Decyzja w sprawie upadłości Orzeł Opony odłożona do 15 kwietnia

Omawiane walory:

Obligatariusze i akcjonariusze spółki handlującej oponami i granulatem gumowym muszą uzbroić się w cierpliwość. W czwartek sąd w Świdniku zdecydował, że werdykt w sprawie upadłości ogłosi 15 kwietnia. Plusem dla spółki jest decyzja o uwolnieniu od postępowań egzekucyjnych i zabezpieczeniu majątku. O upadłość układową zarząd Orzeł Opony wnioskował w połowie lutego.

W czwartek po kilkugodzinnej rozprawie sąd w Świdniku zdecydował o odroczeniu terminu ogłoszenia orzeczenia w przedmiocie upadłości spółki Orzeł Opony do 15 kwietnia 2014 r. Sprawa dotyczyła wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Spółka handlująca oponami i granulatem gumowym w lutym bieżącego roku złożyła wniosek ze względu na brak porozumienia z największymi wierzycielami, głównie z dostawcami opon.

Orzeł Opony to spółka znana inwestorom z rynku NewConnect oraz Catalyst. W czwartek notowania akcji i obligacji ze względu na rozprawę zostały zawieszone.

– Spółka jednocześnie informuje, że wystąpi z wnioskiem do Giełdy Papierów Wartościowych o zawieszenie w dniu 15 kwietnia 2014 roku notowań akcji na rynku NewConnect oraz obligacji na rynku Catalyst do czasu opublikowania raportu bieżącego w tej sprawie. – czytamy w komunikacie spółki.>> Całą treść komunikatu znajdziesz tutaj.

Jeden walor w środę na zamknięciu sesji wyceniono na 0,45 zł. Z kolei obligacje ORL0814 podrożały wczoraj o 10,24 proc. do 31,97 proc. w. nom. Wartość nominalna papierów serii B to 10 mln zł. Termin ich wykupu przypada 22 sierpnia 2014 r. Obligacje są zabezpieczone zastawem na linii technologicznej do recyklingu opon samochodowych oraz opon do innych pojazdów.

Według wstępnych propozycji, Orzeł Opony chce umorzenia wszystkich odsetek od zaległego długu. Dla wierzytelności z obligacji serii B, spółka zaproponowała wykup poprzez emisję nowych papierów dłużnych (serii C) o odpowiadającej im wartości nominalnej i z niższym kuponem. Obligacje serii C byłyby obejmowane według wartości nominalnej (stosunek wymiany 1:1) i oprocentowane w wysokości 5 proc. w skali roku.>> Pozostałe parametry obligacji serii B (ORL0814) sprawdzisz tutaj.

W tym tygodniu spółka poinformowała, że komornik dokonał zajęcia, na postawie nakazów zapłaty wydanych przez lubelski sąd, rachunków bankowych w Alior Banku. Postępowanie egzekucyjne jest prowadzone na wniosek Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. oraz Firmy Oponiarskiej Dębica SA. Dodatkowo w ramach postępowania został zajęty rachunek przeznaczony do wypłat wynagrodzeń pracowników oraz rozliczeń zaliczek na poczet dotacji otrzymanej z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Z czwartkowego komunikatu wynika, że sąd przychylił się do wniosków spółki uchylenie zajęć i udzielenie zabezpieczenia poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

– Po wysłuchaniu prezesa zarządu Pana Jacka Orła, sąd postanowił dokonać zabezpieczenia majątku spółki poprzez zawieszenie postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komornika sądowego działającego przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, z wniosku Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. oraz z wniosku Firmy Oponiarskiej Dębica SA i uchylenie zajęć dokonanych w ramach tych postępowań egzekucyjnych, o których spółka informowała w raporcie bieżącym nr 14/2014 z dnia 8 kwietnia 2014 r. – poinformowała spółka.

Warto dodać, że w lutym komornik sądowy na wniosek Michelin Polska SA dokonał zabezpieczenia prawa majątkowego w postaci 100.000 akcji serii A w spółce Astor SA oraz zajął wszelkie wierzytelności przysługujące emitentowi. Całkowita kwota zabezpieczenia należności opiewa na blisko 2,37 mln zł plus odsetki i koszty procesu.

>> To co najważniejsze na temat kondycji spółki znajdziesz tutaj. >> Zobacz obraz fundamentalny Orzeł Opony w serwisie StockWatch.pl

wykres_Orzel_Opony

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT orzlopony, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Jest decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Orzeł Opony

    Według ustaleń redakcji StockWatch.pl, we wtorek sąd w Świdniku przychylił się do wniosku spółki handlującej oponami i granulatem gumowym i ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu. Wcześniej sąd zabezpieczył majątek Orzeł Opony i uwolnił od postępowań egzekucyjnych. We wtorek około południa Giełda wznowiła obrót papierami spółki.

  • Orzeł Opony korzysta z niskiej wyceny i skupuje własne obligacje

    Spółka handlująca oponami i granulatem gumowym wykorzystała rekordowo niską wycenę obligacji notowanych na Catalyst i rozpoczęła ich skup. W piątek kurs ORL0814 zyskuje ponad 2,5-proc. Entuzjazm inwestorów gasi wzmianka o możliwej sprzedaży nabytych papierów dłużnych przed dniem ich wykupu.

  • Inwestorzy indywidualni niechętni warunkom emisji w Orzeł Opony

    Akcjonariusze spółki handlującej oponami i granulatem gumowym pod koniec czerwca zdecydują o dużej emisji akcji. Na walnym stanie projekt uchwały, która ma umożliwić pozyskanie środków na kapitał obrotowy oraz spłatę obligacji notowanych na Catalyst.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR