Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

indeksy,rewizja,gielda,unimot,datawalk,selvita

Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR.

AmRest zastąpi w indeksie WIG30 i WIG30TR spółkę PKP Cargo, a spółki opuszczające sWIG80 i sWIG80TR to Polwax, Skarbiec i Work Service. W ich miejsce wejdą Unimot, DataWalk i Selvita.

– To dla nas bardzo dobra wiadomość. Od wielu kwartałów podejmujemy wzmożone wysiłki w zakresie komunikacji z inwestorami prowadząc bardzo otwartą politykę informacyjną oraz pracujemy nad wzrostem obrotów naszymi akcjami. Co równie ważne – udowadniamy, że jesteśmy dobrze działającą, wzrostową spółką, która działa zgodnie z zapowiedziami. Cieszymy się, że inwestorzy to doceniają, co widać w zwiększonym zainteresowaniu akcjami – powiedział prezes Unimotu Adam Sikorski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nowo wybranych reprezentantów indeksu maluchów łączy pochodzenie. Wszystkie trzy spółki przed debiutem na ryku głównym były wcześniej notowane na NewConnect. Cała trójka mijający rok zaliczy do udanych. Od stycznia wartość akcji Unimotu urosła o 225 proc. Obecna kapitalizacja dystrybutora paliw wynosi 210 mln zł. Akcje DataWalk podrożały o 115 proc., a wartość całej firmy to 238 mln zł. Z kolei Selvita przeszła mocną metamorfozę. Spółka dokonała podziału na dwa niezależne podmioty: Selvitę (wcześniej Selvita CRO) i Ryvu Therapeutics (wcześniej Selvita).

GPW Benchmark podała ponadto, że w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udział spółki PKO BP zostanie ograniczony do 15 proc., w indeksach mWIG40 i mWIG40TR udział spółki ING BSK zostanie ograniczony do 10 proc., natomiast w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek PKO BP oraz PKN Orlen zostaną ograniczone także do 10 proc.

– Ranking indeksów został sporządzony po sesji 22 listopada 2019 r. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 21 listopada 2019 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie – podała także GPW Benchmark.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Amrest, DATAWALK, ingbsk, PKNOrlen, pkobp, PKPCARGO, polwax, SELVITA, skarbiec, UNIMOT, Workserv)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR