasługa rekordowych wyników sprzedażowych mieszkań. W 2015 r. większość deweloperów osiągnęła dwucyfrową dynamikę, a były też trzycyfrowe wzrosty. Na 2016 r. już tak dobrych prognoz nie ma. Analitycy mówią o możliwej stagnacji, a nawet lekkim spadku ogólnej sprzedaży. Jednym z poważnych czynników ryzyka jest możliwy spadek akcji kredytowej spowodowany wprowadzeniem podatku bankowego.

Z technicznego punktu widzenia indeks spółek deweloperskich znajduje się w kilkuletniej konsolidacji po wcześniejszych potężnych spadkach. Trzyletnia stopa zwrotu pokazuje 3-proc. wzrost.

– Liczne głosy mówiące o przełożeniu się dobrej koniunktury w branży na wyższe wyceny, jak na razie spełzły na niczym. Z drugiej jednak strony długoterminowa konsolidacja daje możliwość selekcji dobrych spółek w nadziei, że ich kursy będą się dobrze zachowywały i kompensowały straty na słabszych uczestnikach indeksu. – ocenia Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ. 

WIG_Deweloper_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

Na słabym rynku dobrze zachowują się akcje Robyga, jednego z liderów segmentu mieszkaniowego. Deweloper w tym roku chce poprawić zysk EBIT o 90 proc. Prognoza zarządu spółki jest wyższa od konsensusu rynkowego o 20 proc. Oprócz tego w przedstawionej prognozie na 2015 r. zakłada rozpoznanie w wynikach 2.800 lokali, w tym 1.600 mieszkań w projektach realizowanych przez spółki zależne oraz 1.200 w formule joint venture. W zeszłym roku Robyg sprzedał 2.333 mieszkania. Natomiast w 2014 roku było to 2.118 lokali. Padła też jeszcze jedna ważna deklaracja. Zarząd Robygu zamierza rekomendować przeznaczenie 65-80 proc. skonsolidowanych zysków na dywidendę w latach 2016 i 2017. >> Więcej na temat sytuacji fundamentalnej Robyga przeczytasz tutaj


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Robyg oraz JW Construction wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jwconstr, robyg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR