Creepy Jar zarobił krocie na Green Hellu

Omawiane walory:

Creepy Jar to zdecydowanie jedna z najjaśniejszych gwiazd ubiegłego roku. Spółka zanotowała imponującą poprawę wyników dzięki nowemu trybowi co-op do swojej flagowej produkcji. Przychody ze sprzedaży urosły r/r o 440 proc. do 37,7 mln zł, a zysk netto o 13,5 tys. do 18,64 mln zł. Na koniec roku spółka miała na koncie ponad 27 mln zł.

creepyjar,2020,wyniki,zysk,greenhell

W 2020 r. Green Hell zarobił dla Creepy Jar ponad 25,5 mln zł.

Spektakularny sukces trybu co-op do Green Hella przełożył się na wyniki finansowe Creepy Jar. W samym IV kwartale spółka przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 7 mln zł wypracowała ponad 4,3 mln zł zysku ze sprzedaży. Zysk netto wyniósł 2,8 mln zł.

– To był rekordowy rok dla spółki pod każdym względem. Mam nadzieję, że dzięki ciągłemu rozwojowi gry na PC i premierach na Xbox i Playstation, będziemy mogli powiedzieć to samo również po zakończeniu bieżącego roku – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

greenhell,ceepyjar

Źródło: Emitent na podstawie Valve Corporation (platforma STEAM).

W ubiegłym roku istotną pozycją obciążającą wynik na poziomie netto był podatek dochodowy, który w IV kwartale wyniósł 1,1 mln zł, a w całym 2020 r. 5,9 mln zł (przed ulgą IP BOX).

– Wobec uzyskania przez spółkę w dniu 5 października 2020 roku pozytywnej interpretacji indywidualnej w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów ze sprzedaży gry wynikającego z tzw. IP BOX, spółka oczekuje, że faktyczne obciążenie z tego tytułu wynikające z całościowego rozliczenia za 2020 rok i zastosowanie preferencyjnej stawki podatkowej będzie miało pozytywny wpływ na wynik finansowy – czytamy w raporcie.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W ostatnim kwartale ubiegłego roku Green Hell pobił kolejny rekord – ponad półtora miliona sprzedanych egzemplarzy. Znaczna cześć tego wyniku to zasługa świątecznej promocji cenowej gry na platformie Steam.

– Q4 2020 był świetnym zamknięciem rekordowego roku. Liczymy, że Green Hell utrzyma status longsellera, m.in. dzięki kolejnym częściom Spirits of Amazonia – komentuje Krzysztof Kwiatek.

Pod koniec stycznia miała miejsce premiera pierwszej części darmowego dodatku – Spirits of Amazonia, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem graczy oraz recenzentów. Na 2021 rok planowany jest dalszy rozwój Green Hell poprzez wydanie kolejnych dwóch części Spirits of Amazonia oraz ekspansji na kolejne platformy – Xbox i PlayStation. Spółka pracuje również intensywnie nad kolejną produkcją o roboczej nazwie Chimera.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CreepyJar)

 • Creepy Jar zadebiutował na rynku głównym GPW

  Do grona spółek notowanych na głównym parkiecie dołączył właśnie Creepy Jar. Pierwsze transakcje na akcjach producenta gier z gatunku survival simulation zawarto po kursie odniesienia wynoszącym 974 zł.

 • Creepy Jar zadebiutuje na rynku głównym GPW 8 kwietnia

  GPW wyznaczyła datę pierwszego notowania Creepy Jar na parkiecie głównym warszawskiej giełdy na 8 kwietnia 2021. Producent gier z gatunku survival simulation będzie 16. spółką w sektorze gaming.

 • Creepy Jar: Zależy nam, żeby marka Green Hell była kojarzona z jakością

  Gośćmi wtorkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli Krzysztof Kwiatek i Krzysztof Sałek z zarządu Creepy Jar. Podczas spotkania przedstawiciele studia odpowiedzieli na grad pytań m.in. o Green Hell, dodatki SoA, nowy projekt pt. Chimera, dywidendę, split akcji, kolejne ABB czy przejście spółki na GPW.

 • Green Hell w czerwcu zadebiutuje na Xbox One oraz PlayStation 4

  Creepy Jar w trakcie wczorajszego Future Games Show zapowiedział premierę Green Hell na PlayStation 4 oraz Xbox One. Produkcja trafi w ręce konsolowych graczy pod koniec I połowy 2021.

 • Producent Green Hell przejdzie z NewConnect na GPW

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Creepy Jar, co oznacza że wkrótce notowania spółki zostaną przeniesione na parkiet główny GPW. Natomiast już 25 marca developer weźmie udział w jednym z najważniejszych wydarzeń gamingowych - konferencji online Future Games Show. Transmisja będzie dostępna na żywo od godziny 21:00.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR