Dadelo z Grupy Oponeo zwiększyło sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w I kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Spółka Dadelo, do której należą sklepy internetowe Dadelo.pl i CentrumRowerowe.pl zwiększyła sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w ujęciu wolumenowym oraz o 95 proc. r/r w ujęciu wartościowym w I kw. 2020 r., podało Oponeo.pl, które jest 100-proc. właścicielem tej spółki. Sprzedaż rowerów to główny obszar działalności Dadelo.

rowery, dadelo, oponeo, wyniki, sprzedaż

Fot. Pexels

O dynamicznym rozwoju świadczą także wyniki sprzedaży pozostałego asortymentu, do którego należą m.in. części i akcesoria rowerowe czy odzież sportowa – odnotowały one wzrost o 44 proc. w ujęciu wolumenowym i o 80 proc. w ujęciu wartościowym w I kw. br., podano.

– Na znaczącą poprawę wyników wpływ mogło mieć co najmniej kilka czynników, w tym działania spółki na rzecz umocnienia marek Dadelo i CentrumRowerowe. W ostatnich miesiącach wyzwaniem dla całego środowiska e-commerce było sprostanie oczekiwaniom klientów, nie tylko w zakresie obsługi i dostępności towarów, ale i dalszej logistyki. Prowadzona strategia rozwoju przyczyniła się do wzrostu liczby zamówień, a w konsekwencji większych przychodów uzyskanych przez spółkę. Nie bez znaczenia są również zmiany przyzwyczajeń Polaków dotyczących aktywności fizycznej, a także obecna sytuacja społeczno-gospodarcza związana z pandemią – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według cytowanych w materiale badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia, coraz większy procent Polaków uprawia sport, a dla 38 proc. z nich jazda na rowerze należy do najczęściej wybieranych aktywności. Dyscyplina ta popularna jest przede wszystkim w grupie wiekowej 25+ i jedynie wśród młodszych respondentów nie cieszy się zainteresowaniem (dane za 2019 rok).

– Pokazuje to, że sklepy internetowe zarządzane przez Dadelo mogą odpowiadać potrzebom zakupowym Polaków – wskazała spółka.

– W dobie obostrzeń dotyczących przemieszczania się rowery mogły stać się ważnym, alternatywnym środkiem transportu. Można przypuszczać, że to dlatego w pierwszym kwartale bieżącego roku Polacy chętniej wyposażali się w prywatne jednoślady. Wpływ na to mogła mieć również ograniczona dostępność rowerowych systemów miejskich. Co więcej, jak wskazuje raport Stowarzyszenia Mobilne Miasto ‚Ostre hamowanie roweru miejskiego. Bikesharing w Polsce 2019/2020’, popularność tego rozwiązania maleje. Autorzy badania podają, że w ubiegłym roku aż 87 proc. systemów zanotowało spadki liczby wypożyczeń – średnio o 19 proc. – czytamy dalej.

Dadelo od 2017 roku jest spółką zależną grupy kapitałowej Oponeo.pl. Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2019 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły 962 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR