Co dalej z kursami CDRED i Tauronu – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Ostatnie sesje przynoszą  arcyciekawe rozgrywki na kursach spółek, które już opublikowały najświeższe sprawozdania finansowe. Widać to po zachowaniu notowań CD Projekt RED oraz Tauronu. Z pomocą eksperta od analizy technicznej sprawdziliśmy, jakie są prognozy dla ich kursów.

Spora część spółek odkryła karty i podała już wyniki za II kwartał. Reakcje rynku na raporty finansowe są różne i często bardzo żywiołowe, co doskonale widać po zachowaniu kursu Eko Exportu. Akcje producenta mikrosfery tąpnęły po słabych wynikach za miniony kwartał. W środę oberwało się notowaniom CD Projekt RED, który osiągnął znacznie niższe zyski niż przed rokiem. Tymczasem Tauron pokazał świetne wyniki, a w czwartek kurs kontynuuje marsz w górę.

>> W serwisie jest coraz więcej świeżych omówień raportów finansowych.>> Pełną listę analiz przygotowanych przez analityków StockWatch.pl znajdziesz tutaj.

Prezentacja wyników CD Projekt RED miała duży wpływ na zachowanie kursu. Rynkowi nie spodobał się negatywny trend w przychodach i zyskach. Jednak należy docenić wyniki, które zostały wypracowane na bazie reedycji, konwersji i dystrybucji Wiedźmina i Wiedźmina 2. Ostatnie ruchy na wykresie wydawcy gier mocno namieszały w obrazie technicznym kursu. >> Nie pomijaj fundamentów – w serwisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat finansowej kondycji spółki.

Środowa sesja popsuła obraz kursu CD Projekt RED. Technika wskazuje obecnie na trend boczny ze wskazaniem na spadek. Wstęga Bollingera mocno się zawęziła i kurs przełamuje się przez dolne jej ograniczenie. To negatywny sygnał. Obraz na wskaźnikach jest dość kiepski. Najbliższe wsparcie znajduje się na 4,23 zł i zostało w środę przetestowane. Kolejnym wsparciem jest poziom 3,92 zł. Jeśli chodzi o opory to najbliższe znajdują się odpowiednio na 4,72 zł i 4,87 zł oraz 5,15 zł. – mówi Krzysztof Borowski, ekspert katedry bankowości SGH.

Kliknij aby powiększyć

>> Mimo niezłego raportu notowania CD Projekt RED nie uniknęły przeceny. >> CDRED spada mimo dowiezienia niezłego wyniku kwartalnego.

Inaczej prezentują się notowania Turonu, który na czwartkowej sesji jest pozytywnym bohaterem wśród blue chipem. Spółka ma za sobą prezentację rewelacyjnych wyników za poprzedni okres. Energetyczna grupa w samym II kwartale zanotowała 487,86 mln zł zysku netto, czyli znacznie więcej niż zakładał rynkowy konsensus prognoz (tj. 384,4 mln zł). W ostatnich tygodniach kurs spółki wykonał pokaźny ruch w górę, z nieco ponad 4,20 zł na blisko 4,90 zł. Na czwartkowej sesji atakuje ważny opór. >> Zobacz także analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki.

– Kurs spółki zmaga się z oporem na 4,78 zł. Jego pokonanie daje zasięg do wzrostu na 5,58 zł. Później kolejny silny opór znajduje się na 6,09 zł. Jednak obecnie wskaźniki są nieco zużyte i musiałby się nieco schłodzić, by kurs nabrał większego potencjału do wzrostów. Dlatego może się trochę pomęczyć ze sforsowaniem pierwszego z ważnych oporów. Niewykluczona jest nawet korekta spadkowa. Najbliższe silne wsparcie znajduje się na 4,66 zł, a kolejne na 4,40 zł. – podkreśla Krzysztof Borowski.

Kliknij aby powiększyć

>> Jesteś posiadaczem akcji Tauronu i interesujesz się jej sytuacją fundamentalną? Zajrzyj tutaj. >> Mamy już opracowane omówienie najnowszego raportu przygotowane przez analityka portalu StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cdred, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Tauron sygnalizuje sporą stratę netto za II kwartał

  Tauron Polska Energia wypracował 479 mln zł skonsolidowanej straty netto i 1 450 mln zł zysku EBITDA w II kw. 2020 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane. W środę rano notowania koncernu energetycznego spadają momentami o ponad 2 proc.

 • Odczyt produkcji przemysłowej dał kopa GPW, w grze PGE, Tauron i XTB Zaskakująco mocny odczyt czerwcowej produkcji przemysłowej w Polsce okazał się dobrym paliwem do wzrostów na GPW. Przed południem WIG20 rośnie o ponad 1 proc. i wraca powyżej 1.800 pkt. W centrum uwagi są akcje CD Projektu i spółek energetycznych.
 • Rząd chce połączyć PGE, Tauron i Eneę

  Jak donosi Polityka Insight, rząd zamierza połączyć PGE, Tauron i Eneę w jeden duży podmiot, z którego później będą usuwane aktywa węglowe.

 • Wojciech Ignacok zastąpił Filipa Grzegorczyka na stanowisku prezesa Taurona

  Rada nadzorcza Tauron Polska Energia 14 lipca 2020 r. odwołała wszystkich członków zarządu V wspólnej kadencji, na czele z prezesem zarządu Filipem Grzegorczykiem, i jednocześnie powołała na VI wspólną, 3-letnią kadencję nowy zarząd na czele z Wojciechem Ignacokiem. Marek Wadowski został ponownie powołany na wiceprezesa zarządu ds. finansów.

 • Ministerstwo Klimatu i spółki energetyczne mają list ws. gospodarki wodorowej

  Ministerstwo Klimatu podpisało z 17 spółkami i organizacjami z branży energetycznej i transportowej, m.in. Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, PKN Orlen, Grupą Azoty, Grupą Lotos, Tauronem, JSW, Gaz-Systemem i PKP Energetyką "List intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego".


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR