Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: jwconstr

 • 05 kwietnia 2019

  Dane z USA mogą namieszać na GPW, w grze spółki gamingowe, Pekao i J.W. Construction

  Początek piątkowej sesji na giełdzie w Warszawie przynosi kontynuację spadkowej korekty na akcjach CD Projektu, 11 bit studios i PlayWay. Inwestorzy mocno też przyglądają się Pekao, po zapowiedzi zwolnień grupowych. W grze jest też J.W. Construction. Cały rynek wyczekuje natomiast na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. To one mogą przesądzić o losach dzisiejszej sesji.

 • 18 lutego 2019

  Czerwony początek ciekawego tygodnia, mocne wzrosty J.W. Construction i Swissmedu

  Warszawska giełda rozpoczęła nowy tydzień od spadków. Brak sesji w USA, danych makro i potencjalnych impulsów sprawia, że w drugiej części dnia układ sił już nie powinien się zmienić. Dużo ciekawiej będzie natomiast w kolejnych dniach.

 • 18 stycznia 2019

  Deweloperzy z Catalyst tracą impet. Sprzedaż mieszkań w 2018 r. spadła o 14 proc. r/r

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 13,9 proc. r/r do 23.268 lokali w 2018 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy przewidują, że wolumeny sprzedaży w tym roku wrócą do poziomu z 2016 r.

 • 10 października 2018

  9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  W tym roku budowlanka i deweloperka stoją na dwóch biegunach rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.

 • 11 lipca 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi z Catalyst zanotowali spadek dynamiki sprzedaży w I półroczu

  Mieszkania wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem DM Navigator, mimo drobnego wyhamowania dynamiki sprzedaży, branża budownictwa mieszkaniowego I półrocze tego roku może zaliczyć do udanych. Biuro zwraca również uwagę na rosnący udział obligacji w strukturze zobowiązań finansowych deweloperów.

 • 09 marca 2018

  Najciekawsze raporty finansowe bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach blisko połowa spółek z WIG20 podzieli się sprawozdaniami finansowymi za IV kwartał i cały ubiegły rok. Języczkiem u wagi będą deklaracje dywidend z zysków wypracowanych w 2017 r.

 • 19 lutego 2018

  Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla Robyga, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • 19 stycznia 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi prędko nie zejdą z placu hossy

  Równo 3 lata temu sektorowy indeks WIG-Nieruchomości odbił się od lokalnego dołka i rozpoczął hossę, która wywindowała jego kurs o 80 proc. Na akcjach najlepszych deweloperów mieszkaniowych można było zarobić dużo więcej.

 • 10 listopada 2017

  Nerwowa końcówka tygodnia. W centrum uwagi wyprzedaż na Eurocashu

  Dwucyfrowa przecena Eurocashu, kłopoty sektora energetycznego i spadki na europejskich parkietach, to główne składowe piątkowej wyprzedaży na giełdzie w Warszawie. Sytuację próbują ratować jedynie spółki paliwowe.

 • 18 października 2017

  Nowe rekomendacje dla akcji J.W. Construction, GTC i Emperii

  W październiku DM BOŚ wznowił rekomendowanie J.W. Construction od zalecenia kupuj, a DM PKO BP podniósł wyceny akcji Emperii i GTC.

 • 09 października 2017

  15 deweloperów mieszkaniowych z Catalyst zwiększyło w tym roku sprzedaż o 26 proc.

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 25,8 proc. r/r do 16.439 lokali w okresie I-III kw. br., wynika z raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Navigator. Oznacza to realizację ich rocznych celów sprzedażowych średnio już w 80 proc. 

 • 02 czerwca 2017

  Roszady w indeksach GPW. Dino Polska awansuje do mWIG40 po sesji 16 czerwca

  W związku z kwartalną korektą portfeli indeksów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, po sesji 16 czerwca 2017 r. do indeksu mWIG40 wejdzie Dino Polska, a w indeksie sWIG80 znajdzie się Alumetal i CFI Holding, podała Giełda.

 • 01 czerwca 2017

  RANKING: 20 liderów poprawy wyników

  Miniony rok dla polskiej gospodarki był udany. Rodzime firmy, także te z warszawskiej giełdy, zanotowały solidną poprawę zysków i przychodów. StockWatch.pl na bazie raportów za 2016 r. sprawdził, które spółki z GPW zapracowały na tytuł geparda biznesu.

 • 17 marca 2017

  Józef Wojciechowski coraz bliżej ważnego progu w akcjonariacie J.W. Construction

  Józef Wojciechowski w ramach wezwania na J.W. Construction Holding nabył 17,42 mln akcji, stanowiących 19,6 proc. kapitału zakładowego spółki. Do progu 90 proc., umożliwiającego przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji, głównemu akcjonariuszowi brakuje już tylko nieco ponad 4 proc.

 • 13 marca 2017

  Cena w wezwaniu na J.W. Construction wzrosła do 5,20 zł za akcję

  Józef Wojciechowski podniósł cenę w wezwaniu na JW Construction z 4,70 zł do 5,20 zł za akcję. Oferta jest o 15 groszy wyższa niż piatkowe zamknięcie na GPW.

 • 15 listopada 2016

  GPW łapie oddech, w grze m.in. Emperia, J.W. Construction i Unimot

  Wtorkowa próba odbicia po dwóch sesjach silnych spadków na GPW wpisuje się w globalne trendy na giełdach. Na aktywach, które zyskiwały po wygranej Donalda Trumpa obserwowana jest realizacja zysków, a na najbardziej przecenionych chwilowe wzrosty. Kluczowe dla dalszego kierunku będą dane makro oraz szczegóły polityki nowego prezydenta.

 • 12 października 2016

  Propozycje inwestycyjne na październik wg DM mBanku

  W najbliższych tygodniach o klimacie na GPW zdecydują czynniki polityczne oraz start sezonu wynikowego za III kwartał. Selektywne podejście do rynku akcji jest jak najbardziej wskazane, a analitycy DM mBanku atrakcyjnie wyceniane spółki widzą m.in. w sektorze energetycznym, deweloperskim, informatycznym czy przemysłowym.

 • 28 września 2016

  Ropa i Deutsche Bank w centrum uwagi rynków, w grze PZU i Energa

  W środę europejskie rynki akcji rosną na fali spekulacji o szykowanym planie ratunkowym dla Deutsche Banku. Pozytywny sentyment wspiera także odbicie na rynku ropy. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na efekty spotkania producentów z OPEC i Rosji.

 • 29 sierpnia 2016

  8 spółek do gry pod pozytywne zaskoczenia sezonu

  Przed inwestorami z warszawskiej GPW ciężki szczyt sezonu wynikowego. W ciągu dwóch dni na rynek trafi 250 raportów finansowych. StockWatch.pl sprawdził, które spółki zdaniem maklerów mają szansę nieoczekiwanie pokazać mocną poprawę fundamentów.

 • 03 sierpnia 2016

  3 ciekawe spółki na przedłużoną hossę w deweloperce

  Choć tempo wzrostu rynku mieszkaniowego w drugim kwartale przyhamowało, to sprzedaż u giełdowych deweloperów w większości wypadła lepiej od oczekiwań analityków. Od razu przełożyło się to na lepsze prognozy oraz podwyższone rekomendacje biur maklerskich.

 • 18 lipca 2016

  Raport: Oznaki końca hossy wśród deweloperów mieszkaniowych

  Słabe dane na temat sprzedaży mieszkań w II kwartale są pierwszą poważną rysą na hossie w branży deweloperów mieszkaniowych. StockWatch.pl sprawdził, które giełdowe spółki mogą mimo wszystko utrzymać wysokie wyniki w kolejnych kwartałach 2016 roku.

 • 18 stycznia 2016

  Co dalej z kursami akcji JW Construction i Robyg – analiza techniczna

  Branża deweloperów mieszkaniowych ma za sobą rok hossy. Z pomocą eksperta od analizy technicznej z DM BOŚ sprawdziliśmy, jak świetne wyniki sprzedażowe przekładają się na możliwości wzrostu notowań akcji dwóch znanych przedstawicieli sektora.

 • 08 stycznia 2016

  Polska giełda znów najsłabsza w całej Europie, w grze Energa i Magellan

  W piątek warszawski rynek jest jednym z niewielu czerwonych punktów na zielonej mapie Europy. Przed południem WIG20 zniżkuje momentami o 0,8 proc. i ustanawia nowe tegoroczne minima.

 • 04 stycznia 2016

  Raport: Perspektywy na 2016 r. dla akcji deweloperów mieszkaniowych

  Niskie stopy procentowe, program MDM i wzmożona akcja kredytowa sprawiły, że miniony rok był najlepszy w historii polskiego rynku mieszkaniowego, a akcje deweloperów przyniosły wysokie stopy zwrotu. Sprawdzamy, czy w 2016 r. spółki te nadal będą w stanie równie dużo budować, sprzedawać i zarabiać.

 • 07 października 2015

  7 liderów branży deweloperskiej po wynikach sprzedaży III kwartału

  Rekordowa sprzedaż mieszkań w III kwartale i obiecujące perspektywy na kolejne okresy wreszcie skierowały uwagę inwestorów na deweloperów mieszkaniowych. StockWatch.pl sprawdził, z których spółek zdaniem maklerów warto zbudować portfel na najbliższe miesiące.

 • 10 lipca 2015

  8 giełdowych misiów docenianych na trudnym rynku

  W atmosferze zagrożeń makroekonomicznych i rozdrapywania zysków giełdowych spółek przez polityków, trudno o pozytywne nastawienie do akcji. I rzeczywiście, brakuje ciekawe blue chipów, ale dużo lepiej wygląda sytuacja w segmencie małych i średnich spółek. Są nawet rekomendacje z potencjałem wzrostu 20-30 proc.

 • 06 lipca 2015

  Co dalej z kursami JW Construction i Rank Progress – analiza techniczna

  Ostatnie tygodnie na szerokim rynku stoją pod znakiem przeceny, ale wystarczy poszukać aby odkryć spółki, których notowania idą pod prąd. Ekspert z DM BOŚ wskazał dwa takie walory i sprawdził ich aktualną sytuację techniczną.

 • 03 lipca 2015

  JW Construction dostał niebotycznie wysoką rekomendację

  Analitycy DM BOŚ wyceniają jedną akcje dewelopera na 5,60 zł, czyli aż 60 proc. powyżej kursu giełdowego. Biuro prognozuje na 2016 r. skokowy wzrost zysku netto JW Construction.

 • Ostry handel akcjami mimo wakacji, w grze JW Construction i Vistula

  W piątek nie działa giełda w USA, a w sprawie Grecji jest spokój do niedzielnego referendum. W takiej sytuacji znaczenia dla notowań nabierają czynniki lokalne. Na warszawskiej giełdzie trwa handel akcjami popularnych spółek, mimo lekkiej presji na zamykanie pozycji przed weekendem.

 • 30 września 2014

  Raport: Analiza fundamentów dwunastu ciekawych deweloperów

  W pierwszym półroczu spółki deweloperskie rozkwitły jak w rekordowym 2007 roku. Imponujące dynamiki sprzedaży to za mało dla rynku, który wciąż boi się tego sektora. StockWatch.pl sprawdził, kto spośród firm deweloperskich jest najbardziej niedoceniany mimo systematycznego budowania wartości dla akcjonariuszy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku