StockWatch.pl

Energa kolejny rok bez dywidendy

Omawiane walory:

Energa drugi rok z rzędu nie wypłaci dywidendy. Zysk netto w łącznej kwocie 495 mln zł spółka zamierza przeznaczyć w całości na kapitał zapasowy.

– Zarząd spółki Energa informuje, że w dniu 15 kwietnia 2019 roku, podjął decyzję, iż nie będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu Energa wypłaty dywidendy za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2018 roku. Całość zysku netto za 2018 rok, w wysokości 495.002.271,26 zł, zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy – czytamy w komunikacie.

Uzasadnieniem dla powyższej decyzji jest realizacja Strategii Grupy Energa na lata 2016-2025 przyjętej 15 listopada 2016 roku, zgodnie z którą polityka wypłat dywidendy dostosowywana jest do potrzeb finansowych procesu inwestycyjnego.

– Jednocześnie, w przyszłości zarząd nie wyklucza powrotu do wypłaty dywidendy akcjonariuszom, której poziom determinowany będzie realizacją strategii – podsumowano.

Ostatni raz Energa podzieliła się z akcjonariuszami zyskiem za 2016 rok. Spółka wypłaciła wtedy po 0,19 zł na akcję, co dało stopę w wysokości 1,38 proc.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT energa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR