DataWalk wdroży w Orlenie platformę wspierającą przeciwdziałanie nadużyciom

Omawiane walory: ,

DataWalk podpisał z Orlenem umowę, której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej oraz pełne produkcyjne wykorzystanie platformy DataWalk w zakresie związanym z przeciwdziałaniem nadużyciom. Kurs akcji rośnie dziś o ponad 11 proc.

DataWalk ma umowę na wdrożenie swojej platformy w PKN Orlen

Fot. Pexels

DataWalk liczy, że wdrożenie w Orlenie przetrze spółce ścieżkę do współpracy z kolejnymi podmiotami porównywalnej skali z sektora komercyjnego, w zakresie podobnych zastosowań.

DataWalk (d. PiLab) stworzył autorskie oprogramowanie do analizy sieci powiązań między olbrzymimi zestawami danych. Takie oprogramowanie stosowane jest np. przy wykrywaniu oszustw, praniu brudnych pieniędzy czy wyłudzeniach. Z platformy DataWalk korzystają m.in. amerykańskie agencje, ubezpieczyciele oraz administracja centralna. Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW. W poniedziałek o 11:00 kurs akcji spółki rośnie o ponad 11 proc. do 60 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT DATAWALK, PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR