Dlaczego warto skorzystać z pomocy kalkulatora OC?

Komunikacyjne ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Kierowcy często narzekają na wysokość składek – i nic w tym dziwnego, ponieważ w przeciągu ostatnich lat odnotowano ich znaczący wzrost. Tymczasem wyższa cena polisy nie gwarantuje lepszych warunków – dlatego warto porównywać oferty.

Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zwane potocznie OC, to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, którego celem jest zapewnienie właścicielowi ochrony w sytuacji spowodowania przez niego szkody, np. gdy z winy kierowcy dojdzie do kolizji lub wypadku.

Szkody niwelowane są z polisy OC – rekompensatę otrzymuje strona poszkodowana. Wysokość składki towarzystwa ubezpieczeniowe uzależniają od wielu czynników takich jak m.in. bezszkodowa jazda, miejsce rejestracji pojazdu, wiek kierowcy oraz parametry auta etc. Warto pamiętać, iż zakres ochrony wynikający z umowy ubezpieczeniowej jest w przypadku OC zawsze taki sam, ponieważ u wszystkich ubezpieczycieli suma gwarantowana polisy OC jest jednakowa – tak stanowią obowiązujące przepisy.

Kalkulator OC – co to?

Kalkulator OC jest prostym w obsłudze, darmowym narzędziem służącym do oszacowania orientacyjnej wysokości składki na podstawie podanych informacji. Kalkulator ma postać formularza, do którego należy wpisać dane dotyczące:

  • właściciela pojazdu: data urodzenia, stan cywilny, zawód, płeć, zawód, liczba dzieci i ich wiek itp.,
  • pojazdu: rok produkcji, model, marka, pojemność silnika, rodzaj nadwozia, aktualny i szacowany roczny przebieg, liczba drzwi etc.

Bardzo ważna w omawianym kontekście jest także historia ubezpieczeniowa – towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają m.in. wypracowane dotychczas zniżki. Zasada przy wypełnianiu formularza jest prosta: im dokładniejsze dane zostaną podane, tym precyzyjniej określona będzie przybliżona wysokość składki.

Kalkulator OC – sposób na tanią polisę

To, jak wysoką składkę płaci kierowca, nie ma w praktyce znaczenia. Z tego też względu nie warto przepłacać – kalkulator ubezpieczenia samochodu na ubezpieczamy-auto.pl działa na zasadzie wyszukiwarki. Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć „porównaj oferty” – wyświetlają się propozycje adekwatne do podanych przez kierowcę informacji, od najtańszej do najdroższej. Widać zatem doskonale, jak duży jest rozstrzał cenowy. Każdy, kto szuka taniego OC, powinien porównać oferty różnych towarzystw za pomocą kalkulatora.

Kalkulator OC – wygoda i oszczędność

Do obsługi kalkulatora wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Bazy wyszukiwarek są na bieżąco aktualizowane, stąd pewność dostępu do aktualnych ofert – również mniej znanych towarzystw lub nieposiadających przedstawicielstwa w danym mieście, a właśnie one bardzo często mają najatrakcyjniejsze pod kątem cenowym polisy. Z omawianego narzędzia można skorzystać z dowolnego miejsca w dogodnym dla siebie czasie. To oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy – zakup polisy OC online ubezpieczyciele zwykle honorują dodatkowymi upustami. Konkurencja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych jest ogromna – firmy starają się przyciągnąć klientów jak najkorzystniejszymi warunkami umów.

Kompleksowe doradztwo

Osoby korzystające z kalkulatorów OC uzyskują dostęp do najświeższych informacji na temat polis. Najistotniejsze dane są zaprezentowane w taki sposób, że łatwo ocenić poszczególne oferty. Za pośrednictwem kalkulatora można poprosić o rozmowę telefoniczną z konsultantem wybranego towarzystwa, który przybliży szczegóły oferty i odpowie na pytania. Należy w tym miejscu przypomnieć, że ani porównywanie polis za pomocą kalkulatora, ani rozmowa z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej nie zobowiązują do zakupu ubezpieczenia.

Wybierając ubezpieczenie OC na ubezpieczamy-auto.pl, kierowca zyskuje gwarancję bezpieczeństwa transakcji i zakupu najtańszej polisy. Kalkulator to spore udogodnienie dla wszystkich osób, które chcą być dobrze zorientowane w sytuacji na rynku ubezpieczeniowym. Obecnie to najwygodniejszy sposób na zakup taniej polisy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR