Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

indeksy,rewizja,gielda,unimot,datawalk,selvita

Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR.

AmRest zastąpi w indeksie WIG30 i WIG30TR spółkę PKP Cargo, a spółki opuszczające sWIG80 i sWIG80TR to Polwax, Skarbiec i Work Service. W ich miejsce wejdą Unimot, DataWalk i Selvita.

– To dla nas bardzo dobra wiadomość. Od wielu kwartałów podejmujemy wzmożone wysiłki w zakresie komunikacji z inwestorami prowadząc bardzo otwartą politykę informacyjną oraz pracujemy nad wzrostem obrotów naszymi akcjami. Co równie ważne – udowadniamy, że jesteśmy dobrze działającą, wzrostową spółką, która działa zgodnie z zapowiedziami. Cieszymy się, że inwestorzy to doceniają, co widać w zwiększonym zainteresowaniu akcjami – powiedział prezes Unimotu Adam Sikorski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nowo wybranych reprezentantów indeksu maluchów łączy pochodzenie. Wszystkie trzy spółki przed debiutem na ryku głównym były wcześniej notowane na NewConnect. Cała trójka mijający rok zaliczy do udanych. Od stycznia wartość akcji Unimotu urosła o 225 proc. Obecna kapitalizacja dystrybutora paliw wynosi 210 mln zł. Akcje DataWalk podrożały o 115 proc., a wartość całej firmy to 238 mln zł. Z kolei Selvita przeszła mocną metamorfozę. Spółka dokonała podziału na dwa niezależne podmioty: Selvitę (wcześniej Selvita CRO) i Ryvu Therapeutics (wcześniej Selvita).

GPW Benchmark podała ponadto, że w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udział spółki PKO BP zostanie ograniczony do 15 proc., w indeksach mWIG40 i mWIG40TR udział spółki ING BSK zostanie ograniczony do 10 proc., natomiast w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek PKO BP oraz PKN Orlen zostaną ograniczone także do 10 proc.

– Ranking indeksów został sporządzony po sesji 22 listopada 2019 r. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 21 listopada 2019 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie – podała także GPW Benchmark.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Amrest, DATAWALK, ingbsk, PKNOrlen, pkobp, PKPCARGO, polwax, SELVITA, skarbiec, UNIMOT, Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Potężna wyprzedaż na GPW. CD Projekt i Allegro w odwrocie, a PKO BP na poziomach z 2009 r.

  W środę na GPW polała się krew, a wiele popularnych wśród inwestorów spółek zakończyło sesję na dwucyfrowych minusach. Indeks WIG20 zanotował dziś największy sesyjny spadek od kwietnia br., czyli okresu paniki wywołanej pandemią.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • WIG20 próbuje odrobić straty, w grze CD Projekt, XTB i AmRest Rosnąca liczba zarażeń i kolejne obostrzenia w Europie ciążą giełdom. Czerwień dominuje także w Warszawie. Indeks największych spółek przed spadkiem poniżej ważnego wsparcia broni wielkie trio: CD Projekt, Allegro i PKO BP.
 • Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AMREST, LPP i CCC.

 • PKO BP: BFG określił nowy docelowy wymóg funduszy własnych od 2024 r.

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny określił docelowy wymóg wysokości minimalnego poziomu funduszy własnych i zobowiązań podlegających umorzeniu lub konwersji (MREL) dla PKO Bank Polskiego na poziomie skonsolidowanym odpowiadający 12,65 proc. sumy funduszy własnych i zobowiązań ogółem (TLOF), co stanowiło 20,12 proc. kwoty ekspozycji na ryzyko (TRE) wg stanu na 31 grudnia 2019 roku. Docelowy wymóg MREL na poziomie jednostkowym wynosi 12,07 proc. TLOF, co stanowiło 20,19 proc. TRE wg stanu na 31 grudnia 2019 roku. Powyższe poziomy będą obowiązywały PKO BP od 1 stycznia 2024 roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR