StockWatch.pl

DM BOŚ podniósł rekomendację i wycenę dla akcji KGHM

Omawiane walory:

W raporcie z 16 marca analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli rekomendację dla akcji KGHM Polska Miedź do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową do 171,4 zł ze 86,5 zł wcześniej.

Rekomendacja została wydana przy cenie 128,9 zł za akcję. W piątek na otwarciu sesji akcje KGHM kosztowały 122 zł, o 0,66 proc. więcej niż na czwartkowym zamknięciu.

– Obecnie walory KGHM są notowane przy niewygórowanych wskaźnikach P/E i EV/EBITDA (odpowiednio ok. 8x i 6x na 2017). Optymistycznie zakładamy w 2018 dalszą poprawę wyników KGHM, co może sugerować, że spółka jest niezasłużenie tania – czytamy w raporcie.

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

Analitycy podkreślają w raporcie, że dostrzegają pozytywne aspekty makroekonomiczne, bardziej związane z umocnieniem USD niż z cenami miedzi. Uważają – odmiennie niż rynek – że Sierra Gorda ewoluuje w kierunku samowystarczalnego podmiotu, który ma zdolność generowania przepływów pieniężnych pozwalających na finansowanie inwestycji i obsługę długu zewnętrznego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kghm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com