Dworczyk: Dzisiaj można się spodziewać konferencji na temat luzowania obostrzeń

Dzisiaj można się spodziewać konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na temat ewentualnego luzowania obostrzeń po zakończeniu narodowej kwarantanny, czyli od 18 stycznia, wynika z wypowiedzi szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Andrzej Niedzielski, minister zdrowia (Fot. twitter/Kancelaria Premiera)

– Dzisiaj w tej sprawie można się spodziewać konferencji. Minister zdrowia przedstawi szczegóły, dotyczące przyszłości w tym obszarze – powiedział Dworczyk, odpowiadając na pytanie o możliwość luzowania obostrzeń od poniedziałku w związku ze spadkiem liczby zakażeń.

W okresie od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. oprócz dotychczasowych obostrzeń obowiązuje kwarantanna narodowa. Zamknięte zostały wszystkie hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

Wszystkie osoby, które przyjeżdżają do Polski, mają obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 4 622 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)

 • Łon z RPP: Stopy bez zmian do końca kadencji, choć obniżki nie można wykluczyć

  Obecnie właściwą strategią w polskiej polityce pieniężnej jest taka, która zakłada utrzymanie obecnego poziomu stóp procentowych do końca obecnej kadencji Rady Polityki Pieniężnej, tj. do 2022 r., uważa członek RPP Eryk Łon. Jednak nie wykluczył obniżki stóp procentowych już w I kw. 2021 r., gdyby realna roczna dynamika PKB kształtowała się "na niepokojąco niskim poziomie".

 • Inno-Gene zarekomenduje wypłatę dywidendy za 2020 rok

  Zarząd Inno-Gene będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2020 rok. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek rano o ponad 4 proc.

 • Siedmioro wzywających ogłosiło wezwanie na 0,16 proc. akcji Larq po cenie 2,06 zł/szt

  Wiesbaden, Harbinger Capital oraz Krzysztof Przybyłowski, Anita Przybyłowska, Adam Michalewicz, Kazimierz Michalewicz i Paweł Orłowski ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 15 742 akcji Larq (0,16 proc. w kapitale zakładowym) w związku z planowanym nabyciem akcji przez wzywających w celu osiągnięcia 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, podał Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

 • Games Operators: Premiera gry Rustler w early access na Steam – 18 lutego

  Data premiery gry "Rustler" na platformie Steam została ustalona na 18 lutego w formule early access, podał Games Operators. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek o blisko 14 proc.

 • Huuuge Inc. zamierza zadebiutować na GPW, chce pozyskać ok. 150 mln USD

  Huuuge Inc. - globalny producent i wydawca gier typu free-to-play - ogłosił zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji. Huuuge planuje ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji zwykłych do obrotu na rynku podstawowym GPW w Warszawie. Spółka szacuje, że wpływy brutto z emisji nowych akcji wyniosą do ok. 150 mln USD.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR