Creepy Jar zadebiutuje na rynku głównym GPW 8 kwietnia

Omawiane walory:

GPW wyznaczyła datę pierwszego notowania Creepy Jar na parkiecie głównym warszawskiej giełdy na 8 kwietnia 2021. Producent gier z gatunku survival simulation będzie 16. spółką w sektorze gaming.

creepyjar,2020,wyniki,zysk,greenhell

W 2020 r. Green Hell zarobił dla Creepy Jar ponad 25,5 mln zł.

Creepy Jar jest producentem gier, wyspecjalizowanym w gatunku premium indie survival simulation. Spółka jest obecnie wyceniana na ok. 670 mln zł i posiada drugą najwyższą wycenę (po Columbus Energy) na rynku NewConnect i pierwszą w sektorze gamingowym. Debiutowi Creepy Jar na GPW nie będzie towarzyszyła emisja ani split akcji.

– Przejście na GPW jest przede wszystkim dowodem, że należymy do najważniejszych polskich spółek z sektora gamedev. Finansowanie działalności mamy już zapewnione, a celem przejścia jest utrzymanie tempa rozwoju Creepy Jar – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes spółki.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Creepy Jar dalej rozwija swój flagowy produkt, Green Hell, poprzez aktualizacje, darmowe dodatki rozbudowujące zawartość gry oraz porty na pozostałe platformy. W 2020 roku Green Hell zadebiutował na Nintendo Switch, natomiast już w czerwcu premierę będzie miała wersja gry przystosowana do konsol poprzedniej generacji – PlayStation 4 oraz Xbox One.

– W najbliższych miesiącach naszym priorytetem jest czerwcowa premiera Green Hell na konsole. Później skupimy się nad wersjami na PlayStation 5 oraz Xbox Series X oraz kolejnymi częściami dodatku Spirits of Amazonia. Mimo, iż SoA jest darmowa dla użytkowników posiadających już grę, to nowe treści, wraz z odpowiednim modelem sprzedaży sprawiły, że blisko 2 lata od premiery, Green Hell ciągle zyskuje nowych użytkowników – komentuje prezes.

W produkcji jest również gra o kodowej nazwie Chimera, która będzie symulatorem tworzenia bazy z elementami survivalu.

Creepy Jar jest producentem gier komputerowych, specjalizującym się w gatunku premium indie survival. Menedżerowie spółki mają doświadczenie z Techland. Spółka jest notowana na NewConnect od sierpnia 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CreepyJar)

 • Creepy Jar zadebiutował na rynku głównym GPW

  Do grona spółek notowanych na głównym parkiecie dołączył właśnie Creepy Jar. Pierwsze transakcje na akcjach producenta gier z gatunku survival simulation zawarto po kursie odniesienia wynoszącym 974 zł.

 • Creepy Jar: Zależy nam, żeby marka Green Hell była kojarzona z jakością

  Gośćmi wtorkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli Krzysztof Kwiatek i Krzysztof Sałek z zarządu Creepy Jar. Podczas spotkania przedstawiciele studia odpowiedzieli na grad pytań m.in. o Green Hell, dodatki SoA, nowy projekt pt. Chimera, dywidendę, split akcji, kolejne ABB czy przejście spółki na GPW.

 • Green Hell w czerwcu zadebiutuje na Xbox One oraz PlayStation 4

  Creepy Jar w trakcie wczorajszego Future Games Show zapowiedział premierę Green Hell na PlayStation 4 oraz Xbox One. Produkcja trafi w ręce konsolowych graczy pod koniec I połowy 2021.

 • Producent Green Hell przejdzie z NewConnect na GPW

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Creepy Jar, co oznacza że wkrótce notowania spółki zostaną przeniesione na parkiet główny GPW. Natomiast już 25 marca developer weźmie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń gamingowych - konferencji online Future Games Show. Transmisja będzie dostępna na żywo od godziny 21:00.

 • Creepy Jar zarobił krocie na Green Hellu

  Creepy Jar to zdecydowanie jedna z najjaśniejszych gwiazd ubiegłego roku. Spółka zanotowała imponującą poprawę wyników dzięki nowemu trybowi co-op do swojej flagowej produkcji. Przychody ze sprzedaży urosły r/r o 440 proc. do 37,7 mln zł, a zysk netto o 13,5 tys. do 18,64 mln zł. Na koniec roku spółka miała na koncie ponad 27 mln zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR