Do środy trwają zapisy na obligacje oferowane przez PCC Rokita

Omawiane walory:

Oferowane obligacje serii DC są papierami siedmioletnimi, oprocentowanymi w wysokości 5 proc. w skali roku. Zapisy można składać w POK DM BDM.

Oferta publiczna PCC Rokita dotyczy 250 tys. obligacji serii DC. Cena nominalna jednej obligacji wynosi 100 zł i taka jest też minimalna wartość zapisu. Oprocentowanie jest stałe w wysokości 5 proc., a odsetki wypłacane kwartalnie. Wykup miałby nastąpić po siedmiu latach. Zapisy trwają do 10 sierpnia 2016 r., a przydział ma nastąpić dzień później. Zlecenia będzie można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM.

Jest to już 11 publiczna emisja obligacji PCC Rokita. W tym roku przeprowadzono już dwie oferty, które zakończyły się wysokimi redukcjami zapisów sięgającymi nawet 82 proc. Należy dodać, że spółka w ciągu swojej pięcioletniej historii obecności na rynku obligacji, wykupiła cztery serie obligacji na łączną kwotę 85 mln zł.

>> W StockWatch.pl szybko i bez problemu sprawdzisz rentowność netto poszczególnych obligacji PCC Rokita

(Fot. DP/stockwatch.pl)

(Fot. DP/stockwatch.pl)

W minionym roku Grupa PCC Rokita odnotowała rekordowo wysokie zyski. Udany był także I kwartał 2016 r. W tym okresie przychody wzrosły o 11 proc. r/r do poziomu 281,6 mln zł. EBITDA urosła aż o 127,5 proc. do 52 mln zł. Na czysto spółka zarobiła prawie 30 mln zł, czyli 500 razy więcej niż rok wcześniej. W analogicznym okresie ubiegłego roku wyniki spółki były pod presją postoju szeregu instalacji, wynikającego z przełączenia systemu produkcji chloru na nową technologię membranową. W raporcie zwrócono uwagę na rekordowy wolumen sprzedaży polioli w związku z bardzo dużym popytem z sektora meblowego, niskie koszty propylenu i zdecydowany wzrost wolumenów w alkaliach. Cash flow operacyjny za I kwartał zbliżył się do 10 mln zł wobec 2,4 mln zł na minusie wykazanych rok wcześniej.

wykres_pccrokita

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR