DM PKO BP zaleca kupno akcji Budimeksu z ceną docelową 275 zł

Omawiane walory:

Analitycy DM PKO BP podnieśli zalecenie dla akcji Budimeksu do kupuj z trzymaj oraz cenę docelową do 275 zł z 215 zł, wynika z raportu datowanego na 2 marca.

Rekomendacja została wydana przy cenie 244 zł za akcję, zaś w czwartek ok. godziny 13:30 kurs akcji wynosił 247,70 zł.

– Budimex dominuje na krajowym rynku budowlanym pozyskując niemal 1/4 kontraktów z rynku. Widzimy szansę na wyraźne pobicie konsensusu rynkowego. Wyobraźnię inwestorów mogą pobudzić nowe inicjatywy Budimeksu: projekty koncesyjne i większa aktywność zagranicą – czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 421 mln zł w 2017 r., przy przychodach w wysokości 6.742 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT budimex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 testuje ważny opór, w grze Orange, PGNiG i Idea Bank

  WIG20 znalazł się w ciekawym momencie. Jeśli indeks pokona dzisiaj wrześniowy szczyt, otworzy sobie drogę na północ. Łatwo jednak nie będzie. Giełdy w Europie świecą na czerwono, a najnowsze wyniki polskich spółek pozostawiają wiele do życzenia.

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Na NewConnect polała się krew. Millennium odbija po wynikach, a reszta czeka na Fed

  W oczekiwaniu na środowe posiedzenie Fed i przy pustym kalendarzu, inwestorzy z ulicy Książęcej skoncentrowali się na wynikach kwartalnych i innych spółkowych tematach. W centrum uwagi znalazł się m.in. Bank Millennium, a także notowane na NewConnect spółki Onico i LUG.

 • 14 tłustych dywidend z kwietniowych rekomendacji

  Lista spółek sygnalizujących gotowość do wypłaty dywidendy rośnie w zawrotnym tempie. W trzy tygodnie na rynek trafiło ponad 30 świeżych rekomendacji. Stopy dywidend wśród najhojniejszych propozycji zbliżają się do 9-10 proc.

 • Budimex przykręcił kurek z dywidendą

  Zarząd Budimeksu zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu wypłaty 6,30 zł brutto dywidendy na akcję. Na wypłatę trafi jedynie połowa zysku netto za 2018 r., co daje najniższe payout ratio w historii spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR