Creepy Jar zadebiutował na rynku głównym GPW

Omawiane walory:

Do grona spółek notowanych na głównym parkiecie dołączył właśnie Creepy Jar. Pierwsze transakcje na akcjach producenta gier z gatunku survival simulation zawarto po kursie odniesienia wynoszącym 974 zł.

creepy,jar,gpw,debiut,gpw

Creepy Jar zadebiutował na rynku głównym GPW

Do obrotu trafiło łącznie 679.436 walorów, które podobnie jak na giełdzie NewConnect będą dostępne w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „CREEPYJAR” i oznaczeniem „CRJ”. Niezależny producent gier z gatunku survival simulation, w momencie debiutu posiadał kapitalizację wartą ponad 670 mln zł, co dawało mu 7. miejsce wśród największych spółek z branży obecnych na warszawskim rynku. Debiutowi Creepy Jar na GPW nie towarzyszyła emisja ani split akcji.

– Rynek NewConnect był zaledwie etapem, a parkiet główny zawsze był celem i ambicją Creepy Jar. Dzięki przejściu na GPW możemy utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu oraz zwiększyć prestiż spółki w oczach inwestorów – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes studia.

10 największych spółek gamingowych notowanych na GPW.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Creepy Jar specjalizuje się w tworzeniu gier z gatunku survival simulation. Ponad 30-osobowy zespół jest kierowany przez zarząd posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie produkcji gier oraz HR. Spółka zasłynęła z gry Green Hell, która odniosła sukces na platformie Steam – sprzedała się w ponad półtora miliona egzemplarzy w półtora roku od premiery. Stale rozwijana produkcja cieszy się bardzo pozytywnymi ocenami użytkowników – aż 87% z 24500 opinii jest pozytywnych, a zespół Creepy Jar, pracuje nad kolejnymi darmowymi aktualizacjami gry w ramach dodatku Spirits of Amazonia oraz wersjami na konsole. Green Hell ukaże się już w czerwcu na Xbox One i PlayStation 4, natomiast przybliżona data premiery wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X nie została jeszcze ogłoszona.

– Mimo blisko trzech lat od debiutu gry w Steam Early Access oraz dwóch od premiery pełnej wersji, zainteresowanie grą nie słabnie. Produkcja posiada aktywną i oddaną społeczność graczy, która inspiruje zespół do dalszej pracy nad tytułem. Jednocześnie rozwijamy Green Hell na kolejne platformy, w tym na VR. Liczymy, że w nadchodzących miesiącach nasz tytuł będzie generował świetne wyniki sprzedażowe, nie tylko na komputerach osobistych, ale też na PlayStation 4 i Xbox One – kończy prezes Creepy Jar, Krzysztof Kwiatek.

Ponadto zespół pracuje nad projektem o kodowej nazwie Chimera. Rozbudowany symulator tworzenia bazy z elementami survivalu nie ma jeszcze ogłoszonych szczegółów ani daty premiery, a twórcy przyrównują projekt do bestsellerów platformy Steam takich jak Subnautica, Satisfactory, czy Astroneer.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CreepyJar)

 • Creepy Jar zadebiutuje na rynku głównym GPW 8 kwietnia

  GPW wyznaczyła datę pierwszego notowania Creepy Jar na parkiecie głównym warszawskiej giełdy na 8 kwietnia 2021. Producent gier z gatunku survival simulation będzie 16. spółką w sektorze gaming.

 • Creepy Jar: Zależy nam, żeby marka Green Hell była kojarzona z jakością

  Gośćmi wtorkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli Krzysztof Kwiatek i Krzysztof Sałek z zarządu Creepy Jar. Podczas spotkania przedstawiciele studia odpowiedzieli na grad pytań m.in. o Green Hell, dodatki SoA, nowy projekt pt. Chimera, dywidendę, split akcji, kolejne ABB czy przejście spółki na GPW.

 • Green Hell w czerwcu zadebiutuje na Xbox One oraz PlayStation 4

  Creepy Jar w trakcie wczorajszego Future Games Show zapowiedział premierę Green Hell na PlayStation 4 oraz Xbox One. Produkcja trafi w ręce konsolowych graczy pod koniec I połowy 2021.

 • Producent Green Hell przejdzie z NewConnect na GPW

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Creepy Jar, co oznacza że wkrótce notowania spółki zostaną przeniesione na parkiet główny GPW. Natomiast już 25 marca developer weźmie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń gamingowych - konferencji online Future Games Show. Transmisja będzie dostępna na żywo od godziny 21:00.

 • Creepy Jar zarobił krocie na Green Hellu

  Creepy Jar to zdecydowanie jedna z najjaśniejszych gwiazd ubiegłego roku. Spółka zanotowała imponującą poprawę wyników dzięki nowemu trybowi co-op do swojej flagowej produkcji. Przychody ze sprzedaży urosły r/r o 440 proc. do 37,7 mln zł, a zysk netto o 13,5 tys. do 18,64 mln zł. Na koniec roku spółka miała na koncie ponad 27 mln zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR