Co dalej z kursami akcji Kruka i Robygu – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Ponad 6-procentowe spadki tuzów indeksu mWIG40 wyglądają groźnie. Jednak według eksperta z DM BOŚ, sytuacja techniczna nie przekreśla szans na powrót do wzrostów kursów walorów Kruka i Robygu.

Tęgie lanie po Brexicie zbierają notowania spółek z mWIG40, które dotąd dobrze trzymały się podczas rynkowych niepokojów. W piątek na wartości traci wszystkie czterdzieści akcji spółek z indeksu średnich, a wskaźnik spada po południu o ponad 6 proc. Ponad 10-proc. przeceną straszą banki – Millennium i Getin Noble. Silna wyprzedaż dotyka spółki przemysłowe, które są znaczącymi eksporterami do krajów Unii Europejskiej. Mocno tracą na wartości Amica, Sanok czy Forte.

Aktualnie indeks mWIG40 walczy o obronę tegorocznych minimów. Paradoksalnie jednak, jego sytuacja techniczna wygląda bardzo ciekawie.

– Indeks spółek średnich po udanym okresie od lutego do kwietnia wrócił do wcześniej obserwowanych spadków, które za sprawą Brexitu sięgnęły już tegorocznych minimów i jednocześnie okolic silnego wsparcia wyznaczającego kres spadkowym korektom od przeszło dwóch lat. Jeżeli historia z ostatnich miesięcy miałaby się po raz kolejny powtórzyć, to teraz powinien ponownie nadejść lepszy czas dla kupujących. – ocenia Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

mWIG40-2016-06-24

Kliknij aby powiększyć

Przeciąganie liny widać na kursie akcji Kruka, który po czwartkowym ataku na szczyt wpadł w korektę. Ostatnio DM mBank wycenił akcje windykacyjnej grupy na ponad 211 zł za sztukę, zalecając akumulowanie. Biuro przewiduje, że w tym roku wydatki Kruka na nowe portfele wzrosną o ponad 100 proc. i przekroczą poziom 1 mld zł. Niedawno też spółka dostała wysokie rekomendacje od DM BDM i DM PKO BP z wycenami na 215 zł i 211 zł.

– Kurs akcji spółki przez ostatni rok porusza się w szerokim lekko wzrostowym kanale. Wczoraj widzieliśmy próby jego puszczenia górą z jednoczesnym przebiciem psychologicznego poziomu 200 zł. Dzisiaj wraz z Brexitem kurs spadł do ram konsolidacji sprzed wybicia, ale nie wyłamał się dołem w kierunku dolnego ograniczenia rocznego kanału wspomnianego na początku. Tym samym, przy założeniu utrzymania dzisiejszych minimów, akcjonariusze powinni na nowo zbierać siły, które kulminować powinny powtórzeniem ruchu z dnia wczorajszego. Długoterminowy trend wzrostowy cały czas jest wsparciem dla byków. – wskazuje ekspert DM BOŚ.

Kruk-2016-06-24

Kliknij aby powiększyć

Kilkuprocentowej przecenie poddają się na razie akcje Robygu. Należy pamiętać, że przed deweloperem walne (28 czerwca), na którym będą decydowały się losy nowej emisji akcji. Spółka planuje emisję do 26,3 mln sztuk serii H z wyłączeniem prawa poboru. Obecnie kapitał akcyjny dzieli się na 263,1 mln walorów. Deweloper potrzebuje środków na rozwój, zakupy gruntów i budowę nowych osiedli. Czerwcowe walne będzie jednak rozważało także wypłatę 0,20 zł dywidendy na akcję. Przy dzisiejszym kursie odniesienia daje to stopę powyżej 7 proc.

– Kurs akcji spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, który w czerwcu przerwała trwająca korekta. Brexit spowodował szybki spadek do górnej linii ograniczającej trójkąt formułowany przez większą część 2014 i 2015 roku. Rysująca się na wykresie duża świeca młot daje nadzieję na ustabilizowanie sytuacji, szczególnie że tegoroczne wzrosty zostały z nawiązką oddane. Wygląda na to, że przedział ceny akcji pomiędzy 2,4 zł a 2,5 zł jest już uważany za atrakcyjny, szczególnie biorąc pod uwagę silne wyprzedanie kursu. – zaznacza Łukasz Bugaj.

Robyg-2016-06-24

Kliknij aby powiększyć

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, robyg, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kruk: Kryzys 2007/2008 przyczynił się do naszego wzrostu. Możliwe, że tak będzie i tym razem

  Gościem wtorkowego czatu inwestorskiego był Piotr Krupa. Podczas spotkania prezes największej polskiej spółki windykacyjnej omówił najnowsze wyniki finansowe, podsumował zmiany w biznesie KRUKa, jakie wywołała pandemia oraz przedstawił plany na przyszłość.

 • Kruk wróci do większych inwestycji w pod koniec br.

  KRUK zakłada, że inwestycje w nowe portfele w najbliższych miesiącach będą niewielkie, zaś do większych inwestycji spółka powróci pod koniec 2020 roku. Zarząd ocenia, że większej podaży portfeli ze strony banków należy spodziewać się w 2021 i 2020 roku, poinformowali przedstawiciele zarządu. Wielkość spłat w maju nie odbiega od poziomu z kwietnia br.

 • COVID-19 obniżył kwartalny wynik Kruka o ponad 125 mln zł

  Wrocławska spółka windykacyjna potwierdziła wcześniejsze szacunki. Po negatywnej aktualizacji wyceny pakietów wierzytelności KRUK zanotował 62 mln zł straty netto w I kwartale.

 • Kruk miał wstępnie 62 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r.

  Skonsolidowana strata netto KRUKa wyniosła 62 mln zł w I kwartale 2020 roku, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. KRUK dokonał aktualizacji wyceny portfela na łączną kwotę - 125 mln zł, uwzględniając oczekiwany wpływ pandemii COVID-19 m.in. na wielkość i tempo spłat z portfeli. Szacowana EBITDA gotówkowa grupy wyniosła 326 mln zł, co oznacza wzrost o 15 proc. r/r.

 • Deweloperzy z Catalyst zwiększyli sprzedaż w I kwartale. W najbliższym czasie część firm zrewiduje swoje cenniki

  Według raportu DM Navigator, deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 2,3 proc. r/r do 4.571 lokali w I kwartale 2020 roku. Punktem zwrotnym okazał się marzec, gdzie kontraktacja nowych lokali tąpnęła u niektórych nawet o ok. 70 proc. W najbliższym czasie na wielkie obniżki cen mieszkań raczej nie ma co liczyć, ale część firm chcąc ratować płynność będzie zmuszona do zrewidowania swoich cenników.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR