Echo sprzedało 254 mieszkania, przekazało 222 w II kw. 2020 r.

Omawiane walory:

Echo Investment sprzedało 254 mieszkania w II kw. 2020 r. w porównaniu do 291 umów zawartych w rok wcześniej, a przekazało 222 w porównaniu do 54 rok wcześniej. Spółka spodziewa się, że większość tegorocznych przekazań mieszkań będzie przypadać na II półrocze i podtrzymuje plan przekazania w całym roku ok. 1.600 lokali.

echo, investments, budownictwo, nieruchomości, mieszkania, wyniki, akcje,

(Fot. Echo Investment/fb)

Echo Investments miało 254 umów zawartych w drugim kwartale 2020 r., w porównaniu do 291 umów zawartych w drugim kwartale 2019 r. Narastająco od początku 2020 r. dało to wynik 653 umów zawartych, w porównaniu do 643 umów zawartych w analogicznym okresie 2019 r.

Z kolei liczba mieszkań przekazana klientom to 222 mieszkania przekazane w drugim kwartale 2020 r., w porównaniu do 54 mieszkań przekazanych w drugim kwartale 2019 r. Narastająco od początku 2020 r. dało to wynik 412 mieszkań, w porównaniu do 77 mieszkań przekazanych klientom w analogicznym okresie 2019 r.

– Od początku roku do końca czerwca Echo Investment przekazało klientom 412 mieszkań. Ze względu na harmonogramy budów, większość projektów mieszkaniowych otrzyma pozwolenia na użytkowania w drugiej połowie roku. Wtedy również przypadnie zdecydowana większość tegorocznych przekazań. W 2020 roku Echo Investment planuje przekazać klientom około 1.600 mieszkań – czytamy w komunikacie.

Na początku br. prezes Nicklas Lindberg zapowiedział, że plan na 2020 rok to sprzedaż 2 020 mieszkań przekazanie klientom ok. 1.600 lokali.

– Dzięki szybko wprowadzonej metodzie pracy wspieranej przez nowe technologie byliśmy w stanie utrzymać stałą liczbę sprzedanych i przekazanych klientom mieszkań. W drugim kwartale przeprowadziliśmy 254 transakcje, co jest fantastycznym wynikiem i dowodem zaufania naszych klientów. Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przyśpieszenie rozwoju procesów cyfrowych w firmie, by ułatwić klientom zakup mieszkań bez wychodzenia z domu. Wprowadziliśmy podpisy cyfrowe w procesie rezerwacji mieszkań, spotkania online z doradcami, a także prezentacje projektów i ich najbliższej okolicy za pomocą wirtualnej rzeczywistości VR. Planujemy na bieżąco wdrażać dalsze zmiany – powiedział członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy Waldemar Olbryk.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o echo)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR