Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Energa kolejny rok bez dywidendy

Opublikowano: 2019-04-16 09:54:25

Omawiane walory:

Energa drugi rok z rzędu nie wypłaci dywidendy. Zysk netto w łącznej kwocie 495 mln zł spółka zamierza przeznaczyć w całości na kapitał zapasowy.

– Zarząd spółki Energa informuje, że w dniu 15 kwietnia 2019 roku, podjął decyzję, iż nie będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu Energa wypłaty dywidendy za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2018 roku. Całość zysku netto za 2018 rok, w wysokości 495.002.271,26 zł, zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy – czytamy w komunikacie.

Uzasadnieniem dla powyższej decyzji jest realizacja Strategii Grupy Energa na lata 2016-2025 przyjętej 15 listopada 2016 roku, zgodnie z którą polityka wypłat dywidendy dostosowywana jest do potrzeb finansowych procesu inwestycyjnego.

– Jednocześnie, w przyszłości zarząd nie wyklucza powrotu do wypłaty dywidendy akcjonariuszom, której poziom determinowany będzie realizacją strategii – podsumowano.

Ostatni raz Energa podzieliła się z akcjonariuszami zyskiem za 2016 rok. Spółka wypłaciła wtedy po 0,19 zł na akcję, co dało stopę w wysokości 1,38 proc.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o energa)

 • Energa miała 186 mln zł zysku netto, 554 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r.

  ENERGA odnotowała 186 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 275 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 5 proc.

 • Energetyczny rollercoaster, WIG20 powyżej 2.200 pkt.

  Czwartkowa sesja jest dokładnym przeciwieństwem sesji wczorajszej. Sektor energetyczny i wzrosty w Europie ciągną warszawskie indeksy w górę. W WIG20 pierwsze skrzypce gra PGE, PKO BP i PZU. Na szerokim rynku gorąco jest na akcjach PlayWay i BoomBIT.

 • PGE i czerwona Europa ciągną w dół GPW

  Przecena akcji spółek energetycznych oraz strach przed wojnami handlowymi, ściągają w dół warszawskie indeksy. Nastroje na GPW są słabe, co jest złą wróżba nie tylko na drugą połowę dnia, ale i na drugą połowę tygodnia.

 • Enea przekaże blisko 820 mln na budowę Elektrowni Ostrołęka

  Enea zawarła porozumienie z Energą w sprawie finansowania projektu budowy nowego bloku węglowego - planowanej elektrowni Ostrołęka C o mocy 1.000 MW brutto. Enea zapewni Elektrowni Ostrołęka nakłady finansowe na realizację projektu w kwocie 819 mln zł od stycznia 2021 roku w ramach zadeklarowanego w porozumieniu z 28 grudnia 2018 roku zaangażowania finansowego w wysokości 1 mld zł, uwzględniając przekazane spółce środki finansowe w kwocie około 181 mln zł.

 • Energa miała 739 mln zł zysku netto, 1.877 mln zł EBITDA w 2018 r.

  ENERGA odnotowała 739 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 773 mln zł zysku rok wcześniej.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku