Członek rady nadzorczej kupił akcje Mabionu

Omawiane walory:

Krzysztof Kaczmarczyk zainwestował w akcje Mabionu 65 tys. zł. Transakcja miała miejsce podczas środowej sesji.

mabion,akcje,insider

Członek rady nadzorczej kupił akcje Mabionu

W środę akcje Mabionu są w centrum uwagi GPW. Notowania spółki wystrzeliły o kilkadziesiąt procent po informacji o podpisaniu umowy ramowej z firmą Novavax na produkcję serii technicznej antygenu do NVX-CoV2373, kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19. To pierwszy krok w kierunku potencjalnej umowy produkcyjnej. Proces będzie wspierał PFR, który zadeklarował 40 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych.

Do listy newsów doszedł jeszcze jeden dot. transakcji z udziałem insidera. Krzysztof Kaczmarczyk z rady nadzorczej kupił 1,5 tys. akcji Mabionu po średnim kursie 43,75 zł. W sumie zainwestował 65 tys. zł. Transakcja miała miejsce podczas środowej sesji, zanim kurs zawisł na górnych widełkach. Od kilku godzin notowania pozostają w fazie równoważenia, a TKO wskazuje na wzrost o 114 proc. (67 zł). Ostatnia transakcja pochodzi z 12:34 i została przeprowadzona po kursie 59,20 zł (+89,1 proc.).

Źródło: Raport bieżący/ESPI

Kliknij, aby powiększyć.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Mabion)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR