StockWatch.pl

DM mBanku obniżył wycenę akcji Banku Pekao do 121 zł za sztukę

Omawiane walory:

Biuro skorygowało w dół wycenę akcji banku o 8 proc., ale utrzymało rekomendację kupuj. Zdaniem Michała Konarskiego, biorąc pod uwagę nadchodzącą dywidendę, dobrą perspektywę wyników, stabilizację powyborczą, niskie prawdopodobieństwo na akwizycję banków w kłopotach oraz atrakcyjną wycenę, moment na inwestycję w Pekao jest aktualnie bardzo dobry.

Kurs akcji Banku Pekao od początku roku spadł o 5,6 proc. wobec spadku indeksu WIG-Banki o 1,9 proc. Zdaniem Michała Konarskiego, tegoroczna przecena wynika w części z oczekiwanej korekty konsensusu spowodowanej ponad dwukrotnym wzrostem składki BFG, a po części z plotek wskazujących na możliwość przejęcia Idea Banku.

– Faktycznie, wzrost składki BFG oraz rezerwa na zwolnienia grupowe naszym zdaniem spowodują obniżenie konsensusu o 4 proc. na 2019 rok oraz o 3 proc. i 6 proc. na lata 2020-21. Niemniej jednak należy podkreślić, że składka na BFG powinna zanotować spadek w przyszłym roku ze względu na zmianę struktury depozytów, zaś zwolnienia grupowe spowodują znaczący spadek wskaźnika C/I co łącznie przełoży się na wzrost zysku netto aż o 14 proc. – czytamy w raporcie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Michał Konarski zaznacza, że na wskaźniku 2020/21 P/E Bank Pekao notowany jest z 7-proc. i 5-proc. dyskontem do średniej oraz z 4-proc. i 5-proc. dyskontem do PKO BP.

Zysk netto Banku Pekao w 2019 r. ma pozostać płaski (4 proc. poniżej konsensusu), a w 2020 r. wzrośnie aż o 14 proc. (3 proc. poniżej konsensusu). Wyniki w 2020 r. wsparte będą przez spadające koszty operacyjne (zwolnienia grupowe) oraz dalszy dynamiczny wzrost kredytów netto (+9 proc. r/r).

– Płaska dynamika wyników w 2019 r. przełoży się na płaski DPS (6,52 zł na akcję), który następnie wraz z wynikami wzrośnie aż do 7,46 zł na akcję (7,2 proc. DY). Zaznaczamy jednocześnie, że bank jest nadal przed wypłatą dywidendy (6,60 PLN/akcję, 3. najwyższy DYield w sektorze) za 2018 rok, a dzień dywidendy został wyznaczony na 10 lipca 2019 r. – czytamy dalej.

W środę na zamknięciu sesji kurs akcji Banku Pekao wzrósł o 0,7 proc. Jeden walor wyceniono na 108,75 zł, a cała grupę na 28,35 mld zł.

Raport na temat Banku Pekao powstał 30 maja 2019 r. Autorem opracowania jest Michał Konarski, analityk DM mBanku. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pekao, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prezes Pekao: Polski sektor bankowy skonsoliduje się do 4-6 graczy

  Ze względu na procesy konsolidacyjne w Europie, wysokie obciążenia regulacyjne i nakłady inwestycyjne przekładające się na presję na rentowność, na polskim rynku bankowym docelowo pozostanie około 4-6 najsilniejszych banków, ocenia prezes Banku PEKAO Michał Krupiński w rozmowie z ISBnews. PEKAO koncentruje się obecnie na transformacji operacyjnej i realizacji strategii 2020. Jednocześnie przygląda się trendom konsolidacyjnym na rynku bankowym w Polsce i nie wyklucza swojego udziału w dalszej konsolidacji sektora po zakończeniu transformacji operacyjnej.

 • 4 najciekawsze roszady w akcjonariatach spółek z GPW

  Wrzesień na GPW to nie tylko kolejna porcja wezwań, przymusowych wykupów czy buy backów. W końcówce lata do gry włączyły się grube ryby światowej finansjery. 

 • BlackRock w Pekao, CBŚ u Kani, a CD Projekt na rekordach

  GPW rozpoczęła tydzień z przytupem. WIG20 rośnie dziś o blisko 2 proc. i goni europejskie odpowiedniki, które już odrobiły większość swoich strat z przełomu lipca i sierpnia.

 • BlackRock ujawnił się jako czwarty największy akcjonariusz Pekao

  Jedna z największych na świecie instytucji finansowych zainwestowała w akcje PEKAO i przekroczyła próg 5 proc. ogólnej liczby głosów na walnym banku.

 • Bank Pekao miał 582 mln zł zysku netto w II kwartale 2019 r.

  Bank PEKAO odnotował 582,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 539,82 mln zł zysku rok wcześniej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR