DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji LiveChat Software

Omawiane walory:

Sobiesław Pająk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 16 lipca podwyższył 12-miesięczną cenę docelową dla LiveChat Software do 81,60 zł za akcję. Jednocześnie podtrzymał krótkoterminową rekomendację relatywną przeważaj.

livechat, rekomendacje, akcje, dmboś, informatyka,

(Fot. Spółka)

Wygląda na to, że zmiana w zachowaniach konsumentów i przedsiębiorstw wymuszona przez pandemię będzie miała jednoznacznie pozytywny – i nie tylko krótkoterminowy – wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki; zanosi się na to, iż wolumeny (przyrost subskrybentów netto) miast ryzykiem oddolnym (z uwagi na wzrost wskaźnika odpływu klientów, churn) okażą się ryzykiem odgórnym dla spółki (z uwagi na zwiększony nacisk firm na komunikację on-line z klientem), wzmacniając korzystny wpływ istotnie rosnącego (głównie z uwagi na upselling) dolarowego ARPU. Większe przyrosty nowych użytkowników netto oraz (przede wszystkim) spektakularny wzrost ARPU powinny istotnie wpłynąć na zyski LiveChatu w nadchodzących kwartałach.

– Choć od początku br. kurs akcji spółki podwoił się, to uważamy te wzrosty za uzasadnione (zakładając, że dotychczasowy trend ku upsellingowi wśród klientów nie zostanie nagle zastąpiony trendem downsellingu). W oczekiwaniu mocnych wyników finansowych w nadchodzących kwartałach (ok. 40-50 proc. wzrost r/r zysków oczekiwany w II kwartale i ok. 30 proc. wzrost r/r w następnych 2-3 kwartałach) podtrzymujemy naszą krótkoterminową rekomendację relatywną Przeważaj dla walorów LiveChatu – czytamy w raporcie Sobiesława Pająka, analityka DM BOŚ.

LiveChat Software jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r.

Rekomendacja dla LiveChat Software powstała 16 lipca 2020 r. Autorem rekomendacji Sobiesław Pająk, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR