Co dalej z kursami Apatora, Zetkamy i ZPUE – analiza techniczna

Omawiane walory: , ,

Garstka spółek stawiła czoła turbulencjom rynkowym i oparła się szalonej zmienności, z jaką mamy do czynienia w ostatnich dniach. StockWatch.pl z pomocą eksperta sprawdził, jaki potencjał drzemie w kursach wodoodpornych spółek: Apator, Zetkama oraz ZPUE.

Rynek żegna się z czerwcem, który mimo nerwowych ruchów, przyniósł ponad 7-proc. wzrost indeksu WIG. Jednocześnie przybyło spółek korzystających z letniego wybicia. Cały czas chęci wykazują blue chipy – WIG20 w tym miesiącu zyskał 8 proc., ale i mniejsze spółki nie zamierzają zostać daleko w tyle. Wśród nich są prawdziwe okazy, które kontynuują długoterminową wspinaczkę oraz te, które dopiero co pobudziły się z marazmu. Zdaniem Krzysztofa Borowskiego z SGH, ciekawie w tym kontekście prezentują się kursy m.in. Zetkamy, Apatora i ZPUE.

W ostatnich dniach swoją siłę pokazują akcje Apatora. Tylko w tym tygodniu notowania producenta liczników zyskały ponad 11 proc. udowadniając, że dalej są w trendzie wzrostowym. Teraz kurs mierzy się z kolejnym ważnym oporem. >> Poznaj także fundamenty i wskaźniki cenowe spółki.

– Notowania tego waloru znajdują się w trendzie wzrostowym od sierpnia 2011 r. W tej chwili kurs stara się pokonać opór na poziomie 25,48 zł. Przełamanie tego zatrzymania oznaczać będzie kolejną falę wzrostową z zasięgiem nawet w pobliże historycznego maksimum: 27,35 zł. Istotnym wsparciem jest w tej chwili dno na poziomie 22,76 zł. Na wskaźnikach i oscylatorach AT dominują wskazania sprzedaży. Wsparciem dla ceny jest zwyżkująca średnia ruchoma – potwierdzenie trendu wzrostowego w szerszej ramie czasowej. – zaznacza Krzysztof Borowski.

Kliknij aby powiększyć

>> Na walory Apatora postali także eksperci z DM AmerBrokers. >> Nowa piątka spółek w portfelu DM AmerBrokers.

Innym siłaczem na słabym rynku jest Zetkama, producent armatury przemysłowej. Od strony technicznej są sygnały, że spółka ma ochotę na atakowanie kolejnych szczytów. >> Najważniejsze informacje na temat finansowej kondycji spółki znajdziesz tutaj.

– Kurs akcji wydaje się kończyć korektę spadkową, pozostając ponad linią trendu wzrostowego (30,50 zł) – na razie brak podstaw zmiany trendu ze wzrostowego na spadkowy w szerszej ramie czasowej. Na wskaźnikach i oscylatorach analizy technicznej przeważają wskazania sprzedaży, ale wskaźniki wchodzą powoli do obszarów, w których wcześniej dochodziło do powstania sygnałów kupna. Lokalną korektę w trendzie bocznym potwierdza też układ średniej ruchomej 13-sesyjnej oraz wstęgi Bollingera. Warto też podkreślić, że od dwóch miesięcy cały czas utrzymujemy się w grze. Według moich szacunków target cenowy założyłbym na 42 zł, a ewentualnego stop lossa ustawiłbym na 30,10 zł. – mówi ekspert katedry bankowości SGH.

Kliknij aby powiększyć

>> Eksperci proponują Zetkamę do nieprzemakalnego portfela na wakacje. >> 7 spółek na inwestorskie wakacje bez nerwów.

Trzecią z wyróżnionych spółek jest ZPUE. Notowania akcji producenta urządzeń elektroenergetycznych przez ostatnie miesiące stały w trendzie bocznym. Jednak w tym tygodniu popisały się mocniejszym szarpnięciem.

– Tym razem zagrałbym bardziej agresywnie (14-sesyjna beta równa jest po ostatniej sesji 2,24) – cena akcji po utworzeniu bazy wybiła się w górę – doszło do pokonania oporu na 185 zł. Fakt ten może oznaczać wejście ceny akcji w nową falę wzrostową z zasięgiem nawet do 246,00 zł. Na wskaźnikach AT wygenerowane zostały wskazania kupna, kolejno na MACD, Parabolic, Stochastic i ROC. Średnia ruchoma 13-sesyjna wyraźnie zakręciła w górę za ceną. MACD ma jeszcze duży potencjał wzrostowy. W układzie tygodniowym dobrze widoczna jest akumulacja akcji z rynku w szerszej ramie czasowej, a MACD przygotowuje się do wygenerowania wskazania kupna. Niemniej stop lossa ustawiłbym na 179 zł. – podkreśla Krzysztof Borowski.

Kliknij aby powiększyć

>> W serwisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny ZPUE po wynikach w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o apator, zetkama, ZPUE)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR