Co dalej z kursami CDRED i Tauronu – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

Ostatnie sesje przynoszą  arcyciekawe rozgrywki na kursach spółek, które już opublikowały najświeższe sprawozdania finansowe. Widać to po zachowaniu notowań CD Projekt RED oraz Tauronu. Z pomocą eksperta od analizy technicznej sprawdziliśmy, jakie są prognozy dla ich kursów.

Spora część spółek odkryła karty i podała już wyniki za II kwartał. Reakcje rynku na raporty finansowe są różne i często bardzo żywiołowe, co doskonale widać po zachowaniu kursu Eko Exportu. Akcje producenta mikrosfery tąpnęły po słabych wynikach za miniony kwartał. W środę oberwało się notowaniom CD Projekt RED, który osiągnął znacznie niższe zyski niż przed rokiem. Tymczasem Tauron pokazał świetne wyniki, a w czwartek kurs kontynuuje marsz w górę.

>> W serwisie jest coraz więcej świeżych omówień raportów finansowych.>> Pełną listę analiz przygotowanych przez analityków StockWatch.pl znajdziesz tutaj.

Prezentacja wyników CD Projekt RED miała duży wpływ na zachowanie kursu. Rynkowi nie spodobał się negatywny trend w przychodach i zyskach. Jednak należy docenić wyniki, które zostały wypracowane na bazie reedycji, konwersji i dystrybucji Wiedźmina i Wiedźmina 2. Ostatnie ruchy na wykresie wydawcy gier mocno namieszały w obrazie technicznym kursu. >> Nie pomijaj fundamentów – w serwisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat finansowej kondycji spółki.

Środowa sesja popsuła obraz kursu CD Projekt RED. Technika wskazuje obecnie na trend boczny ze wskazaniem na spadek. Wstęga Bollingera mocno się zawęziła i kurs przełamuje się przez dolne jej ograniczenie. To negatywny sygnał. Obraz na wskaźnikach jest dość kiepski. Najbliższe wsparcie znajduje się na 4,23 zł i zostało w środę przetestowane. Kolejnym wsparciem jest poziom 3,92 zł. Jeśli chodzi o opory to najbliższe znajdują się odpowiednio na 4,72 zł i 4,87 zł oraz 5,15 zł. – mówi Krzysztof Borowski, ekspert katedry bankowości SGH.

Kliknij aby powiększyć

>> Mimo niezłego raportu notowania CD Projekt RED nie uniknęły przeceny. >> CDRED spada mimo dowiezienia niezłego wyniku kwartalnego.

Inaczej prezentują się notowania Turonu, który na czwartkowej sesji jest pozytywnym bohaterem wśród blue chipem. Spółka ma za sobą prezentację rewelacyjnych wyników za poprzedni okres. Energetyczna grupa w samym II kwartale zanotowała 487,86 mln zł zysku netto, czyli znacznie więcej niż zakładał rynkowy konsensus prognoz (tj. 384,4 mln zł). W ostatnich tygodniach kurs spółki wykonał pokaźny ruch w górę, z nieco ponad 4,20 zł na blisko 4,90 zł. Na czwartkowej sesji atakuje ważny opór. >> Zobacz także analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki.

– Kurs spółki zmaga się z oporem na 4,78 zł. Jego pokonanie daje zasięg do wzrostu na 5,58 zł. Później kolejny silny opór znajduje się na 6,09 zł. Jednak obecnie wskaźniki są nieco zużyte i musiałby się nieco schłodzić, by kurs nabrał większego potencjału do wzrostów. Dlatego może się trochę pomęczyć ze sforsowaniem pierwszego z ważnych oporów. Niewykluczona jest nawet korekta spadkowa. Najbliższe silne wsparcie znajduje się na 4,66 zł, a kolejne na 4,40 zł. – podkreśla Krzysztof Borowski.

Kliknij aby powiększyć

>> Jesteś posiadaczem akcji Tauronu i interesujesz się jej sytuacją fundamentalną? Zajrzyj tutaj. >> Mamy już opracowane omówienie najnowszego raportu przygotowane przez analityka portalu StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cdred, TAURONPE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR