Co dalej z kursami akcji Marvipolu i Stalexportu – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Ekspert z DM BOŚ zaleca uważną obserwację notowań dewelopera oraz operatora autostrady w najbliższych tygodniach. Analiza techniczna sugeruje, że kursy akcji obu spółek lada chwila mogą wznowić tegoroczny rajd.

W miesiąc indeks szerokiego rynku zyskał 8,5 proc. i wspiął się na tegoroczne szczyty. Zdaniem eksperta Domu Maklerskiego BOŚ, grudniowa poprawa kondycji WIGu nie jest niczym nadzwyczajnym. Indeks już wcześniej wyglądał ciekawie i konsolidował się tuż poniżej maksimów z pierwszego kwartału tego roku. Ostatecznie udało się je sforsować i wybić ponad psychologiczny poziom 50 tys. pkt. Oznacza to powrót do obszaru szerokiej konsolidacji z 2014 roku i większej części 2015 roku.

– Do pełni szczęścia brakuje jednak wyjścia powyżej górnego ograniczenia szerokiego kanału trendu wzrostowego rysowanego od tegorocznego minimum. Co prawda nie można przywiązywać do niego zbyt dużej uwagi, ale ostatni szczyt wypadł w bardzo blisko okolic wyznaczonych przez wznoszącą się linię. Plan dla byków to więc odpowiednie schłodzenie wykupienia i późniejsze sforsowanie ostatnich maksimów. Powrót poniżej poziomu 50 tys. pkt. nie przekreślałby pozytywnego scenariusza, ale z pewnością utrudniał jego rychłą realizację. – ocenia Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Pierwszą z wyróżnionych od strony technicznej spółek jest Marvipol. W tym roku kurs jego walorów zyskał 73 proc., ale w ostatnich tygodniach przechodził konsolidację. W miniony piątek Marvipol zawarł z Credit Suisse umowę sprzedaży budynku biurowego Prosta Tower o wartości 26,8 mln euro. Spółka szacuje, że wpływy z transakcji pomniejszone m.in. o spłatę kredytu na rzecz mBanku wyniosą nie mniej niż 50 mln zł. Pozyskane środki posłużą jako wkład własny w projekty magazynowe, realizowane we współpracy z Panattoni Europe.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Marvipol oraz Stalexport wraz z szacunkiem kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT MARVIPOL, STALEXP, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR