Dariusz Blocher zrezygnuje z funkcji prezesa Budimeksu

Omawiane walory:

Dariusz Blocher zdecydował o rezygnacji z funkcji prezesa Budimeksu z dniem poprzedzającym zwyczajne walne zgromadzenie za 2020 r.

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu

– Po 12 latach pełnienia funkcji prezesa zarządu Budimex SA podjąłem decyzję o rezygnacji z tej funkcji z dniem poprzedzającym Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Budimex SA rozliczające działalność firmy w 2020 roku. Jest to decyzja zaplanowana. Powodem rezygnacji są przyczyny niezależne od spółki. Związane z możliwością objęcia innych, nieoperacyjnych zadań nadzorczych w ramach Grupy Ferrovial – mówi Dariusz Blocher. Wierzę, że zdobyte doświadczenie będę mógł dalej wykorzystywać w inny sposób, wspierając Budimex i Ferrovial w ich dalszym rozwoju – dodaje.

Formalna rezygnacja ma zostać złożona niezwłocznie po ustaleniu daty zwyczajnego walnego zgromadzenia.

Dariusz Blocher jest prezesem Budimeksu od 2009 r.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 8 382,24 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o budimex)

 • Budimex rekomenduje wypłatę 16,70 zł dywidendy na akcję

  Zarząd Budimeksu zarekomendował zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu podjęcie decyzji o wypłacie dywidendy w wysokości 16,7 zł brutto na jedną akcję z zysku za 2020 rok.

 • Budimex planuje współpracę i inwestycje w startupy

  Jednym z celów Strategii CSR Budimeksu na lata 2021-2023 jest zwiększenie potencjału innowacyjnego firmy dzięki współpracy ze startupami, poinformował członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi Cezary Mączka. W związku z tym spółka rozważa inwestycje w młode firmy.

 • 12 najciekawszych zapowiedzi i rekomendacji dywidendowych

  Sezon wyników rocznych powoli się rozkręca, a wraz z nim karuzela dywidend. Na ten moment zaledwie kilkanaście spółek złożyło mniej lub bardziej wiążące deklaracje dot. wypłat. Spośród nich StockWatch.pl wybrał 12 najciekawiej zapowiadających się propozycji.

 • Budimex szykuje rekordową dywidendę

  W tym roku BUDIMEX chce wrócić do dywidendowej ekstraklasy. Jak poinformował prezes Dariusz Blocher, nie ma przeszkód, by cały zysk za 2020 r., a nawet zysk zatrzymany z 2019 r., przeznaczyć na dywidendę. Stawka na akcję może wynieść nawet 18 zł.

 • Budimex: Środki za spółkę nieruchomościową mogą wesprzeć dywersyfikację grupy

  Środki ze sprzedaży segmentu deweloperskiego mogą wspierać dalszą dywersyfikacja biznesową Grupy BUDIMEX, np. w segmencie usług albo dywersyfikację geograficzną. Grupa analizuje możliwości zaangażowania się w budowę farm wiatrowych albo fotowoltaicznych - jako wykonawca, ale także jako inwestor.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR