Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: zetkama

 • 24 sierpnia 2016

  Sześć inwestycyjnych hitów wakacji

  W wakacje dało się porządnie zarobić na walorach średnich spółek, i to nawet bez specjalnej selekcji. StockWatch.pl wraz z ekspertami z biur maklerskich sprawdził, którzy z liderów wzrostów mają wystarczająco silne fundamenty do dalszych zwyżek.

 • 20 lipca 2016

  8 ciekawych spółek napędzanych hossą w przemyśle

  Spółki przemysłowe kwitną na koniunkturze gospodarczej, którą dodatkowo podkręca słaby złoty i program 500+. StockWatch.pl rozejrzał się za potencjalnymi beneficjentami tej hossy, z perspektywą dobrych wyników finansowych za II kwartał 2016 r.

 • 16 maja 2016

  Co dalej z kursami akcji Zetkamy i Wirtualnej Polski – analiza techniczna

  Dla kilku spółek z GPW prezentacja świetnych wyników kwartalnych okazała się przepustką do nowych szczytów na kursach akcji. Ekspert z DM BOŚ sprawdził, jak wysoko mogą zawędrować notowania dwóch prymusów z segmentu sWIG80.

 • 13 maja 2016

  Kurs akcji Zetkamy idzie jak burza po kolejnym udanym kwartale

  Przemysłowa grupa zwiększyła w I kwartale zyski o ponad 100 proc., a wyniki w górę ciągnął segment automotive. W skokowej poprawie pomogła konsolidacja z Kuźnią Polską i Masterform. W reakcji na rekordowe wyniki kurs akcji Zetkamy atakuje nowe szczyty.

 • 06 maja 2016

  Analiza techniczna czterech błyszczących pereł parkietu

  Mimo kilkutygodniowych spadków warszawskich indeksów, na GPW wciąż można znaleźć spółki, których akcje pędzą w górę. Ekspert od analizy technicznej z SGH specjalnie dla StockWatch.pl oszacował szanse na osiągnięcie nowych szczytów przez notowania Próchnika, Vistuli, Zetkamy i Wirtualnej Polski.

 • 05 maja 2016

  Prognozy wyników za I kwartał trzynastu gorących spółek

  Maj upłynie inwestorom na lekturze ponad 500 sprawozdań finansowych, które trafią na rynek w najbliższych tygodniach. StockWatch.pl sprawdził, na jakie wyniki za pierwszy kwartał 2016 roku zanosi się wśród ciekawych firm będących ulubieńcami inwestorów indywidualnych.

 • 23 marca 2016

  6 najlepszych spółek na finiszu sezonu wynikowego

  Na ostatniej prostej sezonu raportów finansowych za 2015 rok, do grona rynkowych bohaterów dołączyło kilka znanych spółek. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za wzmocnieniem ich fundamentów oraz czy ponadprzeciętne dynamiki zysków uda się utrzymać w kolejnych kwartałach.

 • 17 marca 2016

  8 najważniejszych raportów finansowych szczytu sezonu

  Początek nadchodzącego tygodnia na GPW zapowiada się gorąco. Tylko w poniedziałek wyniki roczne opublikuje blisko 150 spółek i będzie to szczyt sezonu. StockWatch.pl sprawdził, co mogą pokazać najciekawsze spółki z newralgicznych branż.

 • 11 lutego 2016

  Analiza techniczna akcji czterech dużych eksporterów

  Beneficjenci słabego złotego są w tym roku faworytami biur maklerskich. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, w jakiej kondycji technicznej są akcje czołowych eksporterów notowanych na warszawskim parkiecie.

 • wczoraj

  14 giełdowych eksporterów koszących zyski na słabym złotym

  Cięcie ratingu kredytowego Polski pogłębiło przecenę złotego. Blisko 4,50 zł za euro i 4,10 zł dolara to nowe poziomy, do których zdaniem ekspertów trzeba będzie się przyzwyczaić w najbliższym czasie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki giełdowe mają szansę dodatkowo na tym zarobić.

 • 17 grudnia 2015

  16 silnych spółek do gry pod techniczne odbicie

  Na warszawskiej giełdzie ruszyła gorączka zakupów przecenionych akcji, która w optymistycznym scenariuszu ma szansę podciągnąć indeks WIG jeszcze o 8 proc. Zdaniem eksperta od analizy technicznej, skorzystać na tym mogą walory ciekawych spółek, którym oprócz korzystnego układu wykresu, sprzyjają też solidne fundamenty.

 • 16 września 2015

  Małe spółki harcują na GPW, gorąco na Hawe i Zetkamie

  Duży kapitał spasował, czego przejawem jest niemal całkowity zanik zmienności na WIG20. Inwestorzy w napięciu oczekują na czwartkową decyzję Fed-u. Z okazji do wzrostów nie rezygnują małe spółki, które są ulubionym celem drobnych inwestorów. 

 • Zetkama dostała zielone światło na sfinalizowanie ważnej akwizycji

  Akcjonariusze Zetkamy opowiedzieli się za połączeniem ze spółką Idea K5, której cennym aktywem jest Kuźnia Polska. Fuzja to kolejny krok przemysłowej grupy w rozbudowie segmentu podzespołów motoryzacyjnych.

 • 02 września 2015

  5 najciekawszych przejęć tego lata w wykonaniu spółek giełdowych

  Małe i średnie spółki, które już pokazały, że potrafią skutecznie robić biznes, szukają nowych wyzwań w pokrewnych branżach lub poza granicami naszego kraju. StockWatch.pl sprawdził, kto minionego lata odniósł największe sukcesy na polu przejęć i od razu zaczął na tym dobrze zarabiać.

 • wczoraj

  21 spółek odpornych na polityczną zawieruchę na GPW

  Mimo iż do wyborów są jeszcze ponad dwa miesiące, inwestorzy giełdowi już teraz słono płacą za wybryki polityków. Eksperci w rozmowie ze StockWatch.pl zalecają na razie omijanie sektorów narażonych na wstrząsy. Do portfeli polecane są akcje małych i średnich firm wolnych od ryzyka politycznego i z solidnymi wynikami.

 • 10 listopada 2014

  Prognozy na szczyt sezonu wyników kwartalnych

  Rynek szykuje się na uderzeniową dawkę ważnych informacji fundamentalnych. Od środy do piątku pojawi się 665 raportów kwartalnych. Zdaniem ekspertów z biur maklerskich, pretendenci do sezonowych gwiazd kryją się w sektorze przemysłowym i usługowym.

 • 01 października 2014

  10 spokojnych cyklicznych spółek na zawirowania IV kwartału

  Klimat na warszawskiej giełdzie w końcówce roku będzie kształtować sytuacja na Wall Street oraz decyzje RPP, ale zdaniem rynkowych ekspertów nawet negatywny obrót spraw makro nie przekreśla szans na rajd św. Mikołaja. Na rynku jest pod dostatkiem ciekawych spółek.

 • 09 września 2014

  Mocne typy na wrzesień z czterech domów maklerskich

  Na parkiecie szykuje się złota polska jesień. Biura maklerskie typują długą listę spółek z pokaźnym potencjałem wzrostowym. Zestawiliśmy wskazania czterech znanych biur, które wzięły na celownik łącznie 34 ciekawe spółki.

 • 31 lipca 2014

  Zetkama sygnalizuje dobre wyniki za II kwartał

  Przemysłowa spółka na półmetku roku podtrzymuje tegoroczne prognozy finansowe. Jednocześnie zapowiada rychłą akwizycję podmiotu z branży metalowej o przychodach na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych.

 • 28 maja 2014

  9 przemysłowych spółek, które dzielą łupy wojenne

  Kryzys na Ukrainie komplikuje biznes wielu giełdowym spółkom i tylko niektóre wyjdą z wojny obronną reką. Eksperci radzą postawić raczej na firmy przemysłowe sprofilowane na Zachód. StockWatch.pl sprawdził, dla kogo zawirowania za wschodnią granicą są szansą na zajęcie nowych pozycji w Europie Zachodniej.

 • 08 kwietnia 2014

  16 ciekawych nowości w kwietniowych portfelach maklerów

  Najnowsze roszady w modelowych portfelach domów maklerskich to mocny sygnał przygotowań do kolejnego sezonu wyników. StockWatch.pl sprawdził, na kogo ostrzą zęby analitycy z pięciu biur maklerskich.

 • 07 kwietnia 2014

  Spadki w USA zepsuły nastroje, rosną Zetkama, Robyg i Marvipol

  Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego tylko na chwilę poprawiło nastroje na rynkach akcji. Poniedziałkowe spadki to efekt wyprzedaży w USA, którą zapoczątkowały spółki technologiczne. Jeżeli dzisiaj indeksy za oceanem nie odreagują przeceny, to prawdopodobnie czeka nas głębsza korekta w skali globalnej.

 • 27 marca 2014

  Zetkama w prognozie na 2014 rok zakłada stabilizację wyników

  Producent armatury przemysłowej chce w tym roku poprawić wynik na poziomie przychodów i EBITDA. Słabiej prezentuje się prognoza zysku netto, która zakłada osiągnięcie nieznacznie gorszego wyniku niż w 2013 roku.

 • 24 stycznia 2014

  Zetkama w 2014 r. spodziewa się wolniejszej poprawy wyników

  Zdaniem prezesa Zetkamy, w tym roku dynamika wzrostu wyników będzie niższa niż 20 proc. odnotowane w 2013 r. Producent armatury przemysłowej pracuje obecnie nad przygotowaniem prognoz wyników. Kurs akcji spokojnie przyjął najnowsze zapowiedzi.

 • 13 listopada 2013

  7 najważniejszych raportów kwartalnych sezonu

  Spore spadki w przededniu szczytu sezonu wynikowego mówią, że inwestorzy ostrzej skracają pozycje w obawie przed słabymi raportami. Nie wszystkie pokazane dotychczas wyniki były zadowalające. U progu tajfunu raportów sprawdziliśmy oczekiwania dla śmietanki parkietowych ulubieńców.

 • 15 października 2013

  13 lokomotyw hossy wśród spółek z sWIG80

  Inwestorzy na wyścigi kupują akcje małych spółek. Winduje to ich kursy i zarazem zwiększa oczekiwania dalszej poprawy wyników finansowych. Z pomocą ekspertów z biur maklerskich sprawdziliśmy, kto najlepiej rokuje w mocno rozpędzonym indeksie giełdowych maluchów w przededniu sezonu wyników.

 • 08 października 2013

  5 pegazów na skrzydłach podwyższonych prognoz

  Nadciągające wielkimi krokami odbicie w gospodarce dmucha w żagle giełdowych spółek. Na tej fali najodważniejsze zdecydowały się na podniesienie prognoz wyników. StockWatch.pl sprawdził, czy nowe założenia stoją na odpowiednio mocnych fundamentach.

 • 23 września 2013

  9 czarnych koni giełdowej branży przemysłowej

  Już tylko tydzień dzieli nas od zamknięcia III kwartału. I choć wyniki oficjalnie będą znane nie wcześniej niż za miesiąc, rynek już lada dzień zacznie pod nie grać. StockWatch.pl sprawdził wśród maklerów, kto w branży przemysłowej wypływa na fali ożywienia gospodarczego.

 • 06 września 2013

  Cztery techniczne rumaki, które paradują pod prąd

  W piątek poturbowane przez OFE notowania próbują lizać rany. W cieniu nerwowego rynku są jednak spokojne przystanie, gdzie życie toczy się swoim torem. Ekspert z SGH specjalnie dla StockWatch.pl wskazuje cztery spółki, których kondycja techniczna nie ucierpiała po ostatnim tąpnięciu i dobrze rokują na przyszłość.

 • 27 sierpnia 2013

  4 spółki z branży przemysłowej w technicznym natarciu

  Lipcowe dane są twardym dowodem, że krajowy przemysł powoli odzyskuje dawny blask. Dobre odczyty błyskawicznie przełożyły się na kursy popularnych spółek przemysłowych. Wraz z ekspertem od techniki z SGH sprawdziliśmy techniczną kondycję czwórki branżowych liderów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku