Coinbase coraz bliżej debiutu na Nasdaq

Omawiane walory:

Giełda kryptowalut Coinbase szykuje się do wejścia na Nasdaq. Rynkowa wartość spółki przekroczyła już 100 mld dolarów.

(Fot. Pexels)

Coinbase to działająca od 2012 roku giełda kryptowalut. Jej głównym źródłem przychodu początkowo była prowizja od handlu. Firma urosła wraz z hossą Bitcoina w roku 2013 oraz w latach 2016-17.

28 stycznia Coinbase poinformował, że zamierza zadebiutować na amerykańskim Nasdaq. Spółka nie przeprowadzi jednak tradycyjnego IPO, a skorzysta z procedury tzw. direct listingu. Spółka złożyła prospekt, z którego wynika, że w 2020 roku wypracowała 22,3 mln dolarów zysku, zysk operacyjny wyniósł 409 mln dolarów, a obroty sięgnęły 1,28 mld dolarów. Z giełdy kryptowalut korzystało w ubiegłym roku 43 mln zweryfikowanych użytkowników. Nasdaq nie podał jeszcze daty pierwszego notowania.

Źródło: Prospekt Coinbase.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Póki co handel akcjami największej giełdy kryptowalut w Stanach Zjednoczonych prowadzony jest obecnie na rynku wtórnym Nasdaq Private Market w tygodniowych transzach. Jeszcze w styczniu za akcję giełdy kryptowalut płacono ok. 200 dolarów, w zeszłym tygodniu cena wzrosła już do ponad 370 dolarów za akcję, a pojawiły się nawet zlecenia za 450 dolarów. Tym samym wartość rynkowa Coinbase przekroczyła 100 mld dolarów.

Przyrost użytkowników Coinbase. Źródło: Spółka

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR