Cykl webinariów e-KHR „Dyrektywa UE o ochronie sygnalistów – jak wykorzystać potencjał sygnalistów wewnątrz organizacji?”

18 maja br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące wykorzystania potencjału sygnalistów wewnątrz organizacji w kontekście Dyrektywy UE ws. ochrony sygnalistów.

Fot. SEG

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Wymogi dotyczące sygnalistów (Obecne regulacje; Kluczowe założenia dyrektywy o ochronie sygnalistów – aspekty prawne i praktyczne wyzwania; Potencjalny wpływ dyrektywy na aktualnie panujące realia biznesowe)
  • Rola HR w tworzeniu systemu sygnalizacji (Funkcja i odpowiedzialność działów HR względem sygnalistów; Rola HR w postępowaniach wyjaśniających, również jako zaufanego biznes partnera i powiernika sygnalisty; Praktyczne i realne spojrzenie na mechanizmy ochrony sygnalisty przed działaniami odwetowymi; Dobre praktyki w kontekście zapewnienia anonimowości jako przesłanki budującej zaufanie do procesów whistleblowingowych w organizacji)
  • Jak wykorzystać potencjał sygnalistów (Co zrobić, aby system sygnalizacji był efektywny; Korzyści dla organizacji wynikające z istnienia takiego systemu; Praktyczne przykłady)

– Jedynie kilka miesięcy dzieli nas od terminu wdrożenia dyrektywy w państwach członkowskich. Implementacja mechanizmów ochrony sygnalistów w organizacji wiąże się nie tylko z wdrożeniem konkretnych rozwiązań, ale również przeformułowaniem podejścia do zgłaszanych nieprawidłowości, a co za tym idzie nie dzieje się z dnia na dzień. Rola, którą odegrają w tym kontekście działy HR jest trudna do przecenienia. Część firm rozpoczęła przygotowania z wyprzedzeniem, są jednak organizacje, które dopiero zaczynają budować system ochrony sygnalistów zgodnie z wymogami dyrektywy– mówi Jarosław Grzegorz, Associate Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY Polska.

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych. Partnerem wydarzenia jest EY Polska, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04-20.05.2021).

Więcej informacji na www.seg.org.pl: https://www.seg.org.pl/pl/cykl-webinariow-khr-dyrektywa-ue-ochronie-sygnalistow-jak-wykorzystac-potencjal-sygnalistow-wewnatrz

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR