Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: MARVIPOL

 • 18 stycznia 2019

  Deweloperzy z Catalyst tracą impet. Sprzedaż mieszkań w 2018 r. spadła o 14 proc. r/r

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 13,9 proc. r/r do 23.268 lokali w 2018 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy przewidują, że wolumeny sprzedaży w tym roku wrócą do poziomu z 2016 r.

 • 11 lipca 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi z Catalyst zanotowali spadek dynamiki sprzedaży w I półroczu

  Mieszkania wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem DM Navigator, mimo drobnego wyhamowania dynamiki sprzedaży, branża budownictwa mieszkaniowego I półrocze tego roku może zaliczyć do udanych. Biuro zwraca również uwagę na rosnący udział obligacji w strukturze zobowiązań finansowych deweloperów.

 • 19 lutego 2018

  Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

  Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla Robyga, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

 • 19 stycznia 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi prędko nie zejdą z placu hossy

  Równo 3 lata temu sektorowy indeks WIG-Nieruchomości odbił się od lokalnego dołka i rozpoczął hossę, która wywindowała jego kurs o 80 proc. Na akcjach najlepszych deweloperów mieszkaniowych można było zarobić dużo więcej.

 • 30 listopada 2017

  Giełda ogłosiła zmiany w portfelach głównych indeksów

  Tym razem roszady objęły wyłącznie indeksy małych i średnich spółek. Skład prestiżowej dwudziestki pozostał bez zmian.

 • 22 listopada 2017

  DM BZ WBK zaktualizował rekomendacje dla ponad 40 małych i średnich spółek [ZESTAWIENIE]

  Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendacje dla 3 spółek z grupy small- i mid-cap, dla 9 obniżyli, a dla 31 utrzymali bez zmian. Ponadto rozpoczęli rekomendowanie jednej spółki - Marvipolu - od zalecenia kupuj i wyceny 18,30 zł, wynika z raportu datowanego na 14 listopada.

 • 09 października 2017

  15 deweloperów mieszkaniowych z Catalyst zwiększyło w tym roku sprzedaż o 26 proc.

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 25,8 proc. r/r do 16.439 lokali w okresie I-III kw. br., wynika z raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Navigator. Oznacza to realizację ich rocznych celów sprzedażowych średnio już w 80 proc. 

 • 20 lipca 2017

  DM BOŚ dodał akcje Azotów, LiveChat i Agory do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Azotów, LiveChat i Agory. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Enel-Med i Tower Investments.

 • 17 lutego 2017

  Raport: Czy na polskim rynku mieszkaniowym czeka nas powtórka kryzysu z 2008 roku?

  Miniony rok przyniósł nowe rekordy na pierwotnym rynku mieszkaniowym w Polsce. Liczba zawartych transakcji po raz kolejny okazała się historycznie najwyższa i wydaje się, że zarówno kupujący jak i deweloperzy zapomnieli o bardzo słabych nastrojach, które panowały na tym rynku po burzliwej końcówce 2008 roku.

 • 19 grudnia 2016

  Co dalej z kursami akcji Marvipolu i Stalexportu – analiza techniczna

  Ekspert z DM BOŚ zaleca uważną obserwację notowań dewelopera oraz operatora autostrady w najbliższych tygodniach. Analiza techniczna sugeruje, że kursy akcji obu spółek lada chwila mogą wznowić tegoroczny rajd.

 • 07 kwietnia 2016

  Ośmiu liderów hossy wśród deweloperów mieszkaniowych

  Trwa hossa na polskim rynku mieszkaniowym. W I kwartale 2016 roku giełdowi deweloperzy sprzedali o 1/5 mieszkań więcej niż przed rokiem. Zdaniem ekspertów, perspektywa rekordów sprzedaży także w kolejnych kwartałach to solidny fundament do dalszych wzrostów notowań wybranych spółek z GPW.

 • 18 stycznia 2016

  15 małych i średnich spółek do gry pod odbicie w 2016 roku

  Dom Maklerski Vestor prognozuje, że w drugiej połowie roku na warszawski rynek wrócą długo wyczekiwane wzrosty, które wyciągną WIG20 w okolice 2.000 pkt. Biuro w swoim portfelu na ten rok stawia na małe i średnie spółki z atrakcyjnymi wskaźnikami.

 • 04 stycznia 2016

  Raport: Perspektywy na 2016 r. dla akcji deweloperów mieszkaniowych

  Niskie stopy procentowe, program MDM i wzmożona akcja kredytowa sprawiły, że miniony rok był najlepszy w historii polskiego rynku mieszkaniowego, a akcje deweloperów przyniosły wysokie stopy zwrotu. Sprawdzamy, czy w 2016 r. spółki te nadal będą w stanie równie dużo budować, sprzedawać i zarabiać.

 • 04 listopada 2015

  Torpol skrytykował cenę w wezwaniu ogłoszonym przez Marvipol

  Zarząd Torpolu stanowczo stwierdził, że cena zaproponowana przez spółkę zależną Marvipolu nie odpowiada wartości godziwej. Kierownictwo budowlanej grupy uważa też, że wartość dodana związana z pozyskaniem inwestora będzie dla Torpolu relatywnie niska.

 • 20 października 2015

  Cyfrowy Polsat, Midas i Action łamią przedwyborczy marazm na GPW

  Flauta to najlepsze określenie wtorkowego przebiegu sesji na GPW. Przed południem główne indeksy warszawskiego parkietu oddalają się od poziomów odniesień o zaledwie 0,2 proc. Jednym niewielu ciekawych tematów do gry są dzisiaj spółki z branży telekomunikacyjnej.

 • Spółka Marvipolu wzywa na akcje Torpolu z symboliczną przebitką

  Spółka zależna giełdowego Marvipolu złożyła ofertę na pakiet 33 proc. akcji Torpolu. Proponowana cena jest niewiele wyższa od rynkowej. Wzywający dodatkowo zastrzegł, że odkupi zgłoszone akcje tylko wtedy, gdy zapisy zostaną pokryte w 100 proc.

 • 17 września 2015

  Kurs akcji Marvipolu spokojnie przechodzi obok wysokiej rekomendacji

  Analitycy Vestor DM widzą w akcjach grupy dewelopersko-motoryzacyjnej 50-proc. potencjał względem obecnego kursu rynkowego. Zwracają uwagę na wysoką marżę operacyjną segmentu motoryzacyjnego oraz zakup gruntów i realizację projektu magazynowo-logistycznego z Panattoni.

 • 24 lipca 2015

  Marvipol z pomocą Panattoni Europe wchodzi w nowy biznes

  Giełdowa grupa dewelopersko-motoryzacyjna oraz największy w Polsce deweloper powierzchni magazynowych zawiążą spółkę dla realizacji inwestycji magazynowych w rejonie Warszawy. Wartość planowanych projektów to blisko 100 mln zł. Realizacja pierwszej z inwestycji może ruszyć jeszcze w IV kw. 2015 r.

 • 08 kwietnia 2015

  18 mocnych spółek na liście kwietniowych rekomendacji

  Na progu nowego kwartału maklerzy hojnie sypnęli rekomendacjami z zaleceniem kupuj. Obecnie największym powodzeniem cieszą się spółki paliwowe, banki, producenci żywności i odzieży, a także niektórzy deweloperzy. Wyznaczone ceny docelowe dają potencjał wzrostu kursu akcji nawet o 30 proc.

 • 09 lutego 2015

  Ośmiu deweloperów z murowanym miejscem w portfelach maklerów

  Mimo rekordowej sprzedaży mieszkań w ubiegłym kwartale, indeks WIG-Deweloperzy wciąż jest w piwnicy. Ale zdaniem maklerów, dobrze wybrani przedstawiciele sektora świetnie nadają się na inwestycję w dłuższym terminie, także pod dywidendę.

 • 22 stycznia 2015

  Kurs akcji Marvipolu rośnie pod skokową poprawę wyników

  DM BDM prognozuje, że dewelopersko-motoryzacyjna grupa pokaże za ubiegły rok rekordowe wyniki. W akcjach Marvipolu widzi ponad 30-proc. potencjał.

 • 17 września 2014

  Rekomendacja z wysoką ceną rozkręciła kurs akcji Marvipolu

  DM BDM wycenił jedną akcję dewelopersko-motoryzacyjnej grupy na 9,42 zł. Przy obecnej wartości rynkowej papierów, daje to około 35-proc. potencjał wzrostowy.

 • 09 września 2014

  Mocne typy na wrzesień z czterech domów maklerskich

  Na parkiecie szykuje się złota polska jesień. Biura maklerskie typują długą listę spółek z pokaźnym potencjałem wzrostowym. Zestawiliśmy wskazania czterech znanych biur, które wzięły na celownik łącznie 34 ciekawe spółki.

 • 10 lipca 2014

  Marvipol ma nowe plany wobec biznesu motoryzacyjnego

  Strategia Marvipolu na lata 2014-2020 zakłada wydzielenie biznesu motoryzacyjnego i wprowadzenie go w ramach nowej spółki na GPW. Zupełnie inny los czeka biznes związany z siecią myjni samochodowych. Plan przewiduje wydzielenie go poza grupę i sprzedaż najdalej za dwa lata.

 • 24 kwietnia 2014

  GUS: Nowe inwestycje deweloperów przyhamują wzrost cen mieszkań

  Deweloperzy aby nadążyć za wysokim popytem na mieszkania zabrali się ostro do pracy. Według najnowszych danych GUS, w I kwartale liczba wydanych pozwoleń dla deweloperów na budowę mieszkań urosła o połowę. Utrzymanie trendu w kolejnych miesiącach może oddalić widmo podwyżek cen mieszkań.

 • 07 kwietnia 2014

  Raport: Dziewięciu deweloperów kwitnących od mieszkaniowej hossy

  Najnowsze dane o sprzedaży mieszkań potwierdziły kolejny świetny kwartał w wykonaniu branży deweloperskiej. Za silną poprawą stoją czynniki, o których StockWatch.pl pisze już od kilku miesięcy, a jednocześnie powinny podsycać popyt jeszcze przez nawet kilka kwartałów.

 • Spadki w USA zepsuły nastroje, rosną Zetkama, Robyg i Marvipol

  Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego tylko na chwilę poprawiło nastroje na rynkach akcji. Poniedziałkowe spadki to efekt wyprzedaży w USA, którą zapoczątkowały spółki technologiczne. Jeżeli dzisiaj indeksy za oceanem nie odreagują przeceny, to prawdopodobnie czeka nas głębsza korekta w skali globalnej.

 • 14 lutego 2014

  Pięć nowych spółek w portfelu Beskidzkiego Domu Maklerskiego

  W połowie lutego doszło do przemeblowania modelowego portfela domu maklerskiego BDM. Wśród nominowanych znaleźli się reprezentanci sektora deweloperskiego i chemicznego.

 • 05 grudnia 2013

  Marvipol pozyskał środki na wykup trzech kolejnych serii obligacji

  Dewelopersko-motoryzacyjna grupa uplasowała nowe obligacje za 60 mln zł. Nabywcami byli inwestorzy instytucjonalni. Pozyskane środki zapewnią m.in. terminowy wykup serii zapadających w grudniu i styczniu na Catalyst.

 • 31 października 2013

  Co dalej z kursmi KGHM i Marvipolu – analiza techniczna

  Zdaniem eksperta z biura maklerskiego, obie spółki są w ciekawym momencie technicznym. Sprawdziliśmy, jakie poziomy oporów stoją na drodze do śmielszego rajdu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku