Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

DM mBanku prognozuje, że w tym roku JSW wypłaci 5,90 zł dywidendy na akcję

Opublikowano: 2019-02-26 18:40:35

Omawiane walory:

Biuro w raporcie z 20 lutego utrzymało cenę docelową JSW na poziomie 60,68 zł za akcję, a po spadku kursu podwyższyło rekomendację z redukuj do trzymaj. Zdaniem Jakuba Szkopka, w tym roku węglowa spółka sypnie groszem, a potencjalna stopa dywidendy może zbliżyć się do 10 proc.

Biuro zwraca uwagę, że nagłe ulewy w Australii lokalnie podbiły ceny węgla koksowego do ponad 200 USD/t. Jeszcze kilka tygodni wcześniej tona surowca kosztowała mniej niż 190 USD.

– Naszym zdaniem ceny węgla koksowego nadal będą znajdować się pod presją ze względu na niskie marże wielkopiecowych producentów stali w Chinach (BOF) oraz obserwowany wzrost zapasów stali w Państwie Środka (powyżej 5-letniej średniej). Według nas rynek zdyskontował już oczekiwany przez nas spadek wyników finansowych JSW w 2019 roku. Cena akcji JSW naszym zdaniem może się obecnie stabilizować po tym jak Ministerstwo Energii wyraziło „zaskoczenie” pomysłem potencjalnej emisji akcji. – uważa Jakub Szkopek, analityk DM mBanku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

O spółce głośno było ostatnio za sprawą wywiadu z Danielem Ozonem. Prezes wspomniał, że rozmawia z Prokuratorią Generalną na temat potencjalnej emisji akcji o wartości 0,5-1 mld zł. Środki miałyby sfinansować przyszły rozwój spółki. Jednak Ministerstwo Energii szybko zaprzeczyło, że prowadzone były jakiekolwiek prace w tej kwestii. Zdaniem DM mBanku, ewentualna emisja nowych akcji jest mało prawdopodobna w najbliższym czasie.

– Według naszych prognoz na koniec 2018 roku wartość gotówki netto na bilansie grupy JSW sięgnąć może 26 zł/akcja. Biorąc pod uwagę bieżące zasoby gotówki (3,8 mln zł na koniec 2018 roku) spółka jest w stanie spokojnie sfinansować wszystkie wydatki inwestycyjne zaplanowane na najbliższe dwa lata. To jednocześnie odsuwa widmo konieczności pozyskania środków z emisji akcji w krótkim terminie. – czytamy w raporcie.

W marcu języczkiem u wagi będą wyniki za 2018 r. i kwestia dywidendy. Prezes JSW już w ubiegłym roku obiecywał wznowienie wypłat, ale nic z tego nie wynikło. Zdaniem biura, w tym roku spółka wypłaci 5,90 zł dywidendy na akcję, co da imponującą stopę dywidendy zbliżoną do poziomu 10 proc.

– Dodatkowo, przy wynikach za 2018 (21 marca) zarząd powinien poinformować rynek o rekomendacji dywidendy, co przy bieżącym kursie mogłoby być pozytywnie odebrane przez rynek (niska cena implikuje potencjalnie wyróżniający się w grupie porównawczej DYield). – uważa biuro.

Raport na temat JSW powstał 20 lutego 2019 r. Autorem opracowania jest Jakub Szkopek, analityk DM mBanku. Skrót raportu, w tym informacje o ewentualnym konflikcie interesów, jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o jsw)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku