Cykl webinariów e-KHR „Zatrudnianie kadry zarządzającej w podmiotach giełdowych – kwestie prawne, PIT i ZUS”

6 maja br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące zatrudniania kadry zarządzającej w podmiotach giełdowych.

Fot. SEG

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Możliwe formy zatrudnienia menedżerów (Dopuszczalne formy zatrudnienia członków zarządu i innych menedżerów; Kwestie prawne i podstawowe różnice związane z różnymi formami zatrudnienia (umowa o pracę, kontrakt menedżerski, powołanie do zarządu); Zawieranie umów o pracę z członkami zarządu – aspekty praktyczne)
  • Konsekwencje podatkowe i składkowe (Sposoby opodatkowania menedżera w zależności od formy zatrudnienia; Oskładkowanie świadczeń menedżera; ZUS w poszczególnych formach zatrudnienia – zalety i wady)
  • Sposoby zakończenia współpracy z menedżerem (Zwolnienie menedżera; Roszczenia odszkodowawcze, odprawy, zakaz konkurencji – aspekty prawne, podatkowe oraz ZUS; Rozwiązanie umowy z członkiem zarządu)

– Dla zapewnienia nie tylko efektywności, ale również bezpieczeństwa prawnego podmiotów giełdowych istotne jest dobranie odpowiedniej i jednocześnie optymalnej podstawy zatrudnienia kadry menedżerskiej. Dokonując wyboru formy współpracy, należy ocenić, na ile wiążę się ona w indywidualnym przypadku z ryzykiem kwestionowania tej formy zatrudnienia przez PIP lub ZUS – mówi Edyta Defańska-Czujko, Counsel, Adwokat, Crido Legal.

– Niezwykle istotna pod kątem kosztów zatrudnienia pozostaje również kwestia weryfikacji obciążeń w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne, a także czy dana forma zatrudnienia korzysta z jakichkolwiek preferencji podatkowych – mówi Marek Gadacz, partner w zespole podatkowym CRIDO.

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych.Partnerem wydarzenia jest Crido, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04-20.05.2021).

Więcej informacji na www.seg.org.pl: https://www.seg.org.pl/pl/cykl-webinariow-khr-zatrudnianie-kadry-zarzadzajacej-w-podmiotach-gieldowych-kwestie-prawne-pit-zus

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR