Echo Investment z mocnym spadkiem zysków w II kwartale

Omawiane walory:

Echo Investment odnotowało 10,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 36,07 mln zł zysku rok wcześniej.

echo, investment, budownictwo, nieruchomości, akcje,

(Fot. Echo Investment/fb)

– W drugim kwartale 2020 r. Echo Investment wypracowało 10,4 mln zł zysku netto, co było przede wszystkim rezultatem wzrostu wartości projektów w budowie oraz przekazania klientom 222 mieszkań. Sytuacja epidemiologiczna po raz kolejny pokazała, że zdywersyfikowane portfolio dewelopera jest jednym z głównych jego atutów – czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

Od początku roku Echo Investment zakończyło budowę pięciu projektów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Wrocławiu i przekazało klientom 412 mieszkań. Deweloper w pierwszej połowie 2020 roku sprzedał 653 lokale, poprawiając wynik osiągnięty w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zysk operacyjny wyniósł 45,18 mln zł wobec 52,73 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 248,37 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 61,39 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2020 r. spółka miała 51,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 67,9 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 404,35 mln zł w porównaniu z 130,8 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2020 r. wyniósł 56,5 mln zł wobec 37,01 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa utrzymuje wysoki stan gotówki – na koniec pierwszego półrocza było to ponad 340 mln zł. Wartość aktywów wynosi ponad 5 mld zł, czyli 17 proc. więcej niż rok wcześniej. O 80% wzrosła wartość nieruchomości inwestycyjnych, natomiast o 12 proc. – wartość projektów komercyjnych i mieszkaniowych w budowie i w przygotowaniu.

– Jesteśmy obecni w sektorach nieruchomości biurowych, mieszkaniowych i handlowych. Inwestujemy w nowe, perspektywiczne biznesy, takie jak mieszkania na wynajem czy biura serwisowane. Nasza strategia jest elastyczna, uwzględniają zmieniające się trendy i cykle koniunkturalne na rynku nieruchomości, dzięki czemu firma – jako całość – jest w dobrej sytuacji finansowej i operacyjnej” – skomentował prezes Nicklas Lindberg.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o echo)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR