SPÓŁKA: cdred

 • Rynek walczy o utrzymanie przyczółka, w grze KGHM i Petrolinvest Omawiane walory: , , , ,

  W środę brakuje paliwa do wzrostów, a główną tego przyczyną jest impas w rozmowach ws. pomocy dla Grecji. Atmosferę podgrzał Ben Bernanke, który stwierdził, że FED dysponuje jedynie narzędziami do łagodzenia skutków możliwej zapaści finansowej. Indeksy walczą jednak o utrzymanie status quo, co świadczy o sile rynku.

 • Rynki fruną na skrzydłach politycznej zgody, w grze KGHM i CDRED Omawiane walory: , , ,

  Inwestorzy znów zaczęli grać pod rozwiązanie politycznego węzła. Zachęciły ich ostatnie wypowiedzi polityków, dające nadzieję na kompromis w sprawie zamrożonej pomocy finansowej dla Grecji, oraz zażegnanie klifu fiskalnego w USA. Od rana polski rynek popisuje się siłą i dynamicznie rośnie na fali lepszych nastojów.

 • Dobre wyniki napędzają wzrost kursu CD Projekt RED Omawiane walory:

  Wydawca gier komputerowych potwierdził, że wrześniowo-październikowa zwyżka kursu miała uzasadnienie. Zaprezentowane wyniki okazały się znacznie lepsze niż szacunki biur maklerskich. Mimo niemrawej sesji we wtorek notowania CDRED pokaźnie się zielenią.

 • Rozkład jazdy na ostatni tydzień sezonu wyników kwartalnych Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Od poniedziałku do czwartku inwestorzy przeżyją raportowe szaleństwo. W kilka dni ukaże się blisko 600 publikacji, których nie wolno przegapić. StockWatch.pl przypomina kiedy pojawią się sprawozdania najważniejszych spółek oraz czego można się po nich spodziewać.

 • Giełda ustawiła się na październikowe wzrosty Omawiane walory: , , , , , , ,

  Inwestorzy mają za sobą już dwa miesiące wzrostów, choć rodzą się one w bólach. Wiele wskazuje, że październik też będzie zielony. Analitycy podkreślają, że sytuacja globalna zaczyna się poprawiać, a polepszeniu nastrojom służą zbliżające się jesienne wybory prezydenckie w USA.

 • Dwie spółki z branży rozrywkowej z potencjałem na poważnie Omawiane walory: ,

  Przesilenie na dużych spółkach daje o sobie znać, dlatego warto rozejrzeć się po rynku. Tym bardziej, że sytuacja zaczyna sprzyjać średnim i małym spółkom. Ekspert z DM BOŚ zwraca uwagę na przedstawicieli branży rozrywkowej. Sporo dzieje się na wykresach CD Projekt RED oraz Kino Polska TV.

 • Kurs CDRED odrabia straty po dobrej rekomendacji Omawiane walory:

  DM BZ WBK choć ściął wycenę akcji producenta gier komputerowych, to dalej widzi w nich spory potencjał. Aktualna wycena daje około 20-proc. pole do wzrostów. Broker opiera swoją wycenę na prognozie, że spółka zarobi w tym roku 26,60 mln zł, a w przyszłym 14,40 mln zł.

 • 9 prymusów gotowych na pierwszy wrześniowy dzwonek Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Wrzesień rodzi nadzieję na większą aktywność inwestorów wypoczętych po wakacjach, oraz podjęcie przez polityków wiszących nad nimi kluczowych decyzji. Ruch w górę czy w dół? StockWatch.pl sprawdził najnowsze prognozy analityków technicznych oraz mocne typy ekspertów z domów maklerskich.

 • Co dalej z kursami CDRED i Tauronu – analiza techniczna Omawiane walory: ,

  Ostatnie sesje przynoszą  arcyciekawe rozgrywki na kursach spółek, które już opublikowały najświeższe sprawozdania finansowe. Widać to po zachowaniu notowań CD Projekt RED oraz Tauronu. Z pomocą eksperta od analizy technicznej sprawdziliśmy, jakie są prognozy dla ich kursów.

 • Inwestorzy wracają do gry, gorąco m.in. na Polimeksie i Eurocashu Omawiane walory: , , , , ,

  Środową sesję na warszawskim parkiecie cechuje znaczna poprawa obrotów, mimo że zmiany indeksów ciągle są niewielkie. Uwaga inwestorów skupia się na spółkach publikujących istotne informacje oraz wyniki finansowe. Do najbardziej aktywnych walorów należą m.in. Polimex, Eurocash, CD Projekt RED i PZU.

 • CDRED spada mimo dowiezienia niezłego wyniku kwartalnego Omawiane walory:

  Po symbolicznych zyskach w pierwszym kwartale, drugi pozwolił spółce wygenerować znacznie poważniejsze kwoty, choć nie udało się przeskoczyć zeszłorocznych osiągnięć. Jednak mimo niezłego raportu, notowania CD Projekt RED cierpią z powodu kilkuprocentowej przeceny.

 • 7 spółek, które nie dają spokojnie spać przed wynikami Omawiane walory: , , , , , ,

  Sezon wyników lada dzień wkroczy w decydującą fazę. Na rynek spłynie ponad 200 raportów finansowych, które odpowiedzą na pytania o sytuację fundamentalną istotnych spółek. StockWatch.pl na podstawie prognoz biur maklerskich sprawdził, gdzie trzeba przygotować się na ewentualne ciężkie chwile.

 • Fundusze przygotowały na zakupy akcji świeżą gotówkę z dywidend Omawiane walory: , , , , ,

  Warszawskie indeksy wyglądają coraz lepiej i lada dzień będzie można ogłosić hossę. Ale nie wystarczy sam tylko układ kresek na wykresie. Do pociągnięcia rozpędzonego rynku wyżej potrzebny jest świeży kapitał. Zdaniem ekspertów jest na to duża szansa, a koniem pociągowym będą krajowe fundusze. Mają one w rękach dużą gotówkę uzyskaną z tegorocznych sowitych wypłat dywidend.

 • Sześciu technicznych kosiarzy na letnie dożynki Omawiane walory: , , , , ,

  Sierpniowa mini-hossa ma szansę na ciąg dalszy. Do pełni szczęścia brakuje pokonania ważnego wsparcia przez WIG20, które jest na wyciągnięcie ręki. Rynek tymczasem niemal codziennie kreuje nowych bohaterów. StockWatch.pl wraz z ekspertami od analizy technicznej wytypował ambitnych aspirantów do walki o nowe wzgórza.

 • Akcje CD Projekt RED rosną mimo zapowiedzi słabszego kwartału Omawiane walory:

  Akcje spółki produkującej i dystrybuującej gry komputerowe drożeją w czwartek rano o ponad 4 proc. po tym, jak podała szacunkową wartość przychodów osiągniętych w pierwszym półroczu. Inwestorzy nagradzają spółkę za budowanie równomiernych przychodów i nie uzależnianie się od sukcesu pojedynczych produktów.

 • Tylko dwie giełdowe spółki wystawią się na targach Gamescom Omawiane walory: ,

  Za tydzień w Kolonii ruszają największe w tej części świata targi gier. Wśród wydawców z całego świata pojawi się w roli wystawcy aż osiem firm z Polski. Niestety, wśród nich jest zaledwie dwóch spośród wielu producentów notowanych na GPW i New Connect.

 • Wyniki kwartalne i półroczne zatrzęsą kursami akcji Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Sezon publikacji wyników kwartalnych nabiera tempa. Jednak prawdziwa lawina zejdzie w drugiej połowie sierpnia, a wśród niej raporty, na które inwestorzy czekają z drżącymi rękami. Zobacz czego się spodziewać po wynikach spółek, które uchodzą za ulubieńców inwestorów indywidualnych.

 • Co dalej z kursami CDRED i Hawe – analiza techniczna Omawiane walory: ,

  Choć obie spółki uchodzą za ulubieńców kapitału spekulacyjnego, ale ostatnie miesiące nie są dla nich zbyt łaskawe. Ich tegoroczne wykresy pokazują, że można było na nich sporo zyskać, ale też i dużo stracić. Z pomocą eksperta od analizy technicznej sprawdziliśmy, w jakiej są sytuacji obecnie i co czeka ich kursy w najbliższym czasie.

 • Pierwsza część Wiedźmina dobrze sobie radzi na platformie Mac Omawiane walory:

  CD Projekt RED poinformował, że w ciągu trzech miesięcy od premiery sprzedał 50 tys. sztuk pierwszej części kultowego tytułu w wersji na komputery Mac. Dotychczas spółka zakładała, że w całym cyklu życia produktu nabywców znajdzie około 30 tys. klientów. Druga części sagi na platformę Mac ukaże się jesienią. Kurs wydawcy gier pozytywnie zareagował na wyniki sprzedaży.

 • Na parkiet wraca aktywny kapitał, w grze banki, Hawe i CDRED Omawiane walory: , , , ,

  Wystąpienie Bena Bernanke zawiodło nadzieje inwestorów na zastrzyk świeżych dolarów, który podniósłby giełowe indeksy. Ale po krótkotrwałych spadkach rynki ruszyły w górę i kontynuują ten ruch też w środę. Polskiej giełdzie niestety ciążą zniżkujące banki.

 • Co dalej z kursami CDRED i City Interactive – analiza techniczna Omawiane walory: ,

  Akcje giełdowych wydawców gier komputerowych od kilku miesięcy nie mogą się pozbierać. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie ciężko będzie o zryw. Jednak w odległym horyzoncie, zdaniem eksperta możliwa jest zwyżka kursu akcji CD Projekt RED nawet do 20 zł, a City Interactive do 100 zł. Fantastyczne? Zobacz z czego to wynika.

 • CD Projekt RED ujawnił szczegóły swojej nowej gry Omawiane walory:

  Giełdowy producent i dystrybutor gier uchylił rąbka tajemnicy odnoście swojego nowego tytułu - gry osadzonej w realiach systemu Cyberpunk 2020. Gra powstaje we współpracy z autorem systemu, znanym z zaangażowania w wiele projektów z dziedziny elektronicznej rozrywki.

 • Cztery zmęczone rumaki spekulacyjnej gonitwy Omawiane walory: , , ,

  Hawe, CD Projekt RED, Boryszew i Eko Export to wiecznie żywi ulubieńcy spekulantów z warszawskiej giełdy. Szalejąca przecena dała im mocno w kość, ale w środę dzielnie walczyły na trudnym rynku próbując odwrócić trend. StockWatch.pl sprawdził najnowsze prognozy techniczne dla tych czterech beniaminków parkietu.

 • Producenci gier dostali zadyszki, kursy walczą z przeceną Omawiane walory: ,

  Brak nowych premier gier w pierwszych trzech miesiącach roku dał się we znaki giełdowym producentom gier.  City Interactive zakończyło pierwszy kwartał na minusie, a CD Projekt RED zanotował spadek zysków prawie do zera. Takie informacje na zdominowanym przez wyprzedaż rynku nasiliły przecenę obserwowaną na kursach tych spółek od wielu tygodni.

 • 6 dorodnych technicznych okazów na gorący maj Omawiane walory: , , , , ,

  Powszechnie znany jest majowy wstręt do inwestowania na giełdzie. W tym roku jednak wszystko jest inaczej. Część ekspertów od analizy technicznej uważa, że uda się schwytać niezłe okazy w mętnej giełdowej wodzie. Sprawdź kogo najchętniej złowiliby na wędkę.

 • Słabe perspektywy Chin i Europy uruchomiły wyprzedaż akcji Omawiane walory: , , ,

  Początek tygodnia przynosi przecenę na europejskich rynkach. Powodem są słabe odczyty indeksów wyprzedzających PMI. W Warszawie obserwujemy kolejną odsłonę dramatu w sektorze budowlanym. Hydrobudowa Polska jest kolejną spółką z branży z wnioskiem o upadłość.

 • Premiera Wiedźmina 2 na Xbox360 nie obroniła kursu CDRED Omawiane walory:

  Trudno odpowiedzieć na pytanie, kto bardziej czekał na tę premierę: inwestorzy czy gracze. Pierwsi z sentymentu i przyjemności, drudzy w nadziei na profity, jakie ma wypracować wersja tej gry na konsolę Xbox360. Druga część Wiedźmina na tej platformie chce zawalczyć o miano hitu światowej kategorii.

 • 8 spółek na kwietniowe ocieplenie Omawiane walory: , , , , , , ,

  Rynek z utęsknieniem czeka na zagranicznych inwestorów, którzy świeżym kapitałem rozpędzą warszawską giełdę. Eksperci obserwują zachowanie zachodnich indeksów i liczą, że nasza kolej na wzrosty przyjdzie już w tym miesiącu. Zobacz jakie spółki zdaniem analityków stoją przed szansą na najwyższe kwietniowe stopy zwrotu.

 • Co dalej z kursami gwiazd marca: CD RED i Echo Omawiane walory: ,

  W ostatnich tygodniach na niemrawym rynku dobrze sobie radzą tylko niektóre spółki. StockWatch.pl sprawdził jak od strony technicznej wyglądają rokowania dwóch ładnie rosnących reprezentantów mWIG40 - CD Projekt RED oraz Echo Investment.

 • CD Projekt RED przesunie 1 mln euro w ramach grupy Omawiane walory:

  Producent gier poinformował, że spółka zależna GOG.com wypłaci w formie dywidendy równowartość 1 mln euro. Rynek pozytywnie odebrał tę informację, mimo iż jest neutralna dla spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR