Cykl webinariów e-KHR „Szczepienia a organizacja pracy w dobie COVID”

14 maja br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące szczepień i organizacji pracy w dobie COVID.

Fot. SEG

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Szczepienia (Czy pracodawca może pytać pracownika o fakt zaszczepienia/niezaszczepienia?; Czy pracodawca może zmusić pracownika do zaszczepienia?; Czy pracodawca może stosować sankcje bądź nagrody w związku ze szczepieniami pracowników – aktualne poglądy ;Jakie ryzyka mogą wystąpić w związku ze stosowaniem sankcji bądź nagród dla zaszczepionych/niezaszczepionych pracowników przez pracodawcę?; Czy pracodawca może traktować w odmienny sposób pracowników zaszczepionych i niezaszczepionych?; Czy pracodawca powinien organizować pracę w sposób odmienny dla tych dwóch grup?; Analiza prawno-porównawcza: szczepienia pracowników w innych krajach Europy; Jak temat szczepień pracowników był postrzegany przed pandemią?)
  • Organizacja pracy w dobie COVID (Jakie obowiązki związane z organizacją pracy spoczywają na pracodawcy?; Bezpieczeństwo i higiena pracy w dobie COVID; Podróże służbowe w dobie COVID; Analiza prawno-porównawcza: obostrzenia w zakresie BHP w innych krajach Europy)

– Jednoznaczna odpowiedź na pytanie o to czy pracodawcy mogą zmusić pracowników do zaszczepienia się, a także stosować względem pracowników dodatkowe zachęty oraz sankcje związane z zaszczepieniem, w dalszym ciągu stwarza problemy praktyczne. W związku z rosnącą ilością szczepień, pojawia się też wątpliwość, czy pracodawca może traktować niezaszczepionych pracowników w sposób odmienny od tych zaszczepionych? Z uwagi na dobrowolność samego szczepienia, każda decyzja pracodawca może pociągać za sobą istotne ryzyko. Czy sytuacja pracodawców zmieni się od czasu wprowadzenia programu szczepień w zakładach pracy? Jakie warunki należy spełnić by przystąpić do programu? Na te i na wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć już 14 maja 2021 r. o godzinie 10:00. – mówi dr Marta Murek, Associate, Adwokat, NGL Legal.

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych. Partnerem wydarzenia jest NGL Legal, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04-20.05.2021).

Więcej informacji na www.seg.org.pl: https://www.seg.org.pl/pl/cykl-webinariow-khr-szczepienia-organizacja-pracy-w-dobie-covid

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR